zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Tetování může být krásné, ale víte o něm úplně všechno?

Než se rozhodnete nechat si na sebe něco "nakreslit", dobře si to promyslete
Autor: Thinkstock Než se rozhodnete nechat si na sebe něco "nakreslit", dobře si to promyslete
anna kopečková , Vydáno: 04.06.2015
Než se rozhodnete pro tetování, dobře přemýšlejte. Je to přece (většinou) na doživotí.

reklama

Tetování je starobylé umění modifikace těla, kdy je inkoust vpichovaný do vrstvy kůže. U některých kmenů je tetování něčím víc než jen uměleckou formou, je to součást jejich kulturního dědictví.

Dnes se lidé tetují z různých důvodů. Někteří se snaží jen napodobit různé slavné osobnosti, jiní dávají tetováním najevo svou příslušnost k různým skupinám a většina pak vnímá tetování a další tělesné modifikace jako formu sebevyjádření či snahu odlišit se od davu.

 

Není pochyb o tom, že získání prvního tetování je vzrušující. Ale dříve, než se pro nějaký kousek rozhodnete, měli byste si uvědomit, že jde o trvalé rozhodnutí. Nebo možná ne tak trvalé, ale odstranění tetování bolí a je drahé. Proto je třeba si tento krok dobře rozmyslet a stejně tak je třeba promyslet si i motiv, který si necháte na sebe zvěčnit.

ThinkstockPhotos-498981007 Foto:

                                                                                                                      Foto: Thinkstock

Je to bolestivé

Někteří lidé přísahají, že tetování nebolí o nic víc, než trhání chloupků. Ale bolest při tetování je vysoce individuální pocit. Záleží na vaší toleranci k bolesti, na místě, kde se necháváte tetovat, ale i na vašem aktuálním rozpoložení. Může se tak snadno stát, že budete mít pocit, že do vás někdo bodá horkou jehlou tisíckrát za minutu.

Jak už jsme napsali, místo je hodně důležité, protože některé části těla jsou citlivější na bolest než ostatní. Tyto části těla jsou obvykle v blízkosti kostí, takže tetování na kotník, holeň či lopatku bude prostě bolet víc než na rameno a biceps.

Vyžeňte bolest ze života: Tipy, které fungují líp než tabletky!

Bolest se na nás valí ze všech stran. Jednou zaútočí v oblasti zad, podruhé se objeví v oblasti hlavy nebo krční páteře. Když budete jako řešení polykat jednu tabletku za druhou, možná se bolesti zbavíte, ale jen na pár hodin. Pak si totiž budete muset vzít další. Dejte sbohem chemii, vsaďte na přírodu a na naše “zdravé” tipy.

Bolest může mít mnoho příčin a vesměs nás upozorňuje na jednu věc, kterou je nutno brát v potaz. Vaše tělo se hlásí o pozornost, protože se s ním něco děje. Bolesti týkající se zlomené nohy si žádají zásah odborníka, ale dokola opakující se bolesti hlavy, které se vám vracejí a dle názoru lékařů jste v pořádku, mohou mít příčinu i úplně někde jinde. Třeba v tom, jak si vede vaše psychika nebo jak zvládáte nápor stresu. Klíčem ke všemu je začít žít ve větší rovnováze. Tady jsou první kroky, které můžete udělat jako prevenci proti možným bolestným komplikacím.

Tělo a duše v rovnováze? Zkuste jógu

Tělo a duše v rovnováze? Zkuste jógu

S lidským organismem umí doslova a do písmene zázraky. Vybrat si můžete z mnoha variant, jako je power jóga, bikram jóga nebo hormonální jógová terapie. Ta pomáhá ženám s hormonální nerovnováhou, ale i s diabetem nebo u mužů s nedostatečnou kvalitou spermatu. Zkuste se procvičit k naprosté rovnováze a odbourejte zdravotní komplikace dřív, než bude skutečně pozdě.

Tip: Skvěle pomáhají i pravidelné procházky. Dopřejte si tento rituál spolu s partnerem nebo dobrou kamarádkou.

 

 

Alergická reakce

Existují případy, kdy se po tetování objevila kožní alergie. I když se výrobci snaží vyvíjet čím dál méně dráždivé barvy, stejně nemáte nikdy zaručeno, že právě vy nebudete alergií postiženi. Pokud tedy o nějaké své alergii víte, zkontrolujte si, zda se daná látka nenachází právě v tetovací barvě. Svůj nový obrázek důkladně sledujte a jakékoliv nezvyklé reakce konzultujte s tatérem, případně s lékařem.

Dočasné tetování

Pokud si myslíte, že dočasné tetování je bezpečnější variantou, mohli byste se ošklivě splést. U tetování, které se vpichuje do kůže, nikdy přesně nevíte, jak barva zareaguje. Výrobce možná tvrdí, že barva sama po pěti letech vymizí, ale také se může stát, že jen vybledne, nebo zmizí jen částečně. A barvy, které se do kůže nevpichují, mohou podle amerických úřadů obsahovat parafenylendiamin nebo PDD, tedy chemikálie, které způsobují podráždění kůže, alergie či jizvení. PDD je také často používán v barvách na vlasy. Jedinou variantou dočasného tetování je henna, která je přírodní.

Po tetování mají ženy prsa jako umělecké dílo

Jak zakrýt jizvy po rakovině? Třeba uměleckým tetováním!

 

Tetovací salon

Bez ohledu na to, kolik tetování už máte, vždy byste se měli svěřovat do rukou profesionálů nebo alespoň vždy zkontrolovat, zda je tatér čistotný a dbá na bezpečnost. Špinavé jehly, které nebyly dezinfikovány po předcházejícím zákazníkovi, vás totiž mohou ohrozit na životě. Je to snadný způsob, jak se nechat nakazit nějakou neléčitelnou nemocí, například žloutenkou typu B či AIDS/HIV.

Než se tedy objednáte a sednete si do křesla, zajděte se do salonu podívat. Zkontrolujte, zda tatér používá rukavice, zeptejte se na sterilizování nástrojů a jednorázové jehly. Nebude-li se vám něco líbit, vyberte raději jiné studio. Ozbrojit se informacemi je ten nejlepší způsob, jak se vyhnout zpackanému tetování s negativními následky.

tumblr_lj7xvk67dk1qbil1fo1_500 Foto:

                                                                                                               Foto: pinterest.com

Stárnutí

Nic v životě není odolné vůči stárnutí, ani tetování. Bude stárnout s vámi a je třeba na to myslet. Bude vypadat jinak ve 20 a jinak, až budete mít na krku 40, o sedmdesátce ani nemluvě. Jak kůže stárne, budou jeho barvy slábnout, některé pigmenty se z kůže vytrácí rychleji než jiné. Také písmena mohou vyblednout a nápisy se stanou nečitelnými.

Aby vydržel motiv dlouho krásný, vyhýbejte se nadměrnému slunění. Právě sluneční paprsky způsobují rychlejší blednutí pigmentu, proto ve slunečných dnech mazejte své tetování silným ochranným krémem. Naštěstí si můžete nechat motiv vždy obnovit.

Kůže je zrcadlem naší duše

Kůže je zrcadlem naší duše: Ukáže vše, co nás uvnitř trápí

 

Motiv a vzor

Tetování by mělo být součástí toho, co jste. Není dobrý nápad zajít do salonu a vybrat si z katalogu delfínka. Přemýšlejte dobře nad tím, co si necháte vytetovat, pak se obraťte na profesionála a svou volbu s ním zkonzultujte. Nechte si od něj motiv namalovat na míru. Je to jeho práce, nebojte se ale mu do výtvoru mluvit, aby přesně splnil vaše očekávání. Když si necháte motiv namalovat na míru, vyhnete se trapným okamžikům, které by nastaly, kdybyste potkali někoho se stejným obrázkem.

A protože tetování ovlivní i to, jak vás vidí ostatní, dobře promyslete též místo, na které si obrázek necháte umístit. Abyste ho v případě potřeby dokázali například schovat pod oblečení.

lk

reklama

Související témata: tetování , kůže , bolest , tatér , tattoo

reklama

Přečtěte si také

reklama