8 největších chyb, které děláte s kondicionérem
Čím to je, že ať děláme, co děláme, nikdy vlasy nevypadají jako od kadeřníka? Jsou zplihlé a chybí jim objem. Jasně, nikdo z nás nemá trénink jako profesionálové ze salonu, ale můžeme si za to sami i tím, co děláme ve sprše.
Často je na vině kondicionér. Proto jsme se poradili s profesionály, čemu se při jeho používání vyhnout a co naopak začít dělat.
Chyba č.1: Dáváte ho ke kořínkům
Kořínky vlasů nepotřebují žádný kondicionér, protože se o ně přirozeně stará maz produkovaný pokožkou hlavy. Navíc se kořínky poškozují zásadně méně než konečky vlasů. Kořínky jsou tudíž ta nejnovější, nejzdravější část vlasů. Správně se kondicionér nanáší jen na konečky a spodních deset centimetrů vlasů, které jsou nejsušší a nejstarší.
Chyba č.2: Dáváte ho moc
Věřte nebo ne, opravdu ho není potřeba tolik. Když ho použijete moc, vlasy ztěžknou a zplihnou, hlavně ty hodně jemné. Vyzkoušejte malé množství odpovídající dvěma pětikorunám. Pokud máte hodně husté vlasy, které kondicionér rychle vstřebávají, můžete vždycky přidat.
Chyba č.3: Vůbec ho nepoužíváte
I když máte hodně jemné, nebo naopak mastící se vlasy, měli byste používat kondicionér. Jsou lidé, co mají z kondicionéru hrůzu, ale bez něj se vlasy lámou a jsou jako bez života. Pokud máte mastící se vlasy, vyhněte se produktům, které obsahují silikon, ten je dělá ještě těžší a mastnější.
Foto: iStock
Chyba č.4: Máte normální nebo husté vlasy a nepoužíváte hluboce vyživující kondicionér
Hluboce vyživující kondicionéry dokážou znovu oživit suché, poškozené vlasy. Používat bychom je měli minimálně jednou týdně. Lidé se suchými nebo barvenými vlasy jsou kandidáty na častější použití, klidně při každém druhém mytí. Přídavek arganového oleje, extra panenského olivového oleje a jojoby v těchto produktech dokáže vlasy obnovit, uhladit a zlepšit jejich stav. Pokud máte jemné vlasy, používejte raději nesmývací kondicionér.
Chyba č.5: Snažíte se zabít dvě mouchy jednou ranou
Dva v jednom, tedy šampon + kondicionér v jedné lahvičce, zní teoreticky super, ale výsledek není až tak dokonalý. Pokud máte vlasy dlouhé po bradu nebo ještě delší, není takový kondicionér dost silný. Vlasy po bradu jsou staré minimálně rok, což znamená, že konečky potřebují mnohem intenzivnější vyživení.
Chyba č.6: Nepoužíváte ten správný
Najděte si to správné právě pro vás. Pokud máte barvené vlasy, vyberte kondicionér na barvené vlasy. Pokud máte jemné vlasy, používejte nesmývací kondicionér, který vlasy jemně vyživí a usnadní jejich úpravu, aniž by je zbytečně zatížil. Zkuste se vyhnout přípravkům, které slibují větší objem vlasů, protože ty dost často obsahují vysušující vosky a tužidla.
Chyba č.7: Necháváte ho ve vlasech příliš dlouho
Podívejte se na obal a přečtěte si instrukce. Když totiž kondicionér necháte ve vlasech moc dlouho, vlasy ztěžknou a budou vám připadat mastné. Podle odborníků by měly stačit dvě až tři minuty.
Chyba č.8: Nejdřív používáte šampon
Zní to sice divně, ale zkuste dát na vlasy nejdřív kondicionér a až potom šampon. Špičkoví kadeřníci tento trik používají na módních přehlídkách, kde dostávají vlasy pořádně zabrat, a přitom musí držet objem. Takže nejdřív kondicionér, potom šampon jako obvykle. Ten vymyje zbytek kondicionéru, aby neškodil objemu.
-az-
Mohlo by vás také zajímat: