Seriály a filmy

16. července 2014 12:38

Gabriela Gabrielová

Angelina Jolie ve strhujícím příběhu matky bojující o syna!

Clint Eastwood, režisér emočně silných příběhů. Rozhodně nešlápl vedle, když do role matky zoufale pátrající po svém devítiletém synovi obsadil krásnou Angelinu Jolie. Za roli Christine Collinsové byla nominována na Oscara. Podívejte se s námi na mysteriózní drama Výměna dnes ve 20:15 na Primě!

20. léta dvacátého století, Los Angeles. Svobodná matka Christine (Angelina Jolie) se vrací do prázdného domu. Zjišťuje, že její devítiletý syn Walter (Gattlin Griffith), se kterým se ráno loučila před odchodem do práce, zmizel. Po několikaměsíčním policejním pátrání je chlapec konečně nalezen. K matčině hrůze se ale ukáže, že jde o hocha zcela jiného. Tohle není její Walter. Jako by to nestačilo, policie Christinu označí za psychicky labilní a nechce uznat důkazy jasně hovořící pro skutečnost, že nalezené dítě není jejím synem.

Christine se rozhodne pátrat na vlastní pěst. Pro úsilí a vehemenci, s jakou bojuje, se stává pro policejní orgány nepohodlnou. Něco tady ovšem nehraje. Státní orgány by ji měly chránit, zdá se však, že se děje pravý opak. Někdo ji chce umlčet. Je možné, aby v případu byla namočena policie? A co když Walter není jediným zmizelým dítětem?

Příběh plný napětí a smutných zvratů je založený na skutečných událostech, které otřásly Kalifornií v letech 1928 – 1930.

Clint Eastwood opět v roli režiséra

Když se točila Výměna, bylo mu 78 let. Náročné natáčení si ale pochvaloval, především spolupráci s Angelinou Jolie: „Víte, ona má obličej, který jakoby ze třicátých let vypadl. V poslední době byla na tolika obálkách časopisů, že ji nešlo přehlédnout. Nejvíc mě ale překvapila tím, jak perfektně byla připravená. Vlastně můžu říct, že jsem takovou profesionalitu u herečky ještě nezažil,“ dodává dnes čtyřiaosmdesátiletý herec, který má na kontě více než 30 režijních počinů. V branži je proslulý tzv. ekonomickým způsobem natáčení. Přesčasy u něj na place neexistují, ačkoliv s herci skoro nezkouší: „Jde mi o autentičnost. Když zkoušíte určitou scénu donekonečna, přicházíte o nečekané herecké reakce, které dodávají tu pravou šťávu,“ vysvětluje.

Chyby dodávají filmu na zajímavosti

Točí-li se dobový historický film, není snadné uhlídat zcela všechno. Filmaři se často nechávají slyšet, že “film není dokument“. Žebroní za prominutí drobných chybiček, jejichž většina se týká historických nepřesností. Podívejme se, čeho se dopustil Clint Eastwood se svým týmem:

Elektrošoky v roce 1928? Bohužel, první terapie na lidech byla provedena italským lékařem až v roce 1937.

Označení vraha sériovým? Také ne. Termín byl poprvé užit až mnohem později v 70. letech.

Prostý oběd (sendvič a nápoj) pro dva za 2 dolary? Kdepak. Nejvýše za 50 centů.

Policista s náušnicí? Ve dvacátých letech nepředstavitelné. V moderních dějinách se takto začali muži zdobit až v 60. letech s nástupem hnutí hippies.

Nenechte si ujít historické drama Výměna v pátek na Primě dnes ve 20:15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.