Móda a krása

26. července 2015 04:50

Lucie Průchová

Chcete se nechat tetovat? Pozor, zvažte následující!

Kde se lidé nechávají nejčastěji „pokérovat“? Ženy především na zátylku, zápěstí, u lopatky, nad zadečkem nebo na kotníku či nártu. A právě tetování na noze, jsme si vybrali jako téma tohoto článku.

V dnešní době si sice můžete „kérku“ dokonce nechat odstranit, ale dříve, než se dostanete do vybraného tetovacího salonu, sednete si do křesla nebo zalehnete na lehátko a necháte si zvěčnit něco na památku na vaši dolní končetinu, měli byste si rozmyslet tyto faktory. Tetování nohou má totiž svá specifika.

1) Bude to dost bolet

Je obecným pravidlem, že čím oplácanější je tetované místečko, tím méně bude citlivé a bolestivé. Nohy můžeme mít svalnaté nebo i silnější, ale přeci jen je tam dost místa, kde je kost poměrně obnažena – např. již jmenovaný kotník a nárt, kde je kůže přímo na kosti. Proto vás to bude bolet více, než kdybyste si nechávali udělat nějaký obrázek třeba na záda. A proč? Už jste viděli vibrační jehly? Ty se dostávají do kontaktu s kostí, takže je nepříjemný zážitek o to intenzivnější.

2) Doba regenerace

Při zranění apod. se ve srovnání s ostatními částmi těla zotavuje kůže kolem nohy mnohem rychleji. To ovšem nemusí platit při hojení po „kérce“. Vaše pokožka totiž může inkoust odmítnout a může to způsobit krvácení. Pokud to správně nezaléčíte, bude pak obrázek vypadat úplně jinak, než jste si představovali – ale lepší to rozhodně nebude.

Co byste tedy měli po návštěvě salonu dělat? Ujistěte se, že je tetování odkryté. Nenoste boty, dokud se kůže zcela nevyléčí. V opačném případě bude materiál obuvi „kérku“ třít, což může vést k jeho poškození nebo vzniku jizvy.

Problémem však je, že někteří lidé nesmí kvůli své práci nosit otevřenou obuv. Tehdy se doporučuje použít krém (s panthenolem), který se překryje plastovou folií. Co nejdříve se pak ale zujte, izolaci si sundejte a omyjte vlažnou vodou a také ideálně antibakteriálním mýdlem. Celková doba hojení trvá cca tři týdny.

3) Pozor na infekci

Protože je noha často odhalená a vystavená vlivům prostředí, bývá náchylnější k infekcím. Proces tetování může být v tomto ohledu poměrně rizikový a hrozí reálná možnost nákazy. Myslete tedy na prevenci a chraňte se. Než se obujete, očistěte si nohy, i boty by měly být čisté. Lehce vetřete do „kérovaného“ místa cca 4x denně mastičku s panthenolem, který má regenerační a protizánětlivé účinky. Během doby hojení se nedoporučuje vystavovat tetování slunci a pobývat déle ve vodě. Léto tedy není zrovna ideálním obdobím pro pořízení nového obrázku na tělo. Jestliže se přesto infekci nevyhnete, aplikujte přípravky s antibiotiky (např. pleťové krémy). Otázky týkající se následné péče vám jistě zodpoví váš „tatér“.

4) Šíření inkoustu

Existují případy, kdy se během hojení přesouvají barvy inkoustu po kůži na jiná místa. Není to nic nenormálního, nicméně se tomu můžete vyhnout. Doporučuje se vybrat si tetování v horní části nohy, protože v těchto místech drží barva lépe a účinněji, Čím blíže je „kérka“ k chodidlu, tím vzrůstá šance, že se pak začne někam rozšiřovat. Mějte na paměti starou známou skutečnost, že kůže, co se více hýbe, je prokrvenější a způsobuje i dynamiku inkoustu. Kdo si tedy nechá „pokérovat“ prsty u nohou, pravděpodobně se barva trochu rozpije.

-šp

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.