Móda a krása

23. října 2016 04:50

Martina Čerňanská

Vyvracíme kosmetické mýty: Těmto lžím přestaňte jednou provždy věřit

Reklama a krásné balení kosmetických produktů jsou faktory, které většinou rozhodnou o tom, co si nakonec koupíme. Nevěřte ale všemu, co vám kosmetické firmy a reklamní agentury namlouvají. Jsou více než často plné informací, které jsou zcela mylné.

Proto jsme pro vás sestavili žebříček 7 kosmetických mýtů, kterým většina z nás věří. Ale tomu je konec! právě teď vám je všechny vyvrátíme:

1. Čím známější značka, tím lepší účinky

Omyl. Účinnost produktu závisí čistě jen na obsahu, ne na značce. To nezmění ani jméno značky, která produkt prodává, ani obchod, ve kterém ho najdete, a dokonce ani konečná cena. Čtěte pozorně štítky s obsahem a nastudujte, co je pro vás dobré a co naopak vaší pleti škodí.

2. Kosmetika, která zabrání vaší pokožce stárnout

Další mýtus. Mladá nebo starší, je důležité si pamatovat, jakou pleť máte a jak moc (či málo) se o ni musíte starat. Krém, který by zabránil stárnutí bohužel neexistuje. Co takové produkty opravdu nabízejí je, že vaše pokožka bude pružnější a zabrání pigmentaci.

3. Krém vám pomůže zbavit se celulitidy

Pokud by takový krém existoval, mohly by modelky rovnou zapomenout na photoshop. V dnešní neexistuje žádný krém, který by vás dokázal zbavit tolik nenáviděné celulitidy. Váš jídelníček a pravidelné cvičení je to jediné, co skutečně dokáže celulitidě zabránit, krém však ne.

4. Opalování je zcela bezpečné

Určitě není, a to jak v soláriu, tak na pláži či na horách. Pro vaši kůži to není nikdy zdravé. Před opalováním se vždy namazejte krémem na opalování s vysokým faktorem (nebojte se, opálíte se i tak), nebo použijte samoopalovací krém či nástřik.

5. Organické produkty jsou účinnější než ty ostatní

Organické produkty jsou jen marketingovým tahem. Přítomnost přírodního obsahu v produktu nemá žádný vliv na jeho funkčnost. Organická kosmetika je sice 100% neškodná, jelikož neobsahuje chemikálie jako ta, na kterou jsme zvyklí z drogérie, ale to neznamená, že má lepší účinky než klasická kosmetika.

6. Krémy mohou odstranit vrásky

Kosmetické produkty, které by odstranily strie nebo vrásky bohužel neexistují. Věda tak daleko ještě nezašla a bude ještě dlouho trvat, než se budeme moct obrátit na kosmetiku, když budeme mít problémy s převislou kůži nebo nechtěnými vráskami.

7. Správný šampon zabrání vypadávání vlasů

I když nám to kosmetické firmy slibují, žádný šampon nemá vliv na to, jestli vám po aplikaci budou vlasy padat více nebo méně. Jeho jediná funkce je pořádně umýt a vyčistit pokožku hlavy. Značka ani cena nemají na výsledek žádný vliv. Uvědomte si, že šampon se dostane do styku s vašimi vlasy na tak krátkou dobu, že nemá ani šanci být absorbován. Pokud chcete o vaše vlasy skutečně pečovat, zkuste raději vlasové masky nebo tonika.

připravila: Martina Hrušková


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.