Móda a krása

22. května 2017 06:00

Martina Čerňanská

Jak urychlit vaši ranní rutinu? Poradíme vám!

Dámy, je čas získat zpět vaše rána! Už žádné frustrující bitvy s tekutými očními linkami nebo prsty popálené kulmou jen proto, že pospícháte. S trochou fištrónu se můžete ráno dostat ze dveří rychleji, klidnější a navíc dokonalá!

Sedm cest, jak urychlit ranní úpravy vlasů a make-up aneb Váš ranní scénář

Pleť připravte již večer

Nechte si složité procedury péče o pleť (jakákoli séra, oleje nebo krémy) na večer, na vaši předspánkovou přípravu. Nejenže si tak ušetříte nějaký čas z rána, ale také se probudíte s hladší pletí (a hladší aplikací make-upu celkově).

Vyzkoušejte fén na obličej

Takže jste nechala těžký krém na večer, ale potřebujete i ráno lehkou hydrataci. Problém: Musíte čekat, až hydratační krém uschne, jinak se to pak všechno zcuckovatí. Řešení: Krátce ofoukněte tvář studeným proudem vzduchu z fénu. BUM a je to.

Zapojte do hry rozjasňovač správným způsobem

Lehce vklepejte rozjasňovač pod oči ještě předtím, než aplikujete korektor na případné tmavé kruhy. Jemné částečky odrážející světlo pomáhají tuto oblast jemně rozjasnit, takže poté nemusíte nanášet tolik korektoru, který mnohdy nehezky zvýrazňuje jemné vrásky okolo očí. Celý proces zakončete tečkou rozjasňovače přímo doprostřed spodní linky řas, abyste dále rozptýlila jakékoli stíny. Věřte nám, funguje to skvěle.

Používejte krémový make-up a tvářenku

Najděte si správný odstín a nepotřebujete nic dalšího! Ani štětec. Díky krémové konzistenci se jednoduše nanáší i prsty a výsledek je pak přirozený. Pořiďte si také krémovou tvářenku v tlumeném odstínu, jako je starorůžová nebo fialovorůžová, a prsty ji naneste na líce, víčka i rty.

Vynechte stíny

Také zbožňujeme dokonalé kouřové líčení stejně jako každá druhá, ale vyžaduje to spoustu precizní práce a stínování, abyste dosáhla dokonalého výsledku. A to je důvod, proč milujeme oční stíny v tužce. Prostě nakreslete silnou linku nad oběma víčky – a netrapte se tím, abyste ji měla perfektně rovnou – protože ji konečky prstů vzápětí rozmažete. Dokonalé a hlavně rychlé.

Čarujte se suchým šamponem

Už ho dávno používáte na mastné vlasy, když si je nestíháte umýt, ale menší dávka tohoto produktu jim může dodat i tolik vytoužený objem. Naneste na prameny rovnoměrný nános a nechte šampon pár minut "působit", než budete s vlasy dál pracovat.

Prima tip na závěr: Rychlé vlnění

Nakonec lokny rychlovka: Stáhněte všechny kadeře do vysokého culíku a postupně pomocí kulmy či žehličky natočte jednotlivé prameny. Poté culík rozpusťte, v předklonu si prsty vlasy "rozčesejte" a můžete vyrazit.

Autor: Martina Hrušková, PEM

Mohlo by vás také zajímat:

Sdílejte článek
Štítky kosmetika krása fén ráno make-up triky beauty ranní rutina

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.