Celebrity

19. července 2021 05:35

redakce Prima Zoom

Poznáte ve filmu Noc v muzeu matku Bena Stillera? Sám si ji do něho obsadil

Noc v muzeu - upoutávka

Nový noční hlídač v muzeu, Ben Stiller, zjišťuje, že jen co se za posledním návštěvníkem zaklapnou dveře, zdánlivě nehybné exponáty si začnou užívat divoké noční rejdy. Populární komedie v sobě skrývá ale ještě mnohem více.

Po filmové premiéře Noci v muzeu se během následujících prázdnin návštěvnost Národního muzea v New Yorku skutečně zvedla o 20 %. Posvátné síně Přírodovědného muzea jsou plné úžasných exponátů: divoce vyhlížejících prehistorických ještěrů, nelítostných starověkých bojovníků, dávno vymizelých kmenů, afrických zvířat a legendárních historických hrdinů – ti všichni zde nehnutě stojí, navždy zmrazeni v čase.

To se však změní přímo před očima Bena Stillera coby Larryho Daleye. Tento zkrachovalý snílek, který pro své vynalézavé nápady nikdy nenašel velké uplatnění, si pod tlakem nepříznivých okolností začne hledat obyčejné zaměstnání. Vždycky věřil, že byl předurčen k velkým činům. Nemá však sebemenší ponětí, k jak nebezpečnému úkolu se upsal v okamžiku, kdy s nechutí přijímá práci nočního hlídače právě v tomto muzeu.

Když se ocitne na samotném dně svých duševních sil, osloví Teddyho Roosevelta, jednoho z nejslavnějších amerických prezidentů v historii, aby mu pomohl alespoň přežít noc. Vzrůstající obava, že přijde i o tuhle práci a znovu zklame svého syna Nicka, jej přiměje k neskutečné bitvě o záchranu muzea, v níž se konečně může stát tím smělým a neohroženým otcem, jakým chtěl vždycky být. Velký okamžik, na který čekal celou věčnost, právě nastal...

Takže v muzeu nemusí být nuda. Pokud tam zajdete s komikem Benem Stillerem.

Noc v muzeu v podání Bena Stillera je zkrátka bláznivá komedie, kde o vtipné scénky nejen s Benem, ale i s různými zvířaty není nouze. A co si budeme povídat, Ben Stiller je americký komik, který je schopen přijít na předávání Oscarů jako Avatar, v Zoolenderovi se snaží být tím nejlépe vypadajícím, přestože mu někdo tam nahoře příliš nedopřál. Ale jeho umění gagů patří k tomu nejlepšímu v hollywoodských komediích.

6 zajímavostí o filmu Noc v muzeu

  1. Jelikož je Ben Stiller už taková hvězda (a oprávněně), přesunulo se místo natáčení. Původně se mělo natáčet v Montrealu, ale nakonec to byl Benův oblíbený Vancouver.
  2. Při běžném sledování filmu si jí možná ani nevšimnete, ale malou roličku Ben Stiller uštědřil i své vlastní matce. Anne Meara představuje ženu v pracovní agentuře a znáte ji nejspíš ze seriálu Sex ve Městě, kde hrála bláznivou matku Steva. Inu, jaká matka... takový film.
  3. Podívejte se dobře na opičku na fotce. Tahle opička jménem Dexter byla několik týdnů trénována, než se naučila fackovat. Opička se jmenuje ve skutečnosti Crystal. Možná by příště mohli zvolit klokana, ten rovnou boxuje.
  4. Přestože můžete ve filmu vidět několik společných scén s Benem Stillerem a Owenem Wilsonem, na place se potkali jen jednou. Všechny scény, ve kterých mluví Stiller s postavou Jedadiah, byl Wilson nahrazen párátkem. Owen Wilson dotočil všechny scény o tři měsíce později.
  5. Film s obrovským rozpočtem (110 miliónů dolarů) zažil velká personální zemětřesení. Film měl původně točit Stephen Sommers, ale odstoupil kvůli rozdílným představám o filmu. Oficiálně řečeno. Alan Silvestri nahradil skladatele Johna Ottmana při psaní soundtracku.
  6. Zmiňované muzeum bylo kompletně postavené ve studiu ve Vancouveru a bylo inspirováno Národním muzeem v New Yorku. New York filmaři využili pouze pro externí záběry.

Dívejte se na komedii Noc v muzeu v pondělí 19. července od 20.15 na Primě.

​​​


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.