Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Ofina: Jaká vám bude slušet a jak se o ni správně starat?

Toužíte po změně účesu, ale nechcete podstupovat radikální zkracování vlasů? Vhodnou volbou je ofina, dokáže proměnit účes, může být variabilní a sluší téměř každému. Důležitá je ale vhodná volba střihu a také správná péče.
Vydáno: 19.10.2017, Anna Kopečková
Ofina je skvělá věc. Je ale důležité vybrat tu, která vám bude slušet.
Ofina je skvělá věc. Je ale důležité vybrat tu, která vám bude slušet. Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ofina může být i dobrým maskovacím manévrem: zakryje vrásky, akné, zamaskuje vysoké čelo a navíc zvýrazní oči.

Pokud se rozhodnete pro ofinu, měla byste se zásobit stylingovými přípravky, které vám s úpravou účesu pomohou. Po ruce byste měla mít suchý šampon nebo pudr na vlasy, dále lak a na pročesání je nejlepší tupírovací hřeben s přírodními štětinami. Dámy s kudrnatými kadeřemi by se měly ofině raději vyhnout, úprava je v tomto případě velmi náročná, vlnité vlasy se především ve vlhku chovají nepředvídatelně, i když použijete stylingové přípravky.

ofiny Foto:

 

Ofiny podle typu obličeje:

Krátká ofina: odhalí nesouměrnosti

Krátká ofina se hodí pro oválné a souměrné obličeje. Jakákoliv nesouměrnost ve tváři může být tímto druhem účesu zvýrazněna, proto pozor, abyste si volbou této ofiny spíše neuškodila. Úprava ofiny není složitá a záleží spíše na celkovém stylingu. Ofinu můžeme vyfoukat nebo nechat nedbale uschnout a docílit tak rošťáckého vzhledu.

Hustá a tupá ofina: zamaskuje vysoké čelo a další nedostatky

Tento druh ofiny se hodí pro oválné obličeje, vhodnou volbou je hlavně pro ženy, které chtějí schovat vysoké čelo, nebo jiné nedokonalosti, které může ofina překrýt. Tupou ofinu je důležité precizně vyfoukat, aby vše sedělo. Péči věnujte i pravidelnému zastřihování, jakákoliv nedokonalost nebo nedbalost je při tomto druhu účesu patrná a navíc můžou přesahující vlasy zasahovat do očí.

Patka: ofina, kterou můžete snadno schovat

Patka je vhodná téměř pro všechny, ale skvělá je pro kulatý typ obličeje. V delší variantě má patka schopnost kulatý obličej ztenčovat. „Neměli bychom ji příliš upravovat pomocí fénu a kulatého kartáče, volume efekt kulatému obličeji neprospívá, spíše naopak. Lepší je nechat vlasy volně splývat," radí Soňa Kozelková ze sítě kadeřnických salonů KLIER. Pokud je patka delší, můžeme ji například natočit, zafixovat a propojit s ostatními vlasy. Když budete chtít ofinu schovat, je možné vyčesat vysoký culík a patku začesat do vlasů, případně ji zaplést do copu.

Prostříhaná ofina: mění kontury obličeje

Ofiny s prostřihem uprostřed jsou dobrou volbou pro obličeje, které se rozšiřují na spáncích. Prostřih nám protáhne obličej a boky ofiny schovají ostré nebo kulaté hrany obličeje.

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Zkažený účes od kadeřníka? Poradíme vám, jak to opravit

Zkažený účes od kadeřníka? Poradíme vám, jak to svépomocí napravit

 

Článek

účesy 80. let - hlavní Foto:

Děsivé účesy z 80. let: Jak by v nich vypadaly některé známé tváře?

Jak se vám líbí Blake Lively v účesu Věry Špinarové nebo Leo s čelenkou?


Článek je zařazen v: účes, vlasy, ofina, kadeřník
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama