Celebrity

13. července 2023 13:50

Tomáš Durčák

Oslabený Štefan Margita. Ve Španělsku jej skolila nemoc a ruší koncerty

Rozhovor s Margitou

Známý operní pěvec a vdovec po Haně Zagorové (†75) Štefan Margita (66) prožívá nelehké chvíle. Letošní dovolenou si naplánoval ve španělské Malaze, kam chtěli odcestovat již loni ještě s Hankou, ale její zdravotní stav to nedovolil. Skolila ho zde však nepříjemná choroba, a tak je nucen rušit svá naplánovaná vystoupení.

Španělsko aktuálně zažívá vlnu extrémních veder a zdá se, že i ta mohou za zhoršení zdravotního stavu Štefana Margity. „Měl jsem tři dny antibiotika, kvůli angíně,“ svěřil se pro Showtime operní pěvec, kterého nemoc skolila pravděpodobně kvůli klimatizaci v obchodním domě. Zpěvák už měl být zpět v Praze, ale kvůli nemoci musel svůj návrat odložit.

Plánovaný koncert, který se měl uskutečnit v 14. 7. v Dačicích musel Margita odložit a jeho první omluva tak směřovala právě k fanouškům, kteří si zakoupili lístek. Místo něj vystoupí zpěvák Jakub Smolík, nicméně pořadatelé již avizovali, že na požádání divákům vrátí jejich peníze. „Pokud na koncert Jakuba Smolíka jít nechcete, na Infocentru Dačice vám oproti vstupence vrátí peníze zpět,“ uvedli ve svém vyjádření.

Letní angína je sama o sobě velmi nepříjemná, ve více než čtyřicetistupňových vedrech tak pěvcův známý tenor skutečně trpí. Prostřednictvím Showtime však svým fanouškům a všem našim divákům a čtenářům posílá pozdravy a dodává, že už je mu líp a že se zotavuje.

Fanoušci Štefana Margity v Dačicích budou pravděpodobně jediní, kteří o jeho výjimečný hlas přijdou. Možná i vzhledem k nadcházejícímu smutnému výročí úmrtí Zagorové si Štefan nechal konec léta a začátek podzimu od koncertů volný. Jeho další vystoupení je aktuálně naplánováno až na listopad.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.