Chcete být o kapku hezčí? Dejte pleti napít!

Správnou hydratací, tedy zavlažováním organismu, se dokážete zbavit různých nemocí, únavy, a dokonce i omládnete. Proč je důležité pít a proč je dobré hydratovat vlasy a kůži i zvenčí?

Chcete znát odpověď experta na otázku, jak udržovat pleť mladistvou a svěží? "Hydratujte, hydratujte a hydratujte. Pijte hodně čiré vody, protože ta je podle vědeckých průzkumů jedinou energeticky využitelnou tekutinou pro lidský organismus, a pak si pořiďte dobrý hydratační krém," opakuje známou pravdu Eduardo Ferreira, umělecký vizážista značky Bobbi Brown.

"Svým studentům vždy říkám, aby si představili rajče, když je řeč o pleti. Rajské jablíčko má krásně napnutou a pevnou slupku, protože je plné vody.Kdybyste ho nechali usušit, jak bude vypadat? Jako stará, dehydrovaná, svraštělá kůže," dodává k hydrataci vizážista a doplňuje, že hydratace je základním krokem omlazení.

Co je to vlastně hydratace?

Hydratace je proces, při kterém se daná látka, v tomto případě váš organismus, nasycuje vodou nebo jinou využitelnou kapalinou. Dostatečná hydratace organismu zevnitř, tedy správným jídlem a pitím, je nezbytný základ pro dobrou kvalitu pokožky, vlasů a nehtů.

Naučte se proto pravidelně jíst ryby a zeleninové saláty s poctivou porcí olivového oleje a citronové šťávy. Všimněte si, jak ženy přímořských národů nemívají tak vysušené a krepaté vlasy, jako my, Středoevropanky. Je to především kvůli rybám a olivovému oleji, jejichž automatická konzumace zajistí tělu přísun nenasycených mastných kyselin a ty zaručí vláhu, vzpruhu a lesk vlasů i kůže.

3 litry denně?! Prý chyba v počtech!

Je jasné, že vodu k životu potřebujeme. Bez ní vydržíme na živu jen asi tři dny, než se dostaví totální dehydratace organismu a smrt vyčerpáním. Na druhou stranu, všeho moc škodí, což platí i o vodě. Údajně prý kdysi vědci udělali chybu ve výpočtech. Prý posunuli desetinnou čárku, a tak se stalo, že se traduje že má člověk denně vypít tři litry tekutin. Jenže to skoro nikdo nedokáže! A tak bude stačit, když vypijete něco přes litr, ideálně čisté vody. Další přibližně litr do sebe dostanete potravou.

Natrénujte si i pití po ránu – to je nejdůležitější pro dobrý start organismu – vypijte ráno půl litr vody nebo ředěné čerstvé ovocné šťávy, třeba z mrkve či jablek. Výborná je i vlažná voda s citronem. Pokud máte problémy s trávením a vyměšováním, hojné pití na lačno po probuzení vám uvolní střeva, čímž se zbavíte i nánosů toxinů v těle.

Je vědecky dokázáno, že nedostatek vláhy v těle může způsobit vážné zdravotní poruchy. Bolesti břicha, hlavy, někdy i zad či vnitřních orgánů mohou naznačovat, že málo pijete. Pokud vám není dobře, nesahejte hned po prášku a zkuste napřed zahnat prvotní bolest velkou sklenicí vody.

Hydratace kůže

Pokožku vyživujte především zevnitř skrz opěvované mastné kyseliny, obsažené v rybách, ořeších a panenských olejích. Dopřejte své pleti i vnější péči, zvolte si správný krém pro váš typ kůže, abyste dosáhla maximálního výsledku – každou pleť je třeba hydratovat, i mastnou či aknózní, ale musíte mít ten správný přípravek, který hydratuje a zároveň učiní mastící se pleť matnou, bez lesku.

Naše TIPY:

Hydratace vlasů

Již zmíněný jídelníček a pitný režim vám vlasy zalijí vláhou zcela dokonale. Podpořte zdraví svých žíní ještě vhodnými kosmetickými prostředky. Hydratační šampony, kondicionéry, masky a tužidla vám lokny naleští a posilní. Vřele doporučujeme přípravky s obsahem přírodních olejů či bambuckého másla, například ultra hydratační vlasovou řadu značky K pour Karité.

Naše TIPY:

Hydratace nehtů

Nehty hydratujte ideálně olejíčkem vtíraným do kutikuly, kůžičky okolo nehtů. Alespoň jednou denně, ideálně na noc. Před zatlačením kůžičky z nehtového lůžka ponořte ruce na pár minut do teplé vody pro větší vláčnost, aby vás péče nebolela. Během dne zavlažujte nehty i ruce krémem. Pokud trpíte na třepivé, suché nehty a rozpraskanou kůži na upracovaných dlaních, mažte se po každém mytí rukou.

Naše TIPY:

Zuzana Šustová

(Ceny uvedených produktů jsou přibližné.)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.