Celebrity

25. června 2023 06:35

Vanesa Havlíková

Mihulová vzpomínala na Kachyňu. Poznala ho ještě jako dítě, nejdříve spolu 10 let chodili

Alena Mihulová v Show Jana Krause

Oblíbená herečka Alena Mihulová (58), jejímž manželem byl významný český režisér Karel Kachyňa (†79), přijala pozvání do legendární červené pohovky. V talkshow společně s moderátorem zavzpomínali na režiséra, Alena prozradila, jak se s manželem seznámili i jaká role ji dostala na výsluní.

Karel Kachyňa, s kterým má herečka Alena Mihulová dceru Karolínu, byl velmi významný filmový režisér. Moderátor Jan Kraus hned na úvod show přiznal, že ho měl moc rád, že pro něj hodně znamenal a že na něj velmi rád vzpomíná, i když byl velmi svérázný. „Ne nadarmo se mu říkalo Železný dědek,“ zakývala hlavou paní Alena a spolu s moderátorem vzpomínala na to, že byl báječným, ale také přísným režisérem.

Poznala ho podle svých slov „ještě jako dítě“, tedy předtím, než jí bylo osmnáct let. Jeho ženou se pak stala v osmadvaceti. Mají spolu dnes již dospělou dceru Karolínu. Po smrti manžela v roce 2004 se Alena vrátila s plnou vervou k hraní, nyní ji tedy můžeme vidět například v rámci Letních shakespearovských slavností. „Shakespeara jsem určitě nechtěla hrát,“ prozrazuje herečka, která se prý pro roli Pauliny nechala přesvědčit až od režiséra Pavla Kheka. „Dneska jsem mu vděčná,“ dodává s úsměvem.

Kromě herečky Aleny Mihulové se v Show Jana Krause představila také tenistka Lucie Šafářová.

Ve volném čase se herečka ráda válí a čte detektivky

První a zároveň nejvýraznější filmovou rolí Aleny Mihulové byla postava Marie z hořké komedie Sestřičky režiséra Karla Kachyni z roku 1983, ve které se objevila po boku Jiřiny Jiráskové. „Byl to vstup do filmového světa, byla to první filmová role,“ vzpomíná zasněně. Po natáčení začala s o více než čtyřicet let starším Karlem Kachyňou chodit, což trvalo asi deset let, než se vzali. „Pak jsme akorát měli doma ten papír na to a bylo to stejné,“ doplňuje.

Sama sebe považuje ve své profesi za velice pracovitou, a proto se pak ve svém volném čase ráda válí a čte nebo sleduje klasické detektivky. „Mám ráda třeba Maigreta, Marlowa, Agathu Christie,“ vypočítává rodačka z Brna, která ale již roky žije v Praze na Novém Světě.

Čtěte také: Alena Mihulová: Že je dcera na holky? Nezaskočilo mě to! Kachyňa by to nesl hůř

Manžel měl oblibu v renovování domů

„Na letní scénu na Novém Světě to mám asi tři minutky, tam můžu dojít v papučích a v županu,“ popisuje se smíchem. Dům v tomto půvabném koutě Prahy nedaleko Pražského hradu prý koupil její muž jako ruinu a celý ho zrekonstruoval. „Myslím, že kolaudačka byla tak akorát včas, aby mu to mohlo zůstat,“ přemítá nahlas o tom, jaké měli štěstí.

Karel Kachyňa prý vůbec rád rekonstruoval staré domy. „Dělal to, že každou tu chalupu koupil jako ruinu nebo takovou zdevastovanější a pak ji celou dal do kupy. To miloval, ty práce na tom. A když byla hotová, tak ji prodal a šel s rodinou bydlet zase do nějaké jiné staré chalupy. Myslím, že je klika, že v těch sedmdesáti už neměl tolik energie, takže my jsme mohli zůstat na Novém Světě bydlet,“ objasňuje na závěr Show Jana Krause.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.