Seriály a filmy

6. července 2015 00:55

Iva Kropáčková

CO DĚLAT, KDYŽ... mám pocit, že cestovní kancelář zkrátila zájezd?

Také jste nešťastní, když si koupíte dovolenou na osm dnů, ale ve skutečnosti u moře strávíte o celý den až dva méně kvůli naplánovaným časům odletu a příletu? Mají na to cestovní kanceláře právo?

ONLINE PORADNA: Máte problém, se kterým si nevíte rady? Zeptejte se akvokáta online (bez nutnosti zveřejnění). Využít můžete kontaktní formulář naší Právní poradny.

Dotaz: Mám problém. Koupili jsme si zájezd k moři na osm dní. Teď přišly z cestovní kanceláře informace o odletu a příletu. Zjistili jsme, že odlétáme z Prahy v den začátku dovolené, ale až ve 22.35 večer. Takhle přijdeme o jeden den dovolené. Cesta zpátky je zase naplánovaná hned v 10 dopoledne, takže zase ztratíme několik hodin u moře. Jak je to možné? Může nám cestovní kancelář takto zkrátit dovolenou? Mám třeba možnost smlouvu zrušit bez sankcí, s tím, že mi vrátí peníze? Není to ze strany cestovní kanceláře porušení smlouvy? Jedeme za 14 dnů...

Cestovní pojištění na dovolenou online. Bleskové srovnání, bleskové sjednání na Prima RádciOdpověď: Zákazník může odstoupit od smlouvy bez odstupného pouze v případě, že pořadatel zájezdu porušil své povinnosti. Pořadatel zájezdu je povinen při sjednání smlouvy zákazníkovi potvrdit alespoň čas zahájení a ukončení všech služeb cestovních ruchu a nejpozději sedm dní před zahájením zájezdu mu sdělí další důležité údaje, zejména upřesnění údajů ohledně času zahájení a ukončení všech služeb cestovních ruchu. V případě, že tyto upřesňující údaje nejsou v rozporu se smlouvou o zájezdu, případně s nějakými dalšími informacemi, ujištěními, zvyklostmi či nějakými jinými dokumenty (katalog), pak pořadatel zájezdu svou povinnost neporušil.

Na otázky v naší poradně odpovídá advokát Mgr. et Mgr. Viktor Fojt, zakládající partner advokátní kanceláře Fojt | Kocour. Působí také jako hlavní advokát pro internetovou aplikaci, která nabízí právní dokumenty snadno a jednoduše: www.generatorsmluv.cz.

Zodpovězené dotazy:

SMLOUVA RYCHLE, JEDNODUŠE, SE ZÁRUKOU... Hrozí vám exekuce? Potřebujete prodat nebo koupit dům či auto? Chcete pronajmout byt? Budete se rozvádět? Většina životních situací se musí vyřešit podpisem na smlouvě... Běžné právní dokumenty už ale nemusíte řešit s advokáty, aby byly naprosto v pořádku. Na Prima Rádci máte možnost získat právní dokumenty pro nejrůznější situace, navíc jen během několika minut. Smlouvy stojí od 50 do 300 korun. Prvních 100 zájemců od nás navíc získá kredit 200 korun na vygenerování jakýchkoliv právních dokumentů. Kredit získáte po registraci zde.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.