Móda a krása

3. listopadu 2016 04:30

Anna Kopečková

Krásná do rána: Vyberte pleti péči, kterou na noc potřebuje

Stačí se ráno podívat do zrcadla a hned vidíte, s jakým problémem se vaše pokožka probouzí. Je pomačkaná, šedivá nebo s výraznými vráskami? Vyberte jí vhodnou večerní krémovou péči, která si s vadami na kráse poradí.

Pomačkaná tvář

Když ranní pohled do zrcadla ukáže, že jste si na pleti vyležela vzor polštáře nebo rýhy, navíc je na dotek suchá, znamená to, že ji v noci trápila žízeň. Teď v chladnějším počasí k tomu hodně přispívá střídání teplot venku a doma. Pokožka se také vysušuje s přibývajícími roky.

Jak na to:

Pleťový krém, který nanášíte ráno, začněte používat i večer. Výjimkou jsou ochranné denní krémy, které obsahují chemický SPF filtr, ten by pokožku během spánku zatěžoval. Krém nanášejte v silnější vrstvě než ráno, dostatečně dlouho před ulehnutím, aby se stačil vstřebat a nevytvářel neprodyšnou masku.

Svěží pocit po nanesení i během noci doprovází gelové krémy. Snadno se roztírají a okamžitě vstřebávají, na tváři je necítíte. Jsou ideální pro případ, že si budete na večerní péči teprve zvykat. Změnu uvidíte hned první ráno a stav pleti se pravidelným používáním ještě vylepší.

Co můžete vyzkoušet:

Lehký hydratační krém s levandulí a vřídelní solí, rostlinnými oleji a přírodními extrakty

Manufaktura, 199 Kč

Hydratační gelový krém pro hloubkovou hydrataci a dlouhodobou regeneraci pokožky Anew Hydro-Advance

Avon, 290 Kč

Unavený šedý vzhled

Stává se, že navzdory dlouhému spánku tvář vypadá jako po mejdanu, který trval až do rána. Neměla prostě dost síly na regeneraci, která se projevuje tím, že se probouzíte s pletí hladkou a zářivou. Než usnete, pokožku nakrmte a dopřejte jí příliv energie.

Jak na to:

Zvolte výživnou noční péči. Přidávají se do ní například mateří kašička, nabitá blahodárnými složkami, nebo oleje, třeba bambucké máslo, které navíc pokožku zklidňují, což se hodí v dnešní stresující době a v případě, že máte citlivější pokožku.

Regeneraci spolehlivě posilují přírodní složky v bio kvalitě. Pokožka totiž dokáže krémy bez chemie maximálně využít, což se projeví už po pár dnech, kdy se jí vrátí přirozený jas a vypadá omlazeně. Nezapomínejte nanášet krém i na krk.

Co můžete vyzkoušet:

Krém s mateří kašičkou, extraktem z hlízy brambor a meduňky, s levandulí a bambuckým máslem Andělská tvář

Havlíkova přírodní apotéka, 417 Kč

Energetizující noční krém pro okamžitý efekt i dlouhodobou péči, bez chemie, v bio a vegan kvalitě

Lavera, 325 Kč

Zpevňující noční krém z granátového jablka, který zjemňuje vrásky, vyhlazuje a intenzivně vyživuje pleť

Weleda, 579 Kč

Výrazné vrásky a skvrny

Pokožka sama nezvládá omlazovací procesy, ale nevzdávejte se, protože právě noc je pro boj se znaky stárnutí ideální. Dejte šanci specialistům, vybírejte noční krémy určené pro zralou pleť, ale také se bez odkladů pusťte do boje s pigmentovými skvrnami.

Jak na to:

V noci na tvář neútočí sluneční paprsky, nemusí se chránit jako ve dne, proto má více síly vyrovnat se s barevnými nerovnostmi, které už na pokožce jsou. Při používání depigmentačních krémů je třeba pravidelnost a trpělivost, jejich účinek viditelně posiluje kombinace s pleťovým sérem.

Netrpělivé ženy potěší intenzivní noční péče, která se inspirovala účinkem pleťové masky. Už po pár dnech se tvář výrazně vyhladí a má mnohem hezčí barevný tón. Přesto krém není nijak zvlášť hutný, což některé masky bývají, a na rozdíl od nich nevyžaduje ani žádné zvláštní zacházení, stačí nanést a zalehnout do peřin.

Co můžete vyzkoušet:

Depigmentační noční krém regulující tvorbu melaninu a napravující poškození buněk Even Brighter

Eucerin, 649 Kč, v lékárně

Intenzivní noční péče se silou masky v krému se sedmi aktivními látkami potlačujícími známky stárnutí a únavy Sleeping Cream

Garnier, 280 Kč

Anna Trnková/Foto archiv firem

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.