Omlazující triky pro sexy nohy: Rychlá pomoc i pravidelná péče

Pomalu ale jistě se blíží ta část roku, kdy shodíme kabáty a svetry a odhalíme kůži. A to i na nohách! Vybrali jsme pro vás několik způsobů, jak proti případným vadám na kráse zabojovat.

Rychlé triky

Peeling

Aby vaše nohy byly hladší a prokrvenější, sáhněte nejprve po peelingu. Teprve po odstranění odumřelých buněk bude pokožka v těchto partiích lépe vstřebávat ošetřující krémy i jiné přípravky, které vám napomohou zlepšit stav kůže.

Korektory a péče

Jak bezprostředně zakrýt červené žilky, drobnější křečové žíly či celulitidu? Pomoci vám můžou vypínací a tónovací krémy a korektory, které dokážou nedostatky opticky zamaskovat.

  • Samoopalovací prostředky

Také ty jsou skvělým a nepostradatelným prostředkem, pokud potřebujete korigovat nežádoucí vady na kráse. Opálený vzhled totiž vizuálně nohy zeštíhlí a tmavší barva nedostatky překryje. Před nanesením samoopalovacího přípravku si ale vždycky udělejte peeling, abyste dosáhla rovnoměrného opálení. Zvlášť na kolenech. Pokud se vám přece jen udělají někde nežádoucí tmavší skvrny, pomozte si citronovou šťávou, která je zesvětlí.

Pravidelná péče

  • Pokuste se zhubnout

Chcete se zbavit křečových žil a celulitidy? Trpíte nadváhou či obezitou? Začněte se hýbat. A to nikoliv jen proto, abyste shodila nějaké to kilo. Ale také proto, abyste tak rozproudila krevní oběh a svalovou pumpu, díky čemuž se zlepší i stav žil. Ideálními sporty pro vás jsou: rychlá chůze, běh, jízda na kole a plavání. Začít tedy můžete okamžitě!

  • Volte správné oblečení

Zásadně byste se měla vyhýbat oblečení, které je vám příliš těsné a škrtí. Zbytečně tak zamezujete průtoku krve. Také obuv by měla být spíše pohodlná, s podpatkem maximálně 5 cm vysokým. Správný tok krve můžete podpořit i nošením zdravotních kompresivních punčoch, v těžších případech speciálních obinadel. Ale oboje by vám měl nejprve doporučit lékař!

  • Pravidelně relaxujte

Pokud v zaměstnání většinu času prosedíte nebo naopak prostojíte, měla byste v každé volné chvilce dopřát nohám úlevu a dát si je na pár minut do zvýšené polohy. Zlepšuje to krevní oběh.

Tip na rychlé cvičení: je velmi přínosné a přitom ho můžete provádět kdykoliv během dne. S patami na podlaze zdvihejte opakovaně špičky. Dalším cvikem je pak kroužení nohou v kotníku.

  • Sprchujte se

Pravidelné střídavé sprchování nohou teplou a studenou vodou rovněž napomůže k lepšímu prokrvení.

  • Upravte jídelníček

I vyvážená strava může sehrát velmi důležitou roli. Váš jídelníček by měl obsahovat dostatek vlákniny, vitaminů a minerálů (především C, E, zinku), lecitinu a rutinu. Konkrétně byste měla více jíst pohanku, bobulovité ovoce, citrusy, česnek, jablka, otruby, luštěniny, přírodní rýži, celozrnné těstoviny a pečivo, ořechy, semínka, listovou zeleninu. Zkusit můžete i speciální potravinové doplňky. Nechte si poradit v lékárně či od svého lékaře.

  • Když prevence nestačí

Proti křečovým žilám byste měla zasáhnout včas. Jedině tak můžete jejich výskyt zastavit nebo aspoň oddálit. Objevila jste nějaké? Navštivte lékaře. Ten vám doporučí, co s nimi. Pomoct vám může sklerotizace, uzavření menších varixů laserem nebo chirurgické odstranění postižených žil. Ale pozor! I po zákroku budete muset důsledně pokračovat v prevenci. Onemocnění je totiž chronické!

-dus-

Přečtěte si také:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.