Seriály a filmy

6. listopadu 2014 18:00

Gabriela Gabrielová

Bond je mrtev! Ať žije Bond! TV premiéra Skyfall

Neznámý terorista zatne svůj dráp přímo do srdce britské tajné služby MI6. Na jeho zneškodnění byl vyslán agent 007. James Bond ale selže. A následek? Výbuchy budov, umírají další a další Bondovi kolegové. V ohrožení se ocitá i samotná šéfka tajné služby M. Kdo zlosyna zastaví a za jakou cenu?

Turecko. Neznámý pachatel ukradl ze základny tajné seznamy agentů, které začíná systematicky odstraňovat z cesty. A stejně jako narůstá počet rakví zahalených britskou vlajkou, roste i napětí mezi předsedou zpravodajsko – bezpečnostního výboru Mallorym (Ralph Fiennes) a M (Judi Dench). Znepokojený Mallory je přesvědčen, že M nemá situaci vůbec pod kontrolou a na svoji funkci už nestačí. Naopak M začíná tušit, že jde o osobní pomstu. Kdo je však onen neznámý terorista? A čeho se snaží dosáhnout?

Dva elitní agenti, Eve (Naomie Harris) a James Bond (Daniel Craig) měli zločince zneškodnit hned v Turecku, shodou nešťastných náhod však dostane Bond zásah místo teroristy. Tělo 007 se nenajde. A doma v Anglii propuká teror. Když je nejhůř, M sčítá jednu ztrátu za druhou a někdo zaútočí dokonce i na centrálu MI6 objeví se znovu na scéně James Bond! A začíná klasické akční pátrání po zloduchovi. Indicie vedou agenta 007 do kasina v Maccau. Tam se také objeví čarokrásná bondgirl Sévérine (Bérénice Marlohe). Podlehne jí Bond? Dostane se díky Sévérine ke strůjci všeho zla? Vyhraje agent 007 anebo jeho protivník? A kolik životů ještě bude muset být obětováno?

Mega film Skyfall sledujte v sobotu ve 20:15 hodin na Primě!

Ke kořenům Jamese Bonda

  • Také Skyfall stejně jako ostatní bondovky byl natočen podle námětu novináře, spisovatele, námořního důstojníka a někdejšího pobočníka šéfa tajné služby Iana Fleminga. Díky všem svým povoláním mohl Fleming stvořit postavu agenta 007 Jamese Bonda
  • Hlavního záporáka Silvu si tentokrát zahraje španělský herec Javier Bardem. Sice ho do půlky filmu nespatříte ani jednou, po zbytek snímku vám však jeho bizarní blonďatá hříva nesejde z očí a mysli. I když někteří kritikové Skyfallu tvrdí, že je Bardem málo krutý, málo děsivý a záporný. Rozhodněte sami!
  • Ve Skyfall odhalíme třináctou komnatu Jamese Bonda. Dostaneme se do jeho rodného domu na stejnojmenné panství Skyfall ve Skotsku, kde malý James žil až do okamžiku, kdys osiřel. Nechte se překvapit, co se s usedlostí stane v závěru filmu.
  • Daniel Craig inkasoval za roli agenta 007 ve filmu Skyfall osm milionů dolarů

Největší paradoxy filmu Skyfall

1. Na Velké čínské zdi se měla původně odehrávat úvodní honička na motorkách. Produkce se ale rozhodla starodávnou památku šetřit a scénu přesunula do Istambulu. Rychlé motorky tu doslova létají po střechách starých domů. I k těm však byli filmaři šetrní. Aby se původní staré tašky nepoškodily, byly sundány a nahrazeny replikami.

2. Ačkoli je Skyfall bodnovka spíše komorní, o žádném šetření se nedá příliš mluvit. Kromě Turecka se ještě natáčelo v Šanghai, Indii a samozřejmě v Anglii. Kvůli úvodní scéně se na tři neděle uzavřela celá jedna čtvrť v Istambulu i s tržištěm Grand Bazaar. Každý obchodník dostával za den, kdy nemůže prodávat v přepočtu 8 tisíc korun

3. Poté, co ve filmu vybuchne centrála MI6, je kancelář M úplně zničena. Jediné, co se zachová je soška psíka s anglickou vlajkou. Figurka se okamžitě stala hitem. A všichni ji chtěli mít. Její cena se postupně až ztrojnásobila

4. Superdrsný Daniel Craig přiznal, že se rozplakal, když poprvé slyšel úvodní píseň Skyfall, kterou zpívá oskarová vítězka Adele

(tek)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.