Móda a krása

7. června 2017 06:00

Martina Čerňanská

Vyzkoušejte kosmetickou metodu layering: vrstvení přípravků pro dokonalý efekt

Japonská kosmetická metoda layering spočívá v ranním a večerním vrstvení různých prostředků odličovacích, čistících a hydratačních v určitém metodickém sledu. Pokud si ji osvojíte, nezabere víc než 10 minut.

Postup při layeringu:

Kroky 1 a 2 představují dvojité čištění, kterému se říká SAHO:

1. krok

Přímo na obličej aplikujte lžičku rostlinného, popř. odličovacího, oleje a vklepejte jej do kůže, zbytek osušte vatovým tamponem nebo papírovým ubrouskem nebo ještě lépe zahřátou houbou. Olej umožní odstranit odolné zbytky líčení, například voděodolnou řasenku, i nečistoty nashromážděné během dne.

2. krok

Omyjte obličej jemným mýdlem (nejlépe tekutým a ještě ho zřeďte trochou vody) a pak opláchněte vlažnou vodou (to dodá pleti elasticitu). Mýdlo přispěje k dokonalému odstranění přebytečného oleje.

3. krok

Poklepejte obličej tamponem namočeným do tonizační pleťové vody (voda z květů, například z růží, pomerančových květů nebo vilínu) na stažení pórů.

4. krok

Na řadě je sérum, které je koncentrovanější a účinnější než hydratační krém: naneste konečky prstů několik kapek na pleť a masíruje tvář krouživými pohyby, pak konečky prstů kůži lehce štípejte, abyste aktivovaly mikrocirkulaci.

5. krok

Naneste krém, který bude vaši pleť chránit před vnějšími vlivy. Začněte očním okolím, které lehounce proklepejte a promasírujte. Tak aktivujete mikrocirkulaci a zlepšíte hydrataci. Pak na celý obličej naneste hydratační krém (denní nebo noční): aplikujte množství asi jako oříšek a lehce jej vmasírujte od středu obličeje do stran.

6. krok

Proceduru ukončete aplikací balzámu na rty.

Mohlo by vás také zajímat:

zdroj: Japonky nechodí na plastiku

Save


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.