Móda a krása

14. července 2015 04:40

Anna Kopečková

Krásný dekolt i v létě? Tohle dělejte a budete ho mít

Toužíte po dekoltu bez vrásek a pigmentových skvrn? Dejte mu, co potřebuje. S následujícími radami bude váš dekolt v létě přitažlivý a krásný.

Ráno začněte s krémy

Než ráno vyrazíte do práce, vklepejte do pokožky krku a dekoltu hydratační krém, sérum nebo emulzi. Měl by obsahovat zvláčňující a pěstící složky, kyselinu hyaluronovou nebo kolagen a rozhodně UV filtr. Naopak by neměl být těžký, výživný ani na bázi oleje, aby se pod ním kůže nepotila.

Až se krém vstřebá, a minimálně 20 minut před odchodem, naneste na dekolt (a stejně tak i na obličej a krk) opalovací krém. Ve městě a do přírody používejte minimálně SPF 15. Opalovací krém noste, i když jste opálená dohněda nebo v budově – UV záření proniká i přes skla oken a to i na opálenou pokožku. Aby byl opalovací krém účinný, udělejte si z mazání rituál – mažte se každých pár hodin, například po každém jídle. „Rok starý opalovací krém spotřebujte na promazání suchých chodidel, už ne na opalování. A pokud chcete ušetřit kůži od zbytečných vrásek a pigmentových skvrn, používejte k vodě krém s ochranou SPF 50+,“ radí wellness koučka a zakladatelka kliniky estetické medicíny Petra Clinic Petra Řehořková, která zároveň upozorňuje, že přemíra slunečních paprsků může způsobovat stárnutí kůže.

Pomozte si líčením a podprsenkou

Dekoltu pomůžete i líčením: přepudrujte si rýhu mezi ňadry bronzerem nebo naneste tenkou vrstvu make-upu ve stejné barvě, jakou používáte na obličej. Dekolt bude působit přirozeně a mladistvě. Pokud sportujete, nezapomeňte na kvalitní, dostatečně pevnou sportovní podprsenku, která vaše vnady udrží na správném místě. Zabrání tak natahování a porušení vazivových tkání.

Podobné články

Vyživujte buňky jídlem a pitím

Kůže potřebuje stejně jako zbytek těla správnou výživu. Aby byla zdravá, měla by z jídla dostávat vitamíny A, C, E a ze skupiny vitamínů B hlavně biotin. To znamená, že denně potřebuje živiny z ovoce a zeleniny – citrusů, rajčat, zelené zeleniny, mrkve... Ty „správné“ látky pro pevnou pleť v dekoltu obsahuje také potravinářská želatina vyrobená ze zvířecího kolagenu, červené řasy (ruduchy) nebo pupečník asijský (gotu kola), které dodávají tělu kolagen. Naopak nepřítelem kolagenu je cukr, sladkosti a potraviny, které cukr obsahují, protože se může podílet na změně struktury kolagenu.

Dbejte taky na tolik omílaný pitný režim – hrudník potřebuje hydrataci také zevnitř, aby byly buňky pokožky „plné“ a napnuté a ne suché, zašedlé nebo svraštělé.

Místo koktejlu volte vinný střik

I když léto svádí k tomu „udělat si pohodu“ ve všech ohledech, snažte se omezit kouření a pití alkoholu. Kouření může mít vliv na ztrátu pevnosti a pružnosti vašeho dekoltu. A více než jedna sklenička alkoholu denně (pro ženy, u mužů jsou to dvě) je příčinou rychlejšího stárnutí organismu včetně kůže. Pokud už si chcete dát alkohol, volte víno nebo ještě lépe vinný střik a zkuste úplně vynechat tvrdý alkohol a koktejly, které obsahují kromě více druhů alkoholu i spoustu sladidel.

Plavejte, klikujte, jeďte na vodu

Až se budete rozmýšlet, jestli se radši půjdete projít nebo do bazénu, myslete nejen na pohodlí, ale také na svůj dekolt. Léto je ideálním obdobím pro posilování prsních a zádových svalů, kterým zlepšíte držení těla. Proto plavejte, dělejte kliky a pokud jste ještě více sportovně založená, vyzkoušejte veslování. Na nabídku vašich přátel či dětí, jestli pojedete na vodu, tedy odpovězte jednoznačné „ano“. Deset minut cvičení denně udělá s vaším hrudníkem zázraky.

A ještě jedna věc: nehrbte se a nevěšte hlavu! Nejenže vzpřímená působíte sebevědoměji, při shrbení se v dekoltu a na krku tvoří vrásky. Dávejte si pozor i na to, v jaké poloze máte hlavu, když si čtete na lehátku nebo v posteli.

Ve sprše střídejte teplou a studenou

Ve sprše namiřte na svůj hrudník střídavě teplou a studenou vodu (nebo alespoň o něco chladnější), poslední proud by měl být vždy studený. Pokud nemáte na studenou vodu odvahu, přejeďte si několikrát dekolt kostkou ledu.

Odličte se a jemně namasírujte

Během letních dnů se v pórech pleti usazují nečistoty více než v zimě, proto, aby váš dekolt zůstal krásný, nezapomínejte ho odlíčit. Poslední vatový tampon s odličovačem by měl zůstat úplně čistý. „Po odlíčení můžeme pokožku obličeje, krku a dekoltu prokrvit masírováním pomocí měkkého kosmetického kartáčku: postupujte krouživými pohyby od středu ke stranám a pak pleť ošetřete běžným nočním krémem,“ doporučuje MUDr. Petra Samková z Petra Clinic. Pak vmasírujte kvalitní zpevňující krém, který podpoří vznik kolagenu, od klíční kosti vzhůru k dolní čelisti. Zpevníte tím pleť pod bradou a zabráníte vzniku dvojité brady. Na prsou vtírejte krém krouživým pohybem nahoru a do stran, ve tvaru osmičky. Účinek pravidelné ranní a večerní péče uvidíte po měsíci.

Spěte jen na zádech

Škodit dekoltu můžete i v noci, když spíte. Při poloze na břiše nebo na boku se totiž ve spánku stlačuje kůže do vrásek. Proto raději spěte na zádech.

Zapojte partnera

Skvělý způsob, jak zajistíte průtok krve a obnovu buněk v dekoltu, zajistí podle wellness koučky masáž. Dopřejte si ji jednou týdně nebo alespoň jednou měsíčně u kosmetičky, sama nebo o ni požádejte partnera. Stačí, když si nalije pár kapek panenského olivového oleje nebo masážního olejíčku do zahřátých dlaní (teplé dlaně jsou důležité, aby byla masáž příjemná), vezme vaše prsa do rukou a při pohybu vzhůru prsty jemně zatlačí. Dál ať pokračujte krouživým pohybem po směru a proti směru hodinových ručiček.

Naneste masku s medem nebo okurkami

Až si budete dávat masku na obličej, věnujte čas taky dekoltu. Na trhu je spousta přípravků určených pro zpevnění a hydrataci této oblasti, ale vystačíte si i s domácími zásobami. Na hrudník si naneste med s trochou tvarohu a vaječným žloutkem, nerozšlehaný vaječný bílek nebo nastrouhanou salátovou okurku s bílým jogurtem a kapkou olivového oleje. Po 20 minutách masku smyjte vlažnou vodou a kůži ošetřete krémem.

Pomozte si moderní medicínou

K malým „podvůdkům“ na přírodě ženám pomáhá také estetická medicína. „Například ošetřením radiofrekvenčním přístrojem umíme téměř vrátit čas. Dokáže totiž viditelně omladit pleť až o pět let,“ prozrazuje Petra Řehořková. Při tomto zákroku se pomocí tepelné energie vyslané do podkoží malými jehličkami zahřívají a napínají kolagenní a elastinová vlákna. Tím se napne i kůže a nastartuje tvorba nového kolagenu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.