Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama
Reklama

Mastná, suchá, smíšená či normální. Jak poznám, jaký je můj typ pleti?

Stav pleti je základem krásy, a proto je důležité se o ni pečlivě starat. K tomu, abychom mohli správně volit kosmetické produkty, které o pleť pečují, a abychom se k ní chovali tak, jak si to zaslouží, musíme nutně znát svůj typ pleti.
Vydáno: 23.04.2017
Jaký je můj typ pleti?
Autor: istock.com Jaký je můj typ pleti?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Klíčem ke zdravé pleti je navyknout si na způsob péče, jaký vyhovuje vám i vaší pokožce. V každém období života, i vzhledem k ročnímu období, vyžaduje pokožka jinou péči. Je třeba svůj způsob péče těmto změnám přizpusobit.

Normální pleť

Pokud máme normální typ pleti, necítíme ji napnutou nebo příliš promaštěnou. Póry jsou viditelné, ale nejsou rozšířené a ucpané. Kůže je bez vrásek, pružná, svěží, sametová. Jde o ideální typ, vyskytující se bohužel velmi zřídka.

Smíšená pleť

Kombinovaná pleť je smíšená se suchými místy a promaštěním. Suchost se obvykle projevuje na tvářích a mastnější oblast je v takzvané T zóně (čelo, nos, brada) v důsledku nerovnoměrně rozložených mazových žláz. Většina žen má tento typ pleti.

Mastná pleť

Textura mastné pleti je velmi hrubá, lesklá, vykazuje viditelné zvětšené póry, projevy akné, komedomy, zánětlivé procesy kůže. Zvýšenou produkcí mazu a potu je pleť nedostatečné okysličovaná a prokrvovaná. Tento typ pleti však stárne nejpomaleji.

Suchá pleť

Drsná, křehká, popraskaná, zarudlá pokožka značí suchý typ pleti. Vlivem nedostatečně vyvinutých mazových a potních žláz se projevuje viditelnými krevními cévkami (vlásečnice), bledostí, neviditelnými póry, které se téměř nikdy neucpávají. Tento typ pleti stárne nejrychleji.

Dalším důležitým faktorem pro poznaní pleti je i roční období a aktualní stav pleti. Pleť může byt dehydratovaná,unavená,neprojasněná, stárnoucí.

Co když typ pleti nezvládnu určit?

Nejlepší způsob, jak poznat svůj typ pleti, je po dokonalém odlíčení a dočištění pleti postavit se před zrcadlo a pozorně prohlédnout svoji pleť, všimnout si i těch nejmenších nedostatků.

Pokud nedokážete určit svůj typ pleti i poté, co jste se seznámili se základem teorie nebo vás trápí ještě jiné problémy s pletí, doporučujeme zajít za odborníkem – kosmetičkou. Ty vám provedou diagnostiku pleti a rády vám poradí jak správně o vaši pleť pečovat a které produkty jsou pro vás nejvhodnější.

autor: kosmetička Soňa Schweitzerová ze salonu Silky Salon

Mohlo by vás také zajímat:

Nakrmte pleť zevnitř

Jídelníček pro krásnou pleť: 5 tipů, jak ji rozzářit

Akne se nejčastěji objevuje v oblasti obličeje

Příroda ve službách krásy a zdraví: Zatočte s pupínky bez chemie

Akné, strie, pihy, vrásky, celulitida, vytahaná kůže...

Kosmetické strašáky každé generace: Jak se s nimi poprat ve 20, 30, 40 i 50 letech?

Článek je zařazen v: krása, pleť, suchá pleť, mastná pleť, smíšená pleť, typologie pleti, typ pleti
Reklama