Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Proč by ženy neměly nikdy chodit spát s mokrými vlasy? Známe odpověď

Přísně vzato, neměli by s mokrými vlasy chodit spát nejen ženy, ale ani muži z důvodů, které uvedeme dále. Pro ženy je však tento škodlivý zvyk nebezpečnější.
Vydáno: 20.05.2017
Proč by ženy neměly chodit spát s mokrými vlasy
Autor: istock.com Proč by ženy neměly chodit spát s mokrými vlasy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sexistická diskriminace?

Vůbec ne. Pro většinu mužů má zkrátka neblahý zvyk chodit spát s mokrými vlasy méně negativních následků díky tomu, že většinou mají vlasy kratší, takže uschnou zhruba do půlhodiny po umytí. Delší a obvykle také hustší ženské vlasy však mohou schnout až do rána. Jsou přitom pro ženu zdrojem několika nebezpečí, která rozhodně nejsou k smíchu.

Migréna z mokrých vlasů

Je to zvláštní, ale je to fakt. Moderní věda dosud neobjasnila přesnou příčinu vzniku ženské migrény. Uváděno je množství potenciálně nebezpečných zvyků. Mezi ně patří i zvyk chodit spát s mokrými vlasy. Pokud na migrény netrpíte, nemyslete si, že se vás tato informace netýká. Migrény vznikají náhle a jakmile jednou propuknou, mohou trvat až do konce života. Raději zbytečně neriskujte.

Mokré vlasy zbavují energie

Tato informace je určena těm, kdo věří (nebo znají) v energetické proudy řídící lidské tělo, v množství a kvalitu energie, která je rozhodující v prevenci nemocí, v pracovní výkonnosti i komunikativnosti. Pakliže k těmto lidem patříte, pak vězte, že mokré vlasy napomáhají úniku energie. Takže pokud jdete spát s mokrými vlasy, vytváříte podmínky pro vysílení organismu.

Pokud pro vás informace o energetických proudech představuje jen zajímavou pohádku pro dospělé, zkuste si všímat toho, jak se cítíte v dny, kdy si jdete lehnout s mokrými vlasy. Možná zjistíte, že máte důvod tohoto zvyku zanechat.

Proti mytí vlasů před spaním vystupují trichologové

Trichologové se specializují na vlasy, zabývají se jejich hygienou, zdravím i krásou. Tvrdí, že třením o polštář se mokrý vlas ztenčuje a láme. Jestliže někdo chodí spát s mokrými vlasy dlouhodobě, zhorší jejich kvalitu, vlasy se budou třepit a lámat.

Přečtěte si také:

 

Krátké vlasy mají šmrnc!

5 zásadních věcí, které by měla znát každá žena s krátkými vlasy

Zapleťte si copy

Nový vlasový hit pro jaro a léto: COPY

Máte lámavé vlasy a roztřepené konečky? Tohle vám pomůže

Lámavost vlasů je záludná v tom, že vám kvůli ní vlastně nikdy nenarostou pořádně dlouhé vlasy. Než by to totiž vůbec stihly udělat, ulomí se, roztřepí se. A pokud ne, stejně to, co zbude, vypadá spíš jako pometlo než jako zdravá hříva. Receptem je vlasy zastřihnout a preventivně ne/dělat třeba toto:

Vlasy nedrbejte ručníkem

Opatrně s ručníkem

Vlasy ručníkem jen jemně promačkejte, netřete je příliš o sebe. To vše vlasy oslabuje a zamotává. Zvláště pokud máte dlouhé vlasy.

 

Šetrnější než froté ručník může být např. bavlněné tričko, do kterého vlasy zabalíte.

 

Nejlepší je, když necháte vlasy volně uschnout.

 

 

zdroj: prokondice.cz

Článek je zařazen v: vlasy, migréna, mytí vlasů, účesy, mokré vlasy, tricholog
Reklama