3. srpna 2015 10:00
Gabriela Gabrielová162 starých elektrospotřebičů (umíte si to představit?) přineslo chytrý telefon slečně Karlové
V Mělníku se na náměstí Míru sebralo přes 250 kg starých elektrospotřebičů
Chytrý telefon získala za donesených 162 kusů slečna Kristýna Karlová, která za námi do Mělníka přijela se svojí mamkou z Litoměřic. Neuvěřitelné množství drobných spotřebičů třeba klávesnice, konvice, žehličky, ale i telefony a mnoho dalšího sesbírala od celé rodiny.
Úžasnou kuriozitu z roku 1865, vysavač s názvem Shampoo, nám donesla paní Martina Círusová. Její maminka ho měla schovaný po svojí babičce a pamatuje si, jak se s ním doma pracovalo. S takovou raritou a krásnými vzpomínkami se těžce loučila, ale ráda udělala dobrou věc, nejen že pomohla přispět v projektu Koruna za kilo, ještě za to od nás získala přenosnou nabíječku, tzv. powerbanku.
"V rámci projektu Koruna za kilo si mohou návštěvníci i zasoutěžit a zároveň pomoci dobré věci. Chytrý telefon vyhrává ten, kdo odevzdá do červeného kontejneru umístěného na náměstí nejvíce drobného vysloužilého elektra. Navíc za každý odevzdaný kilogram elektrozařízení věnuje společnost ASEKOL rovných 10 Kč nadačnímu fondu Rovná šance, který pomáhá handicapovaným nalézt práci," dodává PR manažerka Martina Ďaďová.
Soutěžit mohou i návštěvníci dalších roadshow. Prohlédněte tedy sklepy, skříně a garáže, protože chytrý telefon od společnosti LG může být právě váš.
Co je ASEKOL a proč má smysl třídit elektroASEKOL se stará o to, aby vysloužilé elektrospotřebiče nekončily na skládkách, ale byly ekologicky zlikvidovány a zrecyklovány. ASEKOL provozuje přes dva tisíce červených kontejnerů, ale pomáhá sbírat elektro i přes sběrné dvory. ASEKOL také provádí osvětu v oblasti sběru vysloužilého elektra. Češi ročně vyprodukují desítky tisíc tun elektroodpadu. U drobného elektra se ale podaří vysbírat a zrecyklovat jen čtvrtinu vysloužilých spotřebičů, zbytek končí mezi běžným odpadem. Staré elektrospotřebiče přitom obsahují nejen cenné suroviny, ale také nebezpečné látky, které by na skládkách končit neměly.