zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

5 věcí, které vás dělají v zimě starší, než jste. Zbavte se jich!

5 věcí, které vás dělají v zimě starší, než jste. Zbavte se jich!
Autor: istock.com 5 věcí, které vás dělají v zimě starší, než jste. Zbavte se jich!
red , Vydáno: 03.02.2021
Také si v létě připadáte mladší i svěžejší, a když přijde zimní období, dívá se na vás ze zrcadla usedlá dáma? Eliminujte věci, které vás v zimě dělají starší a zachovejte si mladistvý vzhled.

reklama

Zima je milosrdná alespoň v tom, že nemusíme do plavek, a tak se na pár měsíců téma celulitidy odsouvá do pozadí (doslova). Společenská sezona nás nutí zanechat vzhled “boho víly” do léta v šuplíku a otevřít ten s názvem “elegantní kráska”.

To vše je vlastně super, tak proč si připadáte starší a bez té letní záře? Seznamte se s kazisvěty mladistvého zimního vzhledu a zbavte se jich!

1. Tmavé barvy

V zimě se často stává naší uniformou nějaký delší svetr, džíny nebo legíny a kozačky. Proč ne, je to pohodlné, teplé a při troše snahy i stylové. Ale pokud se neustále pohybujete v paletě černá – hnědá – tmavě modrá, budete prostě vypadat jako přestárlá anglická lady.

Máme velikou kliku, že barvou letošní zimy je rozhodně bílá! A světle šedá! A červená! A žlutá! I bledě modrá! Nemusíte se strojit jako kanárek, ale uvidíte diametrální rozdíl ve svém looku, když dáte alespoň k obličeji nějakou světlou barvu. I kdyby to měl být jen bílý límeček od košile, který vykukuje z tmavého svetru. Budete vypadat mladší!

Americký kadeřník Jack Martin pomáhá ženám s šedinami

Kadeřník pomáhá ženám s šedinami. Nekryje je, ale zvýrazňuje. Všechny omládly!

2. Roláky

Mladé holky, ať si je nosí, ale pokud vám vyzvání čtyřicítka, opatrně s nimi. Samozřejmě, že si občas můžete vzít stylový huňatý nebo subtilní tenký pod šaty, ale pokud se v rolácích totálně zabydlíte, budete vypadat jako stará dáma, co jí je pořád zima nebo se stydí za svůj krk. Určitě je střídejte s jinými druhy výstřihů, které vás omladí!

3. Falešné opálení

Devadesátky sice frčí v módě, ale šílenství jménem “bronz ze solárka” rozhodně ne! Podivné oranžovo-hnědé opálení je v zimních měsících fakt směšné, s výjimkou toho, že jste strávila měsíc na Bali (to se počítá).

Nepřirozeně hnědá kůže z vás neudělá atraktivní Italku, ale starší dámu, která se zapomněla v čase a prostoru. Hýčkejte bledou zimní pleť a udělejte z ní krásnou přednost. Pokud vám bílá kůže opravdu hodně vadí, vsaďte na velice přirozený air-brush, jen o jeden tón tmavší, než máte.

4. Výrazný make-up

V zimě z nás toho moc nekouká, a tak máme tendenci “vyzdobit” alespoň ten obličej. Obecně se v zimě asi více líčíme, nehrozí, že se nám make-up rozteče a konečně si ho můžeme užít. Ale buďte opatrná! Příliš mnoho líčení z vás udělá “paní radovou”.

Zaměřte se na dokonale krásnou a zářivou pleť a volte nenápadné tóny, které zimě svědčí. Jak pravila věhlasná Bobbi Brown, žádná barva neudělá ženu tak žádoucí a mladou jako jemné tóny růžové. Zkusit můžete i šťavnatou červenou rtěnku, ale oči už nechte přirozeně jemné.

5. Kila navíc

Bohužel je to tak. Jestli v zimě nabíráte váhu, protože se nemůžete udržet u vanilkových rohlíčků a svařáků s trdelníky, koledujete si o starší vzhled. V určitém věku je dobré držet si váhu plus minus stejnou, jinak vás kila udělají starší. Starejte se i v zimě o zdravé jídlo a nějaký pohyb, ať nemusíte řešit dvojitou bradu a madla lásky. Budete je zase pracně shazovat!

Tohle funguje!

5 tipů jak omladit tvář o 5 let: rychle a spolehlivě

Znáte 6 stylingových chyb, které nás dělají starší a tlustší?

Znáte 6 stylingových chyb, které nás dělají starší a tlustší?

reklama

Související témata: rolák , solárium , jak zhubnout , makeup , popálení

reklama

Přečtěte si také

reklama