13 problémů, které dokazují, že není lehké být blond

13 problémů, které dokazují, že není lehké být blond

Myslíte si, že to mají blondýnky v životě jednodušší, protože mohou díky barvě vlasů působit jemněji a ženštěji? Samozřejmě, že se často barva vlasů přeceňuje, nicméně být blond nemusí být zas tak jednoduché, jak si mnozí myslí.

Je to drahé

Neustálé udržování blond barvy není úplně levné, tedy pokud nejste ke svým vlasům lhostejná a vadí vám tmavé „odrosty“. Vlasy se barví zhruba každé 4 týdny a je potřeba, aby byl kadeřník (kolorista) opravdu šikovný a obarvil i kořínky. K tomu si navíc připočítejte speciální šampony a kondicionéry pro barvené vlasy.

50 odstínů blond

Existuje tolik různých odstínů blond, až může být celý proces barvení vážně matoucí. Kolorista se vás zeptá: "Chcete být zlatá, bílá, medová, máslová, popelavá, platinová…?“ A vy odpovíte: „Nevím! Já prostě chci být blond!“

BB alias blbá blondýna?

Lidé blondýny často podceňují a automaticky si myslí, že takové ženy nemohlypobrat moc rozumu. A některé mediálně známé blondýnky bohužel tuto pověst notně podporují. Na druhou stranu je někdy výhodou být podceňován – nemáte co ztratit a zároveň můžete ostatním pořádně vytřít zrak.

„Dvě blondýny šroubují žárovku…“

A jsme u toho – něžné a hloupé blondýnky jsou po policajtech nejvděčnějším tématem vtipů. A to nejen u nás, ale i ve světě. Neříkejte, že o nich neznáte ani jediný vtip...

Děsivé fetiše

Nejspíše všechny blondýnky zažily alespoň jednou v životě následující situaci. Na ulici nebo v restauraci je osloví podivný starší muž a chraplavě úlisným hlasem jim zašeptá: „Pro blondýnky mám slabost…“. Pokud by vám to řekl Brad Pitt, nejspíš byste skákala radostí do stropu, ale takhle si připadáte jako nějaké zboží pro sběratele fetišů. Možná to bude znít namyšleně, ale někdyy je té pozornosti fakt moc.

Touha po blond barvě může být návyková

Chcete být blond, ale žádná barva vám není dost dobrá. Jedna je moc, druhá zase málo. Vlasy si necháváte barvit snad častěji, než si měníte ponožky. Ale vytoužená spokojenost se stále nedostavuje. Dejte si pozor, aby vám po těch experimentech na hlavě vůbec něco zbylo.

Po obarvení pocit jako Grace Kelly, o měsíc později jako Britney Spears

Dá se říct, že být blondýnou je práce na plný úvazek. Musíte pořád držet krok s tím, aby si vaše vlasy zachovaly vysněný odstín. To dost ovlivňuje i vaši náladu. Po obarvení se cítíte fantasticky, jako opravdová hvězda, a o pár týdnů později byste raději nevycházela z domu, protože si připadáte strašně neupraveně a umolousaně.

„Vy jste přírodní blondýna?“

Typický začátek konverzace s blondýnkou. Tahle otázka by měla být zakázána a její zneužití trestáno pokutou. Když se vás na to někdo zeptá, můžete říci, že ano, a navíc mu ukázat fotku z dětství, na níž máte kaštanové kadeře. Ať si vaši odpověď přebere po svém.

Přezdívky

Blondie, Marilyn, Zlatovláska, Šiml, Bílý vlas, lvice Elza, Citrónek…mohli bychom pokračovat až na konec článku, než bychom vyjmenovali všechny přezdívky, kterými vás oslovují strašně vtipní kamarádi.

Nemůžete nosit sytě žlutou barvu

Je pravda, že některé blondýnky s tím zas takový problém nemají. Musí být ovšem snědší, musí mít více pigmentu. Typické blondýny s jemně bílou pletí vypadají ve žluté barvě poměrně nevýrazně, vybledle a dokonce až nezdravě a, dámy prominou, vyblitě.

Roztřepené konečky

Jestli jste blondýna, je tento nešvar na denním pořádku. Musíte si nechat vlasy pravidelně zastřihávat. A někdy k tomu navíc potřebujete speciální přípravky - dostáváme se tedy k bodu číslo jedna – péče něco stojí.

Spory s brunetkami

Často se stává, že blondýny mají nejbližší přítelkyně taky blondýny. Mívají pak sklony hromadně zdůrazňovat svou barvu vlasů – mluví o sobě ve stylu „my blondýnky“ a jsou na to náležitě hrdé. Jestliže do jejich skupinky patří i pár zrzek nebo brunetek, cítí se většinou dotčeně a odstrčeně.

Ztráta koloristy? Tragédie!

Vrchní barvič vlasů se hledá stejně těžko jako jehla v kupce sena. A když už ho máte a on vám třeba oznámí, že se bude stěhovat do zahraničí, je na čase vyhlásit den smutku. Není vůbec jednoduché sehnat koloristu, který dokáže vystihnout vaše přání týkající se odstínu vaší kštice.

-šp-

Sdílejte článek
Štítky Brad Pitt Britney Spearsová Grace Kelly

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.