Celebrity

5. prosince 2023 15:53

Josef Šťastna

Mluvila jsem s ním a pak najednou umřel. Jana Vopěnková půjde na pohřeb Karla Schwarzenberga

Jana Vopěnková, která byla blízkou přítelkyní zesnulého politika Karla Schwarzenberga, v sobě našla sílu a promluvila o tom, jak prožívá odchod svého přítele. Z úmrtí knížete je zdrcená, na pohřeb se ale chystá.

Pohřeb se státními poctami se bude konat v sobotu 9. prosince 2023 ve 12 hodin v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze na Hradčanech. Rodina zesnulého exministra zahraničí Karla Schwarzenberga má celý obřad naplánovaný do posledního detailu.

Čtěte také: Schwarzenberg po sobě zanechal 3 děti a 5 vnoučat. Stát rodinu připravil o velký majetek

Bylo otázkou, zda na pohřeb dorazí také Jana Vopěnková, která byla Schwarzenbergovou blízkou přítelkyní. Jana Vopěnková dlouho nechtěla komentovat, jak odchod svého přítele prožívá. Nakonec se rozhodla promluvit pro redakci Prima Ženy. Uvedla, že na pohřeb se chystá, ale z celé situace je naprosto otřesená.

„Mluvila jsem s ním dva dny předtím, než se to stalo. Říkal mi, že je na tom líp, a pak najednou umřel... Nezvládám to. Jak mi asi je? Jsem úplně zdrcená. Nechci otevírat ani Instagram, ani Facebook, všechno zruším,“ plakala Jana do telefonu, když se jí redaktor webu Prima Ženy konečně dokázal dovolat.

Mohlo by vás zajímat: Schwarzenbergy okradli nacisté i komunisté. Přesto se Karel stal velikánem Česka

„Musím se dostat zpátky, proto jsem odjela k rodičům a budu u nich nějakou dobu, oni mi pomohou. Tak strašně mě to zlomilo... Nevím, co na to mám říct, on mi byl tak velkou oporou a teď tady není," vzlykala Jana do telefonu a místy bylo těžké ji uklidnit.

„Nikdo nechápete, jaké to je. Měla jsem ho ráda, milovala jsem ho, je to pro mě strašně těžké. Bude to teď bez něj hrozně těžké. Čtu teď články, co se o něm píšou. On mi vždy říkal Milostivá a já... Byl to tak blízký člověk,“ uvedla Jana s tím, že neví, jestli bude moci na pohřeb přijít, zda si to bude přát jeho rodina.

„Oni nechtějí, abych tam šla. Spolupracovníci a rodina to nechtějí... Já bych ale na pohřeb chtěla jít, protože mě to všechno strašně moc mrzí... Bude mi dlouho trvat, než se z toho dostanu,“ dodala pro Prima Ženy Vopěnková otevřeně. „Oni se bojí, že z toho bude asi zase haló, že tam přijdu a budu říkat, co všechno jsem s ním zažila. Ale já tam půjdu,“ zakončila Vopěnková uplakanou zpověď pro Prima Ženy s tím, že na pohřeb přijít musí a dává redakci svolení, aby její slova byla zveřejněna.

Jak by měl vypadat pohřeb Karla Schwrzenberga?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.