Vitamíny pro krásu: Co dokážou, když je pleti dopřejete v krémech

Odhalte, který vám omladí pleť nebo po kterém sáhnout, když vaše tvář potřebuje rozjasnit.

Vitamín A: návrat mládí

Nasazením péče s vitamínem A potěšíte především zralou pleť. Vyhlazuje vrásky, ale také přispěje k posílení tvorby kolagenu, takže se pokožka zpevní. Po čase se zmenší i póry a díky urychlenému odlučování odumřelých buněk na povrchu se pokožka rozjasní a barevně sjednotí. Také vylepšuje stav pleti, která se nadměrně mastí.

Péče s vitamínem A projeví svůj účinek především při dlouhodobém pravidelném používání. Viditelné omlazení se obvykle dostaví po dvou měsících. Hodí se pro všechny typy pleti 40+, prospívá také pokožce očního okolí, která rychle stárne.

TIP:

Mohlo by se stát, že pokožka na první použití zareaguje mírným červenáním, které obvykle za pár dní odezní. Pleť citlivější si snadněji zvykne, když budete krém používat na noc, kdy ji nezatěžují negativní vlivy okolí.

Vyzkoušejte:

Krém s vitamínem A pro dlouhodobou redukci vrásek a lepší vzhled pleti.Vitamin A-Creme Alcina, 978 Kč

Oční krém proti vráskám se třemi druhy vitaminu A v nejvyšší možné koncentraci. Triple A Phyris, 1190 Kč, viviane.cz

Vitamin C: jasnější pokožka

Přídavek vitamínu C do pleťového krému vylepšuje barevnou jednotu pleti, zesvětluje pigmentové skvrny. Používá se také jako prevence tvorby skvrn, protože blokuje nadměrnou tvorbu barviva melaninu. Navíc brání pronikání oxidantů do pleti, tím předchází předčasnému stárnutí. Posiluje i její přirozenou imunitu.

Proces vyrovnání barevného tónu pokožky je dlouhodobý, proto se doporučuje používat krém s vitamínem C celoročně, nejlépe ve formě s UV filtrem. Jako prevenci si klidně pořiďte péči už ve 25 letech.

TIP:

Na rozjasnění pokožky se specializují péče s vyšší koncentrací vitamínu C, používají se jako podklad pod denní krém. Velmi rychlou změnu pokožky zvládne maska, například v praktické formě napuštěného látkového ubrousku.

Vyzkoušejte:

Zvláčňující a rozjasňující kapky s vitamínem C a hyaluronovou esencí Bright Now Vitamin C Lumene, 685 Kč

Projasňující a hydratační textilní pleťová maska s vitamínem C Bright Sublime Novage Oriflame, 99 Kč

Vitamin E: spolehlivý ochránce

Tvář denně čelí UV záření, smogu, cigaretovému kouři, stresu, které urychlují stárnutí. Krém s vitamínem E ji zaštítí a předejde následkům, jako jsou podráždění pleti, svědění, červené skvrny. Všeobecně se také cení jeho silný hydratační účinek, dobrý nejen pro typově suchou pokožku, ale také pro pokožku vysušenou například klimatizací.

Péče se rychle a do hloubky vstřebává, účinek zklidnění a jemnosti se projeví okamžitě, ale má i dlouhodobý efekt. Urychluje hojení pupínků, jizev po akné, strií. Vitamín E násobí účinek dalších přidaných látek.

TIP:

Krém s vitamínem E patří k univerzálním, které se hodí pro všechny typy pleti v každém věku. Pro maximální hýčkání náročné pleti je určen pleťový olej, který vyvolává velmi příjemný pocit už při nanášení.

Vyzkoušejte:

Zvláčňující a ochranný denní krém s vitamínem E a slunečními UV filtry Moisturizing Day Care Nivea, 158 Kč

Lehký pleťový olej s vitamínem E, babasovým, marakujovým, lněným a kávovým olejem Nutra Effects Avon, 239 Kč

Text: Anna Trnková/ foto archiv firem

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.