Móda a krása

3. října 2015 04:50

Lucie Průchová

Aby vaše rty vyzývaly k polibku, musí mít správnou péči

Kůže na rtech je jemná a náchylná k popraskání. Zanedbání péče může způsobit bolestivé prasklinky, které se špatně hojí.

Rty jsou pro ženy velmi důležitou částí těla, protože často patří k prvním věcem, kterých si ostatní lidé všimnou. Přesto péči o ně často zanedbávají a omezují se na použití balzámu na rty. Ale to nestačí. Existují lepší způsoby, jak udržet rty měkké, plné a zdravě růžové, aniž byste musela utrácet stovky a tisíce za drahé kosmetické výrobky. Ještě lepší je, že tyto skvělé triky můžete provádět v pohodlí vašeho domova.

Aby rty zůstaly krásné, musí být hydratované. Základem péče o vzhled je tedy kvalitní pitný režim, kdy denně vypijete alespoň dva litry tekutin, přičemž nejlepší je samozřejmě obyčejná voda bez bublinek. Hodí se i kvalitní čaj či ředěné džusy, naopak přehánět byste to neměla s kávou a alkoholem.

Samotné pití ale nestačí. Rty je třeba hydratovat i zvenčí, proto byste se měla naučit si těsně před usnutím přetřít rty balzámem. Garantujeme, že se budete probouzet s úžasně měkkými rty. Dobrý je samozřejmě každý balzám, ale skvělých výsledků dosáhnete s hluboce hydratačními, zvláčňujícími přípravky, které uzamknou vlhkost hluboko pod kůží. Nejlepší tedy pro vás budou balzámy z přírodních ořechových másel a vosků, naopak ty na bázi vazelíny raději nepoužívejte. Tento trik je obzvlášť důležitý, spíte-li v místnosti, kde běží klimatizace nebo kde je suchý vzduch, protože takové prostředí rty vysušuje.

A co když doma momentálně nemáte žádný balzám? Klid, obejdete se i bez něj. Abyste udržela své rty měkké a hydratované, stačí vám rostlinné oleje, které máte doma v kuchyni, například extra panenský olivový nebo extra panenský kokosový olej.

I rty potřebují peeling

Stejně jako na jiných částech těla i na rtech buňky odumírají a hromadí se. Mrtvé kožní buňky vytváří šupinky, což zhoršuje pocitový i optický dojem suchých rtů. Rty je proto třeba jednou týdně těchto odumřelých kožních buněk zbavit, aby zůstaly hladké a pěkně barevné.

Ať je to zvyk kartáčování rty po čištění zubů. Nepoužívejte zubní pastu, i když! Stačí použít vlhký, měkký kartáček na zuby pouštět odumřelých kožních buněk na rty jemně. Zakončit s hydratační balzám na rty pro pohádkově plyšové, růžové rty!

Nejjednodušší je použít k peelingu zubní kartáček. Stačí jednou týdně po vyčištění zubů rty jemně masírovat, což je odumřelých kožních buněk zbaví. Nepoužívejte zubní pastu, stačí kartáček namočit. Nakonec naneste hydratační balzám.

Nebo si připravte domácí peeling, stačí vám k tomu med a cukr. Smíchejte v čisté nádobě lžíci medu a půl lžíce cukru a poté jemným krouživým pohybem vetřete peeling na celý povrch rtů. Nechte chvilku působit, opláchněte a naneste hydratační balzám na rty!

Nezapomínejte na ochranu

Jen zdravé rty jsou krásné, takže se nezapomínejte chránit. Například před opary, které dokáží rty opravdu zohyzdit, opakovaný opar totiž po sobě zanechá nevzhlednou jizvu.

Opary jsou bolestivé léze způsobené virem herpes simplex. Obvykle se objevují, když jste nemocná nebo když procházíte velkými hormonálními výkyvy. Někomu se dělají opary z leknutí, jinému zase ve stresu. Na virus není žádný lék, ale jsou způsoby, jak urychlit hojení. Než zajdete do lékárny a utratíte několik set korun za mastičku, která stejně nebude fungovat, zkuste přírodní recept. Postižené místo potírejte dvakrát až třikrát denně meduňkou. Klinické testy prokázaly, že extrakt z meduňky snižuje zarudnutí a otok, které jsou charakteristickými znaky oparů.

Nikdy také nezapomínejte na ochranu proti slunci, protože na rtech je kůže obzvlášť jemná, a tak se může snadno spálit. Proto s sebou noste balzám, který obsahuje i ochranný faktor a pravidelně jej používejte. Nejen v létě, ale pořád, protože opalovací krém ochránit vaše rty před tmavnutím a před předčasným stárnutím.

-lk-

Sdílejte článek
Štítky peeling

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.