Móda a krása

8. července 2015 04:40

Anna Kopečková

VYROBTE SI: Slušivé letní náramky

Barevné náramky k létu patří a jestli je ráda nosíte, vyrobte si jeden nebo víc originálních kousků. Máme pro vás pár nápadů.

Nemusíte mít extra šikovné ruce, protože vyrobit je je skutečně jednoduché. Většina z nich se dá vyrobit jen z toho, co nejspíš máte doma. A pokud ne, seženete zbytek v obchodech s korálky nebo třeba i v nejbližším železářství. A když budete mít všechno připravené, můžete začít tvořit. Jen tak, pro radost, protože venku zrovna prší, protože si potřebujete zlepšit náladu, protože chcete mít něco na památku a pro parádu. A taky něco, co vám zůstane i potom, co vypnete počítač:)

Dvoubarevný pletený

Foto: inspydiy.com

Co budete potřebovat:

provázek, silnější bavlnku ve dvou různých barvách, vteřinové lepidlo, kousek izolepy, bižuterní karabinku, několik malých kroužků, dvě kovové koncovky, nůžky, ketlovací (nebo malé) kleště

Postup:

1. Z provázku odstřihněte kus o trochu delší, než jsou dva obvody kolem vašeho zápěstí, a přeložte ho napůl. Přidejte konce z obou bavlnek a vše vlepte do jedné kovové koncovky.

2. Aby se vám náramek dobře splétal, přilepte koncovku s vlepeným provázkem a bavlnkami pomocí izolepy ke stolu a začněte splétat tak, jak vidíte na obrázku. Jakmile dopletete na konec, zarovnejte nůžkami konce provázku i bavlnek a vlepte je do druhé koncovky.

3. Nakonec připevněte na jednu koncovku pomocí kleští dva kroužky a na druhou koncovku kroužek a karabinku a oba konce spojte.

Korálkový

Foto: honestlywtf.com

Co budete potřebovat:

různě barevné voskované šňůrky, malé zlaté nebo stříbrné korálky, malý knoflík se dvěma dírkami (ve stejné barvě jako korálky), nůžky

Postup:

A takhle vypadá výsledek:

Neonový

Foto: inspydiy.com

Co budete potřebovat:

kousek provazu, bavlnky nebo tenčí provázky v neonových nebo různých jasných barvách, kousek izolepy, vteřinové lepidlo, dvě větší kovové koncovky, karabinku a kovové kroužky, ketlovací kleště

Podívejte se na video, jak na to:

Knoflíkový

Foto: musicianatheart.blogspot.com

Co budete potřebovat:

různě barevné knoflíky, bižuterní řetízek (délku podle obvodu zápěstí), kovové kroužky, zapínání (americké zapínání, karabinku s kroužkem apod.), ketlovací kleště

Na řetízek připevněte pomocí kleští a kovových kroužků po celé délce různě barevné knoflíky (kroužek roztáhněte kleštěmi, navlékněte na něj knoflík, kroužek navlékněte na očko řetízku a znovu ho kleštěmi uzavřete). Když je řetízek ozdobený knoflíky, navlékněte na oba konce řetízku kovový kroužek a pak zapínání.

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek
Štítky náramek kleště řetízek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.