Móda a krása

8. března 2017 14:00

Martina Čerňanská

Máte chuť být blond? Jděte na to chytře

Už se to nějak zažilo a ustálilo: na zimu lokny ztmavit, ale jakmile začne slunce zase hřát, chceme být blond!

Získání dokonalého odstínu, aby vyhovoval pleti – a věku – je často obtížné.

„Trefit správný tón blond barvy k typu a osobnosti klientky je trochu jako procházka minovým polem, ale existuje pár základních pravidel,” radí koloristka Lisa.

Pokud máte hodně světlou pleť, která se snadno spálí na slunci, preferujete stříbrné šperky a často nosíte šedou barvu, pak sáhněte po chladnějších a velmi světlých tónech. Medové lokny nejsou nic pro vás. Zato platinové odlesky vám dodají jedinečnost a styl. Vaší ikonou mohou být herečky Tilda Swinton nebo Michelle Williams.

Znáte techniku balayage?

Jestli jste stvořeni pro léto a opalování, pyšníte se olivovou nebo snědou pokožkou a sluší vám žluté zlato, dejte se cestou teplých a zlatavých odstínů. Med, karamel a bronz vám udělají službu, stejně jako modelce Christine Teigen nebo Jessice Albě. Samozřejmě vždy existují výjimky. Pokud si nejste jistá, drogerii se vyhněte obloukem a objednejte se ke zkušenému kadeřníkovi. Ten vám může doporučit čím dál oblíbenější melírovací techniku balayage, kterou si zamilovaly i celebrity. „Balayage technika je skvělá, nepůsobí totiž uměle a divně, ale velmi přirozeně a zdravě,” vysvětluje Lisa. „Tmavší a světlejší odstíny se přirozeně doplňují a nevznikají žádné drsné kontrasty, jako tomu bývalo v případě klasického ombré.” Balayage vám vykouzlí přesně tu blond, po které toužíte: jako když se vrátíte z měsíční dovolené na Côte d'Azur s vlasy políbenými od moře a slunce. Ostatně balayage není jen výsadou blondýnek, dobře se hodí i na hnědé vlasy, které krásně oživí.

Foto: istock.com

„Když se jednou rozhodnete pro blond, musíte se naučit o svůj nový odstín pečovat,” zdůrazňuje Lisa. Čeká vás kompletní výměna vlasové kosmetiky. Blond vlasy si žádají speciální výrobky pro ně určené, čím kvalitnější tím lepší. Nejenže pomáhají udržet světlou barvu v kondici, ale odbarvením zesláblé kadeře potřebují pořádnou dávku výživy a regenerace. Před fénováním nebo žehlením vždy použijte sprej pro tepelnou ochranu, aby se vlasy nepřesušily, a na závěr stylingu vždy ošetřete konečky vyživujícím olejem nebo sérem.

Péče o světlou hřívu zahrnuje i pravidelné měsíční návštěvy u kadeřníka, pokud tedy nechcete vypadat jako major Houlihanová, které přerušili dodávkou peroxidu.

-ku-

Přečtěte si také:

Sdílejte článek
Štítky styl technika kadeřník blond krásné vlasy blond vlasy technika balayage blondýnky Chrissy Teigenová Michelle Williamsová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 7. 2024

Berani, duchovní záležitosti by vás mohly velmi zajímat. Možná se budete chtít ponořit do metafyzických studií a meditací, ale pracovní nebo rodinné povinnosti by vám mohly bránit v uskutečnění těchto přání. Nenechte se tím zklamat. Místo toho se soustřeďte na všední povinnosti a dokončete je. Pak můžete přejít ke skutečně fascinujícím záležitostem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.