zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Máte chuť být blond? Jděte na to chytře

Jděte na blond chytře
Autor: istock.com Jděte na blond chytře
cernanm , Vydáno: 08.03.2017
Už se to nějak zažilo a ustálilo: na zimu lokny ztmavit, ale jakmile začne slunce zase hřát, chceme být blond!

reklama

Získání dokonalého odstínu, aby vyhovoval pleti – a věku – je často obtížné.

„Trefit správný tón blond barvy k typu a osobnosti klientky je trochu jako procházka minovým polem, ale existuje pár základních pravidel,” radí koloristka Lisa.

Pokud máte hodně světlou pleť, která se snadno spálí na slunci, preferujete stříbrné šperky a často nosíte šedou barvu, pak sáhněte po chladnějších a velmi světlých tónech. Medové lokny nejsou nic pro vás. Zato platinové odlesky vám dodají jedinečnost a styl. Vaší ikonou mohou být herečky Tilda Swinton nebo Michelle Williams.

Znáte techniku balayage?

Jestli jste stvořeni pro léto a opalování, pyšníte se olivovou nebo snědou pokožkou a sluší vám žluté zlato, dejte se cestou teplých a zlatavých odstínů. Med, karamel a bronz vám udělají službu, stejně jako modelce Christine Teigen nebo Jessice Albě. Samozřejmě vždy existují výjimky. Pokud si nejste jistá, drogerii se vyhněte obloukem a objednejte se ke zkušenému kadeřníkovi. Ten vám může doporučit čím dál oblíbenější melírovací techniku balayage, kterou si zamilovaly i celebrity. „Balayage technika je skvělá, nepůsobí totiž uměle a divně, ale velmi přirozeně a zdravě,” vysvětluje Lisa. „Tmavší a světlejší odstíny se přirozeně doplňují a nevznikají žádné drsné kontrasty, jako tomu bývalo v případě klasického ombré.” Balayage vám vykouzlí přesně tu blond, po které toužíte: jako když se vrátíte z měsíční dovolené na Côte d'Azur s vlasy políbenými od moře a slunce. Ostatně balayage není jen výsadou blondýnek, dobře se hodí i na hnědé vlasy, které krásně oživí.

Jděte na blond chytře Foto: Foto: istock.com

„Když se jednou rozhodnete pro blond, musíte se naučit o svůj nový odstín pečovat,” zdůrazňuje Lisa. Čeká vás kompletní výměna vlasové kosmetiky. Blond vlasy si žádají speciální výrobky pro ně určené, čím kvalitnější tím lepší. Nejenže pomáhají udržet světlou barvu v kondici, ale odbarvením zesláblé kadeře potřebují pořádnou dávku výživy a regenerace. Před fénováním nebo žehlením vždy použijte sprej pro tepelnou ochranu, aby se vlasy nepřesušily, a na závěr stylingu vždy ošetřete konečky vyživujícím olejem nebo sérem.

Péče o světlou hřívu zahrnuje i pravidelné měsíční návštěvy u kadeřníka, pokud tedy nechcete vypadat jako major Houlihanová, které přerušili dodávkou peroxidu.

-ku-

Přečtěte si také:

Proměna zničených vlasů z různých melírů

PROMĚNA: Jak zachránit melírem zničené vlasy? Zkuste balayage a dobrou péči

Cop na 4 způsoby

Zapleťte si cop: 4 podrobné FOTO návody, jak na to

Možná ho taky používáte špatně

8 největších chyb, které děláte s kondicionérem

reklama

Související témata: blond , krásné vlasy , blond vlasy , technika balayage , blondýnky

reklama

Přečtěte si také

reklama