zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

8 největších chyb, které děláte s kondicionérem

Možná ho taky používáte špatně
Autor: iStock Možná ho taky používáte špatně
anna kopečková , Vydáno: 16.02.2017
Čím to je, že ať děláme, co děláme, nikdy vlasy nevypadají jako od kadeřníka? Jsou zplihlé a chybí jim objem. Jasně, nikdo z nás nemá trénink jako profesionálové ze salonu, ale můžeme si za to sami i tím, co děláme ve sprše.

reklama

Často je na vině kondicionér. Proto jsme se poradili s profesionály, čemu se při jeho používání vyhnout a co naopak začít dělat.

Chyba č.1: Dáváte ho ke kořínkům

Kořínky vlasů nepotřebují žádný kondicionér, protože se o ně přirozeně stará maz produkovaný pokožkou hlavy. Navíc se kořínky poškozují zásadně méně než konečky vlasů. Kořínky jsou tudíž ta nejnovější, nejzdravější část vlasů. Správně se kondicionér nanáší jen na konečky a spodních deset centimetrů vlasů, které jsou nejsušší a nejstarší.

Chyba č.2: Dáváte ho moc

Věřte nebo ne, opravdu ho není potřeba tolik. Když ho použijete moc, vlasy ztěžknou a zplihnou, hlavně ty hodně jemné. Vyzkoušejte malé množství odpovídající dvěma pětikorunám. Pokud máte hodně husté vlasy, které kondicionér rychle vstřebávají, můžete vždycky přidat.

Chyba č.3: Vůbec ho nepoužíváte

I když máte hodně jemné, nebo naopak mastící se vlasy, měli byste používat kondicionér. Jsou lidé, co mají z kondicionéru hrůzu, ale bez něj se vlasy lámou a jsou jako bez života. Pokud máte mastící se vlasy, vyhněte se produktům, které obsahují silikon, ten je dělá ještě těžší a mastnější.

bad hair day Foto:                                                                                                                             Foto: iStock

 

Chyba č.4: Máte normální nebo husté vlasy a nepoužíváte hluboce vyživující kondicionér

Hluboce vyživující kondicionéry dokážou znovu oživit suché, poškozené vlasy. Používat bychom je měli minimálně jednou týdně. Lidé se suchými nebo barvenými vlasy jsou kandidáty na častější použití, klidně při každém druhém mytí. Přídavek arganového oleje, extra panenského olivového oleje a jojoby v těchto produktech dokáže vlasy obnovit, uhladit a zlepšit jejich stav. Pokud máte jemné vlasy, používejte raději nesmývací kondicionér.

Chyba č.5: Snažíte se zabít dvě mouchy jednou ranou

Dva v jednom, tedy šampon + kondicionér v jedné lahvičce, zní teoreticky super, ale výsledek není až tak dokonalý. Pokud máte vlasy dlouhé po bradu nebo ještě delší, není takový kondicionér dost silný. Vlasy po bradu jsou staré minimálně rok, což znamená, že konečky potřebují mnohem intenzivnější vyživení.

Chyba č.6: Nepoužíváte ten správný

Najděte si to správné právě pro vás. Pokud máte barvené vlasy, vyberte kondicionér na barvené vlasy. Pokud máte jemné vlasy, používejte nesmývací kondicionér, který vlasy jemně vyživí a usnadní jejich úpravu, aniž by je zbytečně zatížil. Zkuste se vyhnout přípravkům, které slibují větší objem vlasů, protože ty dost často obsahují vysušující vosky a tužidla.

Chyba č.7: Necháváte ho ve vlasech příliš dlouho

Podívejte se na obal a přečtěte si instrukce. Když totiž kondicionér necháte ve vlasech moc dlouho, vlasy ztěžknou a budou vám připadat mastné. Podle odborníků by měly stačit dvě až tři minuty.

Chyba č.8: Nejdřív používáte šampon

Zní to sice divně, ale zkuste dát na vlasy nejdřív kondicionér a až potom šampon. Špičkoví kadeřníci tento trik používají na módních přehlídkách, kde dostávají vlasy pořádně zabrat, a přitom musí držet objem. Takže nejdřív kondicionér, potom šampon jako obvykle. Ten vymyje zbytek kondicionéru, aby neškodil objemu.

-az-

Mohlo by vás také zajímat:

Tvrdá nebo měkká voda: Víte, co udělá s vašimi vlasy?

Tvrdá nebo měkká voda: Víte, co udělá s vašimi vlasy?

 

Padají vám vlasy? 20 tipů, jak tomu zabránit

Starejte se o ně

pž vlasy 1

Správná péče je základ, abyste si zachovala svoje lokny. Své vlasy si hýčkejte a zamezte jejich poškození. Pokud nemáte dědičnou predispozici, uděláte tak první a nejdůležitější krok k prevenci jejich vypadávání.

Máte suché a zničené vlasy? Pomůže vám to, co máte v kuchyni

Vlastní kosmetické prostředky, po kterých budou vlasy znovu krásné, si můžete vytvořit i z toho, co máte doma v kuchyni.

Zelený čaj

Vlasy zelený čaj

Zelený čaj obnovuje přirozený lesk a pomáhá odstranit elektrizování. Oplach si připravíte jednoduše – do džbánu nalijte horkou vodu a vložte tři čajové sáčky. Nechte louhovat, dokud se voda neochladí na pokojovou teplotu. Oplach používejte až po šamponu, už nesmývejte vodou.

 

Čaj také obnovuje barvy na barvených vlasech. Nicméně je třeba vybírat konkrétní druh čaje na konkrétní barvu vlasů. Například heřmánkový čaj zesvětluje, takže je lepší pro blondýnky, zatímco černý čaj ztmavuje a hodí se spíš pro brunetky a zrzky.

 

6 chyb, které určitě děláte při mytí vlasů

Myslíte si, že o své vlasy pečujete správně, ale přitom se vám zdá, že jsou slabé a málo lesklé? Možná při jejich mytí děláte některou ze zásadních chyb!

Myjete si vlasy každý den

6 chyb, které možná děláte při mytí vlasů

Vašim vlasům nejvíce prospěje, pokud je budete mýt každý druhý nebo třetí den. Častějším mytím vlasů se okrádáte o přirozené oleje, které vlasy vyživují. Pokud se bojíte, že vlasy budou příliš mastné, zkuste použít na jejich kořínky suchý šampon.

8 důvodů, proč se vám tolik mastí vlasy

Ráno si umyjete vlasy a večer už jsou zase zplihlé a mastné? Jestli i vás trápí tento problém, zkuste dřív, než si je zase půjdete umýt, zjistit, proč se vám vlasy tolik mastí. Pokud to není důsledkem hormonálních výkyvů nebo špatného životního stylu, možná děláte v péči o své vlasy některou z následujících chyb:

Saháte si na ně rukama

mastné vlasy saháte na ně

Stejně jako pleti škodí, když se jí příliš dotýkáte prsty, škodí vaše ruce i vlasům. Pokaždé, když si vlasy prohrábnete prsty, ať už z nudy nebo třeba když s někým koketujete, dostává se mastnota z prstů na prameny vašich vlasů. Zkuste taky (nějak hezky) požádat partnera, aby vám večer v posteli moc nezajížděl rukama do vlasů. Je to sice sexy a jeho to nejspíš vzrušuje, ale ráno už pohled na vaši hlavu asi moc vzrušující nebude. Pro něj ani pro vás.

Chcete delší vlasy? 6 potravin pro rychlejší růst

Losos

delší vlasy - losos

Losos je chutná ryba, kterou lze upravit na tisíc způsobů, je přímo nabitá vitaminem D a proteiny, které růst vlasů podpoří. Obsahuje i omega-3 mastné kyseliny, které zaručí, že vaše vlasy budou pěkně zdravé a lesklé.

Červená cibule udělá s vašimi vlasy zázraky

Toužíte mít krásné a husté vlasy? Pomůže vám cibule!


reklama

Související témata: účes , vlasy , mytí vlasů , kadeřník , šampon , kondicionér

reklama

Přečtěte si také

reklama