Znáte 6 stylingových chyb, které nás dělají starší a tlustší?

Ať už svůj vzhled prožíváte více či méně, asi žádná z nás si nechce připadat “staře a tlustě”. Někdy ale nás ale zradí vlastní styl, který přidává roky i kila. Kterým chybám se určitě vyhnout?

Jistěže jste dokonalá a krásná tak jak jste. Není se třeba nijak přetvařovat, ani se snažit dostat do nějaké formičky krásy. Ale ať už jsou vaše velikost nebo věk jakékoliv, proč si přidávat na kilech a rocích? Opticky, samozřejmě. Je to zbytečné a pokud se vyvarujete následujících chyb, budete vždy vypadat prostě fantasticky!

Někdy stačí opravdu málo, aby jste pokazila svůj vzhled a vypadala starší a tlustší. Nesprávná barva nebo střih vlasů, špatně zvolená sukně nebo boty a šup, ze šmrncovní kočky je tu usedlá dáma.

Zde jsou některé chyby, kvůli kterým vypadáme mnohem starší a tlustší, než jsme doopravdy:

Příliš mnoho černé!

Černou milujme všichni. Zeštíhluje, je elegantní a nikdy nás nenechá na holičkách! Jenže, má to své meze. Když je jí příliš mnoho a nosíte ji pořád jako skafandr, přestává být lichotivá. Pokud máte světlou kůži, pak kontrast černé a bílé upozorňuje na vrásky, tmavé kruhy pod očima nebo povadlé rysy. Černou často oblékáme, když se “necítíme”, ale dělá nám medvědí službu. Staneme se v ní ještě unavenější a starší. Pokud na své černé kamarádce trváte, zkuste k obličeji přesunout něco světlého: bílý límeček, barevný stylový šátek nebo blyštivý šperk.

Úkryt místo oblečení

Nosíme oblečení, abychom zakryli nahotu, ale neměli bychom pod ním schovávat i naši osobnost! Někdy se oblečení stává doslova úkrytem před světem. Trend oversize nám v tom pěkně nahrává, ale je čas přehodit výhybku a nosit oblečení své velikosti. Nebo alespoň něco z toho. Volnější košile může být sexy, když si k ní vezmete úzké džíny. Huňatý svetr bude fajn s leginami a široká maxi sukně si žádá subtilní svetřík. Prostě jděte alespoň trochu s kůží na trh a neschovávejte se před světem!

Příliš dlouhé sukně

Teď nemyslíme trendy maxi délky, ale vzhled ála “už-na-to-nemám-věk”. Jen proto, že už vám není dvacet, nenosíte kratší délky? Dnes už nejde o věk, ale o styl. Pokud se na to cítíte, klidně si dovolte kratší sukni. Sukně do poloviny lýtek bohužel přidává zbytečně roky, nejste vaše babička a tak volte sukně klidně ke kolenům.

Vybrali jste špatné brýle

Tvář je naší první vizitkou, první výkladní skříní. Pokud potřebujete nosit brýle,hodně přemýšlejte nad jejich designem a co s vámi udělají. Nejen cena musí být argumentem pro výběr obrouček, ale hlavně to, jak vám sluší! I brýle podléhají trendům, projděte módní časopisy a podívejte se, jaké modely brýlí odpovídají vaší fyziognomii. Nevyhýbejte se odvážnějším obroučkám a neskrývejte své krásné oči!

Chodíte nakupovat s nesprávnou osobou

Možná, že chodíte nakupovat s vaší dospívající dcerou nebo maminkou v seniorském věku. Vůbec nic proti tomu, ale nedívejte se na sebe jejich očima. Nechcete být jako Samantha ze Sexu ve městě, která si vybrala stejné šaty jako o generace mladší Miley Cyrus. Není špatné být trendy, ale přizpůsobte se svému věku. Buďte realistická a hodnoťte, co je už moc diblíkovské a co zase příliš usedlé. Vybírejte z trendů a budujte si šatník sexy ženy, která ví, co chce.

Šátky s otazníkem

Šátky jsou skvělé, ale od určitého věku s nimi zacházejte opatrně. Nechcete vypadat jako tchyně, učitelka češtiny nebo letuška ze šedesátých let. Šátky jsou samozřejmě v pohodě, ale ukažte, že víte, jak se mají nosit. Klidně si je namotejte na tašku, nebo z nich udělejte hedvábný náramek na zápěstí. Když si dáte šátek kolem hrdla, zkuste vynechat upnutý límeček nebo lady sako, ale nahraďte je třeba koženou bundou nebo skvělým tričkem.

autor: Kamila U.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.