Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Příroda ve službách krásy a zdraví: Jak na vysušené ruce

Kůže na rukou je jednou z nejméně chráněných, ale přitom nejvíce namáhaných částí pokožky těla, protože častěji přichází do styku s chemikáliemi, nečistotami i nepřízní počasí.
Vydáno: 14.03.2017
Jak na vysušené ruce
Autor: istock.com Jak na vysušené ruce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V kůži na hřbetu ruky a prstech se oproti jiným partiím těla nachází menší počet mazových žláz, což znamená obecně nižší produkci mazu a tím i menší promaštění kůže. Na dlaních scházejí mazové žlázy úplně, tudíž k tolik potřebnému promaštění pokožky nedochází prakticky vůbec.

Exotický gel

Pokožku rukou účinně hydratuje vnitřní gel z aloe vera. Jeho aplikace je velmi jednoduchá: list aloe vera podélně rozřízněte, seškrábněte vnitřní vrstvu a tu vetřete do kůže. Nebo gel smíchejte s jakýmkoli zastudena lisovaným olejem (nejlépe to půjde v mixéru) a do vysušené kůže opatrně masírujte.

Příroda ve službách krásy a zdraví: Vysušená kůže na rukou umí potrápit 1 Foto:

Med a olej

Prověřený přírodní recept je zábal z medu a oleje (použijte zastudena lisované olivový nebo slunečnicový, skvělý je mandlový). Důkladně promíchejte 1 díl medu a 1 díl oleje a tuto směs pak používejte buď jako krém na ruce, nebo ještě lépe jako zábal. Na ruce naneste „poctivou“ vrstvu směsi a důkladně vmasírujte do pokožky. Pak si na ruce navlékněte lehké rukavice z čisté bavlny a nechte působit nejméně 6 hodin.

Noční zábal

Mast z měsíčku lékařského je efektivním přípravkem na ošetření suché a popraskané kůže, ale třeba i popálenin a některých ekzémů. Má vynikající antiseptické, zjemňující, zvláčňující a regenerační účinky. Je hojivá a dobře ji snášejí i lidé s velmi citlivou kůží. Používat ji můžete buď jako každodenní ošetřující krém, nebo jako noční zábaly: suché ruce potřete měsíčkovou mastí, přes ni položte vlhký kousek látky (aby se mast nevsákla do vrchní tkaniny) a lehce převažte obvazem nebo si navlékněte lehké rukavičky.

Příroda ve službách krásy a zdraví: Vysušená kůže na rukou umí potrápit 2 Foto:

Prima tip: Domácí měsíčková mast

Dvě hrsti najemno nasekaného mladého, čerstvého měsíčku (stvol, list a květ) nasypte do nádoby s rozehřátým čistým vepřovým sádlem (500 g) a nechte zesklovatět jako cibulku. Sejměte a nechte v chladu nejméně 24 hodin rozležet. Pak pomalu rozehřejte, přidejte plnou hrst nasekaných měsíčkových květů, nechte prohřát, sejměte a opět nechte nejméně 1 den v chladu. Potom rozehřejte, propasírujte přes jemné sítko a dejte do tmavé nádoby, uzavřete a uložte na tmavém a chladném místě.

Přečtěte si také:

Jak se vyhnout pigmentovým skvrnám nebo vráskám?

Krásné ruce v každém věku: Jak se zbavit skvrn, vrásek nebo bradavic

Podle nehtů okamžitě poznáte, jak jste na tom se zdravím

6 potravin, díky kterým budete mít krásné nehty

Nechte se léčit čistou vůní přírody

Léčba vůněmi: 10 esenciálních olejů, které prospějí vašemu zdraví i kráse

(leo) 

Foto: istockphoto.com

Článek je zařazen v: bylinky, med, mandlový olej, suché ruce, zábaly, měsíčková mast - recept, alove vera
Reklama