Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Sezonní vypadávání vlasů aneb co dělat (nejen) na jaře

Ne každý z nás byl bohužel obdařen krásnými loknami, které vidíme každý den v reklamách na šampony. Naštěstí ale existuje několik jednoduchých řešení, jak zařídit, aby naše vlasy vypadaly (opět) krásně.
Vydáno: 24.03.2017
Sezonní vypadávání vlasů
Autor: istock.com Sezonní vypadávání vlasů

Nebo je dokonce vylepšit natolik, že by možná měly i šanci se do jedné z těch reklam dostat!

Myjte si vlasy častěji

I když možná často slýcháte různé informace o tom, jak často bychom si vlasy měli mýt, ti z vás, kteří trpí vypadávajícími a řídnoucími vlasy, by si měli začít mýt vlasy častěji. Za padání vlasů může totiž velmi často špinavá a mastná pokožka na hlavě. Základ je tudíž mít hlavu dokonale čistou a toho docílíte pouze mytím. A až budete ve sprše, nezapomeňte si při šamponování vlasů také trochu promasírovat pokožku. To totiž napomáhá k jejímu prokrvení u kořínků, což urychluje a napomáhá růstu vlasů.

  • Nepoužívejte příliš mnoho produktů

A to jako například séra na vlasy, spreje, pěny na objem, a tak dále. Čím více budete přidávat, tím těžší a splihlejší vlasy budou. Zkuste tedy jen používat pěny na objem (které přidáváte do mokrých vlasů) a suchý šampon nebo sprej na zvýraznění objemu (které nezatěžují vlasy a pouze napomáhají jejich vzhledu)

  • Nestresujte se

Stres, jak chronický, tak akutní, může zastavit růst vlasů, nebo dokonce způsobit jejich vypadávání. Hladinu stresu snížíte meditací, popíjením bylinkových čajů nebo třeba sportem.

  • Jezte kvalitní potraviny

Pokud vám vaše vlasy vypadávají neustále, možná by bylo dobrým řešením navštívit lékaře a nechat si udělat krevní testy. Pokud máte nedostatek železa, vitaminu D či zinku, může vám váš lékař nabídnout nějaké doplňky stravy, které jejich nedostatek vyváží. Jezte také jídla, která jsou bohatá na výše uvedené vitaminy a minerály, jako jsou například luštěniny, červené maso a špenát či brokolice.

  • Spokojte se s tím, co máte

Kdo má vlasy od přírodoy kudrnaté, chtěl by je rovné, a naopak ti, co mají vlasy jako hřebíky, by je chtěli krásně vlnité. Představte si, kolik vypadaných, zlámaných a spálených vlasů můžete zachránit, když se jednoduše naučíte milovat svoje vlasy v jejich přirozené podobě. Takže pokud chcete zabránit vypadávání a řídnutí vlasů, zkuste další trvalou či chemické narovnávání přeskočit a dát vlasům malou pauzu.

Mohlo by vás také zajímat:

Váš účes na vás prozradí víc, než si myslíte

Váš účes na vás prozradí víc, než si myslíte

Velké fyzické i psychické vypětí se vždy projeví i na stavu vlasů

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s vlasy?

Možná ho taky používáte špatně

8 největších chyb, které děláte s kondicionérem

-vv-

Článek je zařazen v: jaro, padání vlasů, krásné vlasy, vypadávání vlasů