Největší taktička Martina uvaří nepovedené blafy. Soupeři myslí, že začala válku

Prostřeno! S27 (87) - Ujela ruka

Soutěž amatérských kuchařů z Jihomoravského kraje pokračuje v úterý u hostitelky Martiny. Ta se těší na svatbu a věří si na výhru. Její taktika je očividná a ostatní mají velká očekávání. Bude tento večer naprosto bez chyby, jak Martina plánuje? Jeden ze soutěžících překvapí zvláštním oznámením.

Po pondělním šťourání a neustálých připomínkách je úterní hostitelka Martina v očích ostatních za velkou hráčku. U Ondřeje se po přivítání uvedla scénkou, kdy lovila korek ze skleničky. Pak nesnědla vajíčko v předkrmu, polévka byla podle ní moc opepřená a maso v hlavním chodu zase šlachovité. Bývalá pomocná kuchařka, která je momentálně bez práce, připraví jídla plná barev – barevnou variaci palačinek, hovězí vývar s kapáním, vepřové medailonky se sýrem a moravskými brambory a jako dezert bude podávat tapioku s dračím ovocem. Palačinky obarvené špenátem a řepou budou připadat soutěžícím překvapivě málo chuťově výrazné. Medailonky z panenky budou podle Míši přetažené a vysušené.

Polévka bude pro změnu přesolená. Hostitelka se bude vymlouvat na to, že je zamilovaná, a proto jí ujela s kořením ruka. Nezvyklou barvu hovězího vývaru bude muset před hosty obhajovat. Míša není spokojená: „Mně to přišlo jako zahuštěné máslem, vývar by se neměl zahušťovat máslem.“ Hostitelka se nadále vymlouvá na to, že není jediná, kdo něco pokazil. „Jak tobě ujela včera ruka s pepřem, mně ujela se solí. A to jsem ještě dolívala vodu,“ obrací se na Ondřeje.

Podívejte se na dojemné přiznání Kryštofa:

Míša má z taktizující Martiny strach

Při šmejdění si hosté povšimnou rodinných fotek a ptají se hostitelky na partnera. Čtyřiatřicetiletá Martina se svěří, že pomýšlí na vdavky. Výhra v Prostřeno! by se hodila na svatbu. S otcem dětí žila hostitelka 12 let, se snoubencem jsou spolu rok a čtvrt. Devatenáctiletý Kryštof míní, že je svatba poněkud uspěchaná, ale jelikož on sám nikdy přítelkyni neměl, nemůže soudit. Více uvidíte na prima+ a vpodvečer na obrazovce televize Prima. Jako zábavu Martina připraví závod ve vytahování kapesníků z krabičky. Kryštof se bude cítit špatně, že nevyhrál, a náladu mu nespraví ani dezert. Je totiž téměř bez chuti. Slovenka Míša soudí, že bude Martina po dnešku ještě přísnější kritička. „Další dny půjde po nás!“

Když už to vypadá, že se večer chýlí ke konci a soutěžící se rozejdou, Kryštof oznámí, že má narozeniny. Hostitelka pohotově zareaguje přípitkem, ostatní zazpívají a oslavenec dostane i dárek. „Moc se mi neděje, že bych s někým narozky strávil. Moc lidí si nevzpomnělo,“ prohlásí Kryštof. „Jste tak trochu jako moje rodina,“ dodá a některé tím zarazí. „První, co mě napadlo, jestli nepochází z dětského domova,“ hádá Ondřej. Nic víc se ale o Kryštofově rodinném zázemí nedozvíme. „Byly to jedny z mých nejlepších narozenin,“ chválí reakci soupeřů páteční hostitel. Jak téměř dojemný závěr večera ovlivní bodování soutěžících? Dají domnělé taktičce dostatek bodů?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.