5 věcí, které vás dělají v zimě starší, než jste. Zbavte se jich!

Také si v létě připadáte mladší i svěžejší, a když přijde zimní období, dívá se na vás ze zrcadla usedlá dáma? Eliminujte věci, které vás v zimě dělají starší a zachovejte si mladistvý vzhled.

Zima je milosrdná alespoň v tom, že nemusíme do plavek, a tak se na pár měsíců téma celulitidy odsouvá do pozadí (doslova). Společenská sezona nás nutí zanechat vzhled “boho víly” do léta v šuplíku a otevřít ten s názvem “elegantní kráska”.

To vše je vlastně super, tak proč si připadáte starší a bez té letní záře? Seznamte se s kazisvěty mladistvého zimního vzhledu a zbavte se jich!

1. Tmavé barvy

V zimě se často stává naší uniformou nějaký delší svetr, džíny nebo legíny a kozačky. Proč ne, je to pohodlné, teplé a při troše snahy i stylové. Ale pokud se neustále pohybujete v paletě černá – hnědá – tmavě modrá, budete prostě vypadat jako přestárlá anglická lady.

Máme velikou kliku, že barvou letošní zimy je rozhodně bílá! A světle šedá! A červená! A žlutá! I bledě modrá! Nemusíte se strojit jako kanárek, ale uvidíte diametrální rozdíl ve svém looku, když dáte alespoň k obličeji nějakou světlou barvu. I kdyby to měl být jen bílý límeček od košile, který vykukuje z tmavého svetru. Budete vypadat mladší!

2. Roláky

Mladé holky, ať si je nosí, ale pokud vám vyzvání čtyřicítka, opatrně s nimi. Samozřejmě, že si občas můžete vzít stylový huňatý nebo subtilní tenký pod šaty, ale pokud se v rolácích totálně zabydlíte, budete vypadat jako stará dáma, co jí je pořád zima nebo se stydí za svůj krk. Určitě je střídejte s jinými druhy výstřihů, které vás omladí!

3. Falešné opálení

Devadesátky sice frčí v módě, ale šílenství jménem “bronz ze solárka” rozhodně ne! Podivné oranžovo-hnědé opálení je v zimních měsících fakt směšné, s výjimkou toho, že jste strávila měsíc na Bali (to se počítá).

Nepřirozeně hnědá kůže z vás neudělá atraktivní Italku, ale starší dámu, která se zapomněla v čase a prostoru. Hýčkejte bledou zimní pleť a udělejte z ní krásnou přednost. Pokud vám bílá kůže opravdu hodně vadí, vsaďte na velice přirozený air-brush, jen o jeden tón tmavší, než máte.

4. Výrazný make-up

V zimě z nás toho moc nekouká, a tak máme tendenci “vyzdobit” alespoň ten obličej. Obecně se v zimě asi více líčíme, nehrozí, že se nám make-up rozteče a konečně si ho můžeme užít. Ale buďte opatrná! Příliš mnoho líčení z vás udělá “paní radovou”.

Zaměřte se na dokonale krásnou a zářivou pleť a volte nenápadné tóny, které zimě svědčí. Jak pravila věhlasná Bobbi Brown, žádná barva neudělá ženu tak žádoucí a mladou jako jemné tóny růžové. Zkusit můžete i šťavnatou červenou rtěnku, ale oči už nechte přirozeně jemné.

5. Kila navíc

Bohužel je to tak. Jestli v zimě nabíráte váhu, protože se nemůžete udržet u vanilkových rohlíčků a svařáků s trdelníky, koledujete si o starší vzhled. V určitém věku je dobré držet si váhu plus minus stejnou, jinak vás kila udělají starší. Starejte se i v zimě o zdravé jídlo a nějaký pohyb, ať nemusíte řešit dvojitou bradu a madla lásky. Budete je zase pracně shazovat!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.