Móda a krása

27. října 2020 06:10

Petra Kloidová

Kila navíc? Kamarádky s velikostí XS a XL ukazují, že komplexy máme jen v hlavě!

Když máte pár kilo navíc, nesmíte nosit světlé barvy a krátké sukně. Taková a další módní pravidla prostupují společností už několik desítek let. Dvě ruské kamarádky s velikostí XS a XL však ukazují, že dnešní módní styl už na žádná pravidla nehraje. Vypadat skvěle můžete s jakýmkoliv tělem a jakýmkoliv módním stylem.

Marina Kamenskaya, stylistka z Ruska, která sama nosí velikost XL, se rozhodla zjistit, jak módní značky pracují s oblečením různých velikostí. Společně s kamarádkou tak začala v obchodech vybírat stejné outfity a porovnávat je na dvou odlišných tělech. Její kamarádka nosí titěrné XS šaty.

I v módě a jejím chápání pořád fungují stereotypy ohledně velikostí a na to naráží i Marina. „Často se během rozhovoru s klientkou setkávám s myšlením, že nemohou chodit do klasických řetězců, jako je Zara, protože jsou na takové značky příliš velké,“ vysvětluje stylistka a dodává, že si ženy často myslí, že se svou velikostí nikdy nemohou vypadat dobře.

Zapomeňte na svoje komplexy

A proto se rozhodla na svých sociálních sítích ukázat všem ženám, že nakupovat mohou kdekoliv a nosit mohou, cokoliv se jim líbí. Stará módní pravidla už dávno neexistují a chápání vizuality se díky sociálním sítím dost proměnilo. „Byla bych ráda, aby se všechny ženy vykašlaly na velikosti oblečení a zaměřily se na to, jak se v oblečení cítí a čeho chtějí docílit. Měly by hodně hluboko zakopat svoje komplexy a užívat si života. K tomu patří se i čas od času odměnit krásným oblečením,“ říká Marina.

Marina Kamenskaya tak sdílí na svých sociálních sítích outfity po boku své kamarádky, aby názorně ukázala, že všechna naše omezení jsou hlavně v hlavě. Společně si tak kamarádky zkoušejí stejné šaty, košile, kalhoty a sukně. On-line se pak ptají, co si o jejich outfitech lidé myslí. Jediného rozdílu, kterého si Marina odborně všímá, je to, že různé velikosti mají různé délky, které mohou udělat neplechu. Dost velký počet outfitů dokonce vypadá lépe na postavě s velikostí XL, zbytek se většinou dostane do kolonky „stejně hezké“, pokud jde o srovnání s velikostí XS.

Ukázky reality jí přineslo práci snů

Její aktivismus na sociálních sítích sleduje tolik lidí, že dostává kromě pracovních nabídek v Rusku také práci po světě. „Momentálně žiji v Rostově na Donu a ženy mě kontaktují, abych jim pomohla vybrat oblečení do práce nebo na různé akce. Jiné po mně chtějí sestavit rovnou celý šatník, a to jsem se bála, že nebudu mít práci! Díky sociálním sítím mám ale nabídky na mezinárodní spolupráci, takže často pomáhám vybírat on-line módní kousky i pro ženy, které žijí na druhé straně planety,“ vypráví Marina.

Marina objevila lásku k módě už v dětství a v jedenácti letech díky různým televizním show a módním časopisům si byla celkem jistá, že se stane stylistkou. Na moment ji ale zastrašila určitá nejistota této profese, takže začala pracovat v kanceláři. Po nějaké době však sebrala odvahu a začala se stylingu věnovat profesionálně.

Za nesmyslné předsudky v módě bojují i jiné ženy

Například Plus size modelka Denise Mercedes dokazuje se svou kamarádkou na sociální síti TikTok, že nezáleží na velikosti, ale na přístupu. V jejích videích můžete vidět, že stejný outfit může slušet nejen dívce s velikostí 36, ale i dívce, která obléká velikost 44. Jejich společná videa na TikToku už vidělo více než 30,6 milionů lidí.

NEJLEPŠÍ KAMARÁDKY NOSÍ STEJNÉ OUTFITY, AČKOLIV JE DĚLÍ 4 VELIKOSTI. SLEDUJE JE 30 MILIÓNŮ LIDÍ

To, že nenosíte XS neznamená, že nemůžete mít styl

S nesmyslnými pravidly bojuje i americká influencerka. Chtěla jsem dokázat, že velikost oblečení nemusí ovlivňovat náš vlastní styl, i když máme kila navíc, říká Katie Staruno. Z outfitů velikosti XS dokáže vytvořit XXL verzi. Otevřeně však mluví i o tom, že cesta za spokojeností s vlastním tělem byla složitá.

INFLUENCERKA PŘETVÁŘÍ XS OUTFITY CELEBRIT NA XL A VYPADÁ SKVĚLE

Australská komička si utahuje z módy a sociálních sítí

Sedmatřicetiletá Australanka a komička Celeste Barber se rozhodla svůj instagramový profil, který čítá 6,4 milionů lidí, využít účelně a pomoct tak zemi, ve které žije. Celeste Barber se velice úspěšně živí stand-up comedy po celém světě a svůj instagramový profil tomu přizpůsobila. Vtipně paroduje svět modelingu, napodobuje slavné a ukazuje paradox vyumělkovaného světa médií.

KOMIČKA Z INSTAGRAMU BOJUJE PROTI POŽÁRŮM V AUSTRÁLII. UŽ VYBRALA 20 MILIONŮ DOLARŮ

Sdílejte článek
Štítky Austrálie velikost Instagram Mercedes-Benz móda styl sociální síť TikTok Rusko influencerka oděv Zara kamarádky XL XS

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.