Móda a krása

20. května 2017 14:00

Martina Čerňanská

Proč by ženy neměly nikdy chodit spát s mokrými vlasy? Známe odpověď

Přísně vzato, neměli by s mokrými vlasy chodit spát nejen ženy, ale ani muži z důvodů, které uvedeme dále. Pro ženy je však tento škodlivý zvyk nebezpečnější.

Sexistická diskriminace?

Vůbec ne. Pro většinu mužů má zkrátka neblahý zvyk chodit spát s mokrými vlasy méně negativních následků díky tomu, že většinou mají vlasy kratší, takže uschnou zhruba do půlhodiny po umytí. Delší a obvykle také hustší ženské vlasy však mohou schnout až do rána. Jsou přitom pro ženu zdrojem několika nebezpečí, která rozhodně nejsou k smíchu.

Migréna z mokrých vlasů

Je to zvláštní, ale je to fakt. Moderní věda dosud neobjasnila přesnou příčinu vzniku ženské migrény. Uváděno je množství potenciálně nebezpečných zvyků. Mezi ně patří i zvyk chodit spát s mokrými vlasy. Pokud na migrény netrpíte, nemyslete si, že se vás tato informace netýká. Migrény vznikají náhle a jakmile jednou propuknou, mohou trvat až do konce života. Raději zbytečně neriskujte.

Mokré vlasy zbavují energie

Tato informace je určena těm, kdo věří (nebo znají) v energetické proudy řídící lidské tělo, v množství a kvalitu energie, která je rozhodující v prevenci nemocí, v pracovní výkonnosti i komunikativnosti. Pakliže k těmto lidem patříte, pak vězte, že mokré vlasy napomáhají úniku energie. Takže pokud jdete spát s mokrými vlasy, vytváříte podmínky pro vysílení organismu.

Pokud pro vás informace o energetických proudech představuje jen zajímavou pohádku pro dospělé, zkuste si všímat toho, jak se cítíte v dny, kdy si jdete lehnout s mokrými vlasy. Možná zjistíte, že máte důvod tohoto zvyku zanechat.

Proti mytí vlasů před spaním vystupují trichologové

Trichologové se specializují na vlasy, zabývají se jejich hygienou, zdravím i krásou. Tvrdí, že třením o polštář se mokrý vlas ztenčuje a láme. Jestliže někdo chodí spát s mokrými vlasy dlouhodobě, zhorší jejich kvalitu, vlasy se budou třepit a lámat.

Přečtěte si také:

zdroj: prokondice.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.