Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s celulitidou?

Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky. Co nám chce tělo naznačit problémy s celulitidou?
Vydáno: 24.11.2017
Celulitida značí skrývanou zlost, kterou v sobě nosíme
Autor: iStock Celulitida značí skrývanou zlost, kterou v sobě nosíme

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Celulitida je estetický problém, který se projevuje hrbolatou pokožkou, především v oblasti hýždí a stehen. Pro svůj vzhled ji můžeme označit také jako „pomerančovou kůži". Při celulitidě dochází k zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže, a vytvářejí tak na ní nevzhledné ďolíčky připomínající právě strukturu pomerančové kůry. V místě je značně omezen průtok krve a lymfy.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s celulitidou?

Celulitida je naše skrývaná zlost, kterou v sobě nosíme. Potřebujeme sami sebe potrestat. Máme pocit, že jsme něco udělali špatně, a tak se trestáme. U žen větší stehna a zadeček značí potřebu jistot. Hledáme jistoty a potřebujeme, abychom vše zvládly. A s dobrými podstavci vše zvládáme lépe. V případě, že v sobě ještě nosíme zlost, třeba spojenou s urážkou, přichází celulitida.

Položte si následující otázky:

Bojím se budoucnosti? Nemám rád/a sama sebe? Mám nedostatek lásky? Trestám sám/a sebe? Proč se na sebe zlobím?

Jak k nám problémy s celulitidou promlouvají?

Hrbolatou kůží.

Jak si vyléčit problémy s celulitidou?

Pokud se na vašem těle objeví celulitida, věřte, že na vaše bedra nebylo naloženo více, než unesete. Nepotřebujete žádné jistoty v podobě silných stehen a zadečku. Mějte optimismus a naději, že vše se vydaří tak, jak si plánujete. Není dobré lpět tolik na majetku, fyzických věcech, postavení, penězích a dokonalém těle. Zbavte se veškerého ponížení z minulosti. Odpusťte všem, kdo vám ublížili, a odpusťte i sami sobě. Milujte především sebe a své tělo. Přijměte ho takové, jaké opravdu je, protože je dokonalé.

Na fyzické úrovni se soustřeďte na odstranění přebytečné vrstvy podkožního tuku, posilnění vazivové tkáně a také prokrvení pokožky. Základem je vyvážená strava, správný výdej a příjem energie. V jídelníčku nesmí chybět ovoce, zelenina. Naopak alkohol, kouření, sladké, tučná jídla nám škodí. Dalším pozitivem je pitný režim, a to 2–3 litry denně. Nejvhodnější je neperlivá voda, bylinkové čaje, šťávy ze zeleniny či ovoce bez přídavku cukru. Velmi důležitý je pohyb, také saunování, střídavé sprchování teplou a studenou vodou, lymfatické masáže. Doma je možné tělo masírovat speciální žínkou nebo rukavicí, která postižené místo prokrví. Poté použijeme speciální prohřívací krémy a zabalíme postižené místo do fólie.

Afirmace pro léčbu: „Odpouštím sám/a sobě i ostatním. Cítím svobodu a lásku.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Jak na celulitidu? Poradíme vám!

Zbavte se celulitidy jednou provždy: Vyzkoušejte japonskou techniku

Silné paže!

VIDEOLEKCE: Cviky pro paže bez celulitidy a sádlíčka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


 

 

 


 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


Save

Save

Článek je zařazen v: hubnutí, celulitida, strie, nadváha, psychosomatika, řeč těla, pomerančová kůže, Šárka Vávrová