Hladké nohy: Triky, jak je dokonale oholit

Holicí strojek je stále velmi oblíbeným způsobem zbavování se chloupků. Není divu, zvládnete ho velmi rychle, snadno a nebolí.

Na startu

Holení má jen jednu velkou nevýhodu - chloupky rychle dorůstají. Proto je ideální provést ho ráno ve sprše. Najděte holítku takové místo, aby se na něj dalo bez problémů dosáhnout ve chvíli, když už stojíte ve vaně.

Používáním holicího gelu si usnadníte klouzání strojku po kůži a zdokonalíte holení. Gel také vytvoří ochrannou vrstvu, která snižuje riziko říznutí, a dodává pokožce výživu, chrání ji před vysušováním, které pravidelné holení doprovází.

Pokud vám dojde gel na holení, použijte sprchový gel v silnější vrstvě, aby vytvořil na kůži pěnu. V případě, že máte citlivou nebo hodně suchou pokožku, na které se tvoří šupinky, vyzkoušejte speciální olej na holení.

Jak na to

  • Nohy před holením důkladně namočte vlažnou vodou, chloupky nabobtnají a lehce se vzpřímí, vzdálí se od pokožky a půjdou snadněji odříznout.
  • Při nanášení pěny nebo oleje nešetřete, vytvořte souvislou vrstvu, která zakryje celý povrch holeného místa. Bude vám také pomůckou, abyste žádnou partii nevynechala.
  • Při holení postupujte vždy od kotníků nahoru, chloupky odřezávejte v protisměru růstu. Dělejte kratší tahy, holicí strojek musí po povrchu klouzat, ne pokožku natahovat.
  • Ideální je po každém třetím tahu opláchnout hlavici pod proudem tekoucí vody, nebo v umyvadle, aby se vyplavily uřezané chloupky a nebránily dalšímu holení.
  • Pokožka na lýtku je hůře dostupná. Holení usnadníte, když druhou rukou budete pokožku mírně stahovat dolu.
  • Nohy po oholení důkladně opláchněte chladnější vodou, zklidní se podrážděná kůže a odstraní zbytky gelu, které by také mohly pokožku dráždit.

Péče o strojek

Jednorázová holítka jsou určena pro nouzové případy, dlouho nevydrží a nebývají úplně šetrná k pokožce. Pro každodenní holení investujte do strojku s výměnnými hlavicemi.

Jak poznáte, že nastal ten správný čas na výměnu? Když strojek přestane po povrchu pokožky hladce klouzat, zadrhává se. Nezvládne odstranit chloupky jedním tahem a nechává za sebou po trase zarostlé „ostrůvky“.

Životnost mu prodloužíte tím, že ho po každém holení opláchnete horkou vodou, aby na něm nezůstaly stopy holení ani pěny. Tím také zabráníte, aby se na břitech usadily bakterie, které by mohly dráždit pokožku. Strojek také nikdy nepokládejte tak, aby se břity dotýkaly umyvadla, ztupily by se.

5 super pomocníků

Hustý sprchový gel s obsahem pečujícího oleje a zklidňujících hydratačních látek, vhodný zástupce gelu na holení. Nivea, 72 Kč

Hydratační gel na holení s olejem z voďankovce pomáhá žiletce klouzat po pokožce, aniž by došlo k podráždění. Gel pokožku zároveň zklidňuje a zjemňuje. Avon, 129 Kč

Olej usnadňuje holení a zjemňuje pokožku. Vůně esenciálních olejů bergamotu, růžového dřeva a levandule celkově harmonizuje. Saloos, 108 Kč

Květová voda levandule zchladí pokožku podrážděnou po holení, přispěje k regeneraci a návratu k rovnováze, kterou holení narušuje. Nobilis Tilia, 164 Kč

Zpomalovač růstu chloupků obsahuje látky, které postupně oslabují vlasové cibulky chloupků. Ty pak rostou méně, jsou slabší a viditelně světlejší. Ryor, 139 Kč

Text Anna Trnková/Foto archiv firem

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.