Móda a krása

24. března 2017 07:30

Martina Čerňanská

Sezonní vypadávání vlasů aneb co dělat (nejen) na jaře

Ne každý z nás byl bohužel obdařen krásnými loknami, které vidíme každý den v reklamách na šampony. Naštěstí ale existuje několik jednoduchých řešení, jak zařídit, aby naše vlasy vypadaly (opět) krásně.

Nebo je dokonce vylepšit natolik, že by možná měly i šanci se do jedné z těch reklam dostat!

Myjte si vlasy častěji

I když možná často slýcháte různé informace o tom, jak často bychom si vlasy měli mýt, ti z vás, kteří trpí vypadávajícími a řídnoucími vlasy, by si měli začít mýt vlasy častěji. Za padání vlasů může totiž velmi často špinavá a mastná pokožka na hlavě. Základ je tudíž mít hlavu dokonale čistou a toho docílíte pouze mytím. A až budete ve sprše, nezapomeňte si při šamponování vlasů také trochu promasírovat pokožku. To totiž napomáhá k jejímu prokrvení u kořínků, což urychluje a napomáhá růstu vlasů.

  • Nepoužívejte příliš mnoho produktů

A to jako například séra na vlasy, spreje, pěny na objem, a tak dále. Čím více budete přidávat, tím těžší a splihlejší vlasy budou. Zkuste tedy jen používat pěny na objem (které přidáváte do mokrých vlasů) a suchý šampon nebo sprej na zvýraznění objemu (které nezatěžují vlasy a pouze napomáhají jejich vzhledu)

  • Nestresujte se

Stres, jak chronický, tak akutní, může zastavit růst vlasů, nebo dokonce způsobit jejich vypadávání. Hladinu stresu snížíte meditací, popíjením bylinkových čajů nebo třeba sportem.

  • Jezte kvalitní potraviny

Pokud vám vaše vlasy vypadávají neustále, možná by bylo dobrým řešením navštívit lékaře a nechat si udělat krevní testy. Pokud máte nedostatek železa, vitaminu D či zinku, může vám váš lékař nabídnout nějaké doplňky stravy, které jejich nedostatek vyváží. Jezte také jídla, která jsou bohatá na výše uvedené vitaminy a minerály, jako jsou například luštěniny, červené maso a špenát či brokolice.

  • Spokojte se s tím, co máte

Kdo má vlasy od přírodoy kudrnaté, chtěl by je rovné, a naopak ti, co mají vlasy jako hřebíky, by je chtěli krásně vlnité. Představte si, kolik vypadaných, zlámaných a spálených vlasů můžete zachránit, když se jednoduše naučíte milovat svoje vlasy v jejich přirozené podobě. Takže pokud chcete zabránit vypadávání a řídnutí vlasů, zkuste další trvalou či chemické narovnávání přeskočit a dát vlasům malou pauzu.

Mohlo by vás také zajímat:

-vv-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.