Móda a krása

20. května 2017 14:00

Martina Čerňanská

Proč by ženy neměly nikdy chodit spát s mokrými vlasy? Známe odpověď

Přísně vzato, neměli by s mokrými vlasy chodit spát nejen ženy, ale ani muži z důvodů, které uvedeme dále. Pro ženy je však tento škodlivý zvyk nebezpečnější.

Sexistická diskriminace?

Vůbec ne. Pro většinu mužů má zkrátka neblahý zvyk chodit spát s mokrými vlasy méně negativních následků díky tomu, že většinou mají vlasy kratší, takže uschnou zhruba do půlhodiny po umytí. Delší a obvykle také hustší ženské vlasy však mohou schnout až do rána. Jsou přitom pro ženu zdrojem několika nebezpečí, která rozhodně nejsou k smíchu.

Migréna z mokrých vlasů

Je to zvláštní, ale je to fakt. Moderní věda dosud neobjasnila přesnou příčinu vzniku ženské migrény. Uváděno je množství potenciálně nebezpečných zvyků. Mezi ně patří i zvyk chodit spát s mokrými vlasy. Pokud na migrény netrpíte, nemyslete si, že se vás tato informace netýká. Migrény vznikají náhle a jakmile jednou propuknou, mohou trvat až do konce života. Raději zbytečně neriskujte.

Mokré vlasy zbavují energie

Tato informace je určena těm, kdo věří (nebo znají) v energetické proudy řídící lidské tělo, v množství a kvalitu energie, která je rozhodující v prevenci nemocí, v pracovní výkonnosti i komunikativnosti. Pakliže k těmto lidem patříte, pak vězte, že mokré vlasy napomáhají úniku energie. Takže pokud jdete spát s mokrými vlasy, vytváříte podmínky pro vysílení organismu.

Pokud pro vás informace o energetických proudech představuje jen zajímavou pohádku pro dospělé, zkuste si všímat toho, jak se cítíte v dny, kdy si jdete lehnout s mokrými vlasy. Možná zjistíte, že máte důvod tohoto zvyku zanechat.

Proti mytí vlasů před spaním vystupují trichologové

Trichologové se specializují na vlasy, zabývají se jejich hygienou, zdravím i krásou. Tvrdí, že třením o polštář se mokrý vlas ztenčuje a láme. Jestliže někdo chodí spát s mokrými vlasy dlouhodobě, zhorší jejich kvalitu, vlasy se budou třepit a lámat.

Přečtěte si také:

zdroj: prokondice.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.