Sport a erotika: Které sportovkyně muže nejvíc přitahují?

Pevná vysportovaná ženská postava muže přitahuje. Jenže ve vrcholovém sportu je to jinak. Zpocené oblečení, námahou strhané rysy tváře, v některých sportech pády na zem po tvrdém střetu se soupeřkou… Jen těžko něco z toho vzbudí u mužů milostné touhy

Těžko také muži pocítí sexuální vzrušení při pohledu na mohutnou vzpěračku, ktrá při zdvihání těžké činky řve jako důchodce u výplaty, nebo boxerku s oteklým obličejem plným monoklů způsobených ranami soupeřky. Snad jen příznivce extrémně velkých prsou pookřeje při pohledu na diskařky či koulařky, které takovými vnady obvykle oplývají. „To je už ale na hraně sexuální deviace. Jde o formu fetišismu (tzv. parcialismus), kdy k erekci penisu dochází při spatření objektu s požadovanými parametry," varuje psycholog Michal Florian.

Těla ze zlata

Výjimkou jsou podle psychologa nohy. Dlouhé a štíhlé se líbí totiž drtivé většině mužů. Ty mají hlavně atletky, nejvíc skokanky, sprinterky, běžkyně na kratší vzdálenosti, tenistky, volejbalistky. „U plážových volejbalistek, které hrají v plavkách jen spoře zakrývajících nejintimnější místa, lze obdivovat i další jejich proporce. Opálená těla se navíc zlatě blýskají díky slabému nánosu písku, od něhož se odráží sluneční paprsky. Asi se najde dost mužů, kteří si představují, jak ho z nich ve sprše smývají, to už je přece erotická fantazie jak hrom!", říká PhDr. Florian.

Soutěž o nejhezčí nohy

Ale zpět k nohám. Jejich přitažlivost potvrzují výzkumy preferovaných partií, kdy je dávají na první místo i ortodoxní „horňáci“ (z pro ně jinak „nezajímavé“ dolní půlky těla). Humorná situace nastala před časem, kdy jeden společenský magazín vyhlásil soutěž o nejkrásnější nohy. Aby vyloučil vliv pěkně tvarovaného pozadí, povolil jen snímky končící na stehně v místě, kde začíná okraj spodního prádla, vyfocené zezadu a z profilu. S obrovským náskokem zvítězil patnáctiletý klouček, kterého z legrace přihlásila pod svým jménem mladší sestra!

Nedospělý chlapec se totiž ladnými křivkami podobá ženě, navíc čím dál víc jich má, neznámo proč, podobnou postavu (tvar přesýpacích hodin) než mužské typické V. U nohou je patrný náznak budoucích svalů, což mohlo ve zmíněné soutěži hrát roli.

O vyhublost už není zájem

Každá doba má, pokud jde o vzhled, své priority. Ty dnešní ovlivňují módní návrháři. „Naštěstí mizí anorektické modelky. Tento nepřirozený trend ohrožoval zdraví nejen dívek na módních molech, ale i těch, co se jim chtěly podobat. V kurzu jsou teď štíhlé dívky s vyrýsovanou postavou, proto je zájem o vizuálně přitažlivé sportovkyně," konstatuje PhDr. Florian. Ty se už během kariéry věnují focení či natáčení reklamních spotů pro sponzory. Po skončení kariéry některé dokonce přejdou na modeling, jako třeba tenistky Maria Šarapovová a Anna Kurnikovová nebo paraguayská oštěpařka Leryn Dahiana:

Maria Šarapovová

Anna Kurnikovová

Leryn Dahiana

Potíž ale může být v nedostatku motivace. Většina vrcholových sportovkyň je totiž hmotně zabezpečena a s výjimkou zranění končí se sportem kvůli těhotenství či touze po dítěti.

Vzrušující sport?

Díky spojeni prvků divadelního tance, baletu, hudby a pohybu působí vzrušujícím dojmem moderní gymnastika. Některé předváděné sestavy nabízí i vyzývavé, až mírně sexuální pózy! Také dráždivě přiléhavé trikoty zvýrazňující linie dávají prostor mužské fantazii. Jenže často závodí dívky v pubertě či ještě před ní. Tím erotický dojem mizí, neboť dívky nemají vyvinuté partie, hlavně prsa. Právě jejich silueta v tomto úboru vyniká. „Ve stejném věku začínají i sportovní gymnastky. Z toho, jak mlátí křehkou pánví o nářadí, nebo co zakouší jejich stydká kost, naskakuje gynekologům husí kůže. Cviky fyzicky zvládnou, ale v prostných, které kladou důraz i na citový prožitek, vypadají místy směšně. Dítě jen těžko může napodobit grácii ženy," podotýká psycholog.

Svaly, kam se podíváš

Zvláštní kapitolu tvoří kulturistky. Při pohledu na ně pocítí muž spíš strach než sexuální touhu, mohou být přitažlivé tak pro masochistu. Těla samý sval a žíla, vypracovaná prsa, ruce dřevorubce těžko svádějící k pohlazení. „U většiny z nich dochází k vynechání menstruace. Jde o přírodou řízený obranný mechanismus u těch žen, které nejsou schopné donosit plod. Zde je důvodem minimum podkožního tuku. Vyvinutá muskulatura je zkrátka a dobře mužská doména. Účelem má být, aby byl muž schopen svou drahou polovičku chránit, ne ona jeho," zakončuje psycholog.

Jan Janula/foto archiv autora

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.