Celebrity

18. prosince 2023 12:50

David Laštovka

Marek Eben je manželce na vozíku celoživotní oporou. Každý má nějaký kříž, říká

Style - Marek Eben

Životní osud je k moderátorovi, herci a hudebníkovi Marku Ebenovi a jeho manželce, herečce Markétě Fišerové, více než krutý. Nejenže přišli o vytoužené dítě, které zemřelo pár dní po porodu, ale Markéta je od 26 let doživotně upoutaná na invalidní vozík.

Zatímco profesně se Marek Eben, který 18. prosince slaví 66. narozeniny, vypracoval k nejuznávanějším moderátorům v zemi, v soukromí ho od mládí provází jedna tragédie za druhou. V roce 1982 si po krátké známosti vzal za ženu jednu z nejkrásnějších českých hereček Markétu Fišerovou a plánovali založit rodinu.

Jejich vytoužené miminko ale zemřelo jen pár dnů po předčasném porodu. „Po přechozené chřipce dostala Markéta nejdříve zánět srdečního svalu, a pak měla dokonce tuberkulózní nález na plicích. Vzápětí s Markem otěhotněla. Jejich Terezka se ale narodila v sedmém měsíci a za několik dní zemřela,“ prozradila Světlana Nálepková v knize Světlana: Na houpacím koni. Právě ona stála za jejich seznámením a dodnes patří k nejbližším přátelům Markéty a Marka.

Upadla do bezvědomí, probrala se až po měsíci

Ještě ani nestačila odeznít obrovská bolest nad ztrátou dítěte a přišla další strašlivá rána. „Markéta se dívala na televizi, obraz se jí začal podivně mlžit a najednou ji tak silně rozbolela hlava, až křičela bolestí. Pak upadla do bezvědomí a probrala se až za sedm neděl. Mozková příhoda, ucpaná céva, příčina neznámá,“ popsala v knize Nálepková. Lékaři dokonce Ebenovi oznámili, že jeho žena příliš šancí na přežití nemá.

Čtěte také: Václav Neckář má po mrtvici problémy s češtinou dodnes. Na koncertech za mě mluví bratr, říká

Tehdy šestadvacetiletá Markéta o svůj život zabojovala a z kómatu se probrala, následky ovšem byly fatální. Zůstala ochrnutá a doživotně odkázaná na invalidní vozík. „Nejhorší byl začátek, oba nás to zastihlo absolutně nepřipravené, bez varování, vůbec nás nenapadlo, že by nás něco takového mohlo potkat. Nejhorší to bylo samozřejmě pro Markétu, ona je ovšem extrémně, opravdu extrémně statečný člověk, dokázala se přes to dostat,“ svěřil se Marek Eben v rozhovoru pro MF DNES.

Marek Eben podle svých slov ani na okamžik nezauvažoval nad tím, že by to psychicky nezvládl a s manželkou se rozvedl. „Musíte to přijmout. Je to kříž, ale každý má v životě nějaký kříž,“ uvedl oblíbený moderátor, který se o svou ženu stará s velkou obětavostí a láskou. Poblíž Karlových Varů, kde každoročně moderuje filmový festival, pro sebe i svou manželku nechal postavit dům s bezbariérovým přístupem.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.