Móda a krása

11. dubna 2017 07:30

Martina Čerňanská

Módní ikony: Stella McCartney, Donatella Versace, Carolina Herrera

Tentokrát jsme si pro vás připravili medailonky dalších tří návrhářek: Stelly McCartney, Donatelly Versace a Caroliny Herrera. I tyto úžasné dámy přispěly módnímu světu natolik, že rozhodně stojí za to vědět o nich více...

Stella McCartney – přítelkyně planety

Když jste dcerou jednoho z nejslavnějších hudebníků historie, předpokládá se, že se jaksi v něčem uchytíte. Když Stella začínala v módě, dostalo se jí jisté blahosklonnosti: to je hezké, že ta bohatá prominentní dcerka chce pracovat, navrhne nějaké šatičky a přátelé otce si je koupí. Ale Stella měla jasno. Chtěla uznání pro svou práci, nikoli pro jméno. Dřela opravdu tvrdě a její talent i píle se nakonec vyplatily. Pracovala pro značky Chloé, Gucci i pro božského Karla Lagerfelda a získala několik ocenění. Získala také respekt potřebný k rozjetí vlastní značky. Nejvíce se však proslavila svým nekompromisním postojem vůči ochraně přírody. Ukázala ženám, že umělé kožešiny jsou také krásné a že není potřeba zamordovat zvíře, abychom mohly mít fantastickou kabelku. Daleko víc cool jsou organické a k přírodě šetrné materiály. Stellina móda není jen krásná, šik a nositelná, ale také nesobecká a bere na sebe závazek ochrany životního prostředí. Budiž nám příkladem.

Donatella Versace – královna rafinovanosti

Bez ohledu na to, jakou ztrátou byla pro svět módy tragická smrt jejího bratra Gianniho, zrodila se hvězda. Donatella roztáhla křída a smetla všechny pochybnosti, co bude se značkou Versace dál. Sexy. To je nejjednodušší a nejvýstižnější definice jejích návrhů. Donatelliny šaty milují celebrity, protože v nich vždy ukážou a zakryjí přesně tolik kůže, aby se tajil dech. Rafinované antické střihy zdůrazňující pas zbožňuje Lady Gaga i Jennifer Lopez. Donatella ví, jak uchvátit a vše dělá ve velkém. Po bratrově smrti stvořila impérium Versace ještě silnější a marnotratnější než předtím. Král je mrtev, ať žije královna!

Carolina Herrera – ženskost každým coulem

Pokud se chce hollywoodská hvězda blýsknout na červeném koberci a být skutečně za bohyni, volí šaty od Caroliny Herrera. Vždy elegantní Venezuelanka v bílé košili nikdy nezapomíná, že žena má být především krásná, noblesní a elegantní. I když se to na přehlídkách hemží street prvky a dekonstrukcemi střihů, u Caroliny má zákaznice vždy jistotu, že se obleče nádherně. V jejích kolekcích mají své nezastupitelné místo neskromné květinové vzory, ženské siluety, černobílá kombinace, volány a nadýchané sukně. Vše precizní a dokonale zpracované. Stará dobrá škola, která přežije všechny módní úlety. Carolina Herrera dokonce v roce 2004 získala cenu pro nejlepší světovou designerku ženského oblečení a její modely visí v nejednom hollywoodském i královském šatníku.

-KU-

Podívejte se i na první část seriálu o módních ikonách: Muccia Prada, Donna Karan a Vivienne Westwood:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.