Dnešní den na Primě: kočičky, kocouři, myši a krásné příběhy

Vyrážíte "na Štěpána" za koledou, nebo si radši uděláte vánoční pohodu doma? Pokud volíte druhou možnost, nezapomeňte si pročíst tento článek. Zjistíte v něm totiž, co se bude na Primě po celý den vysílat. A že toho nebude málo!

Druhý svátek vánoční na Primě odstartuje v 6.45 americká komedie Sám doma 3. Osud celého lidstva právě visí na velmi tenounkém vlásku! Ale naštěstí se temné síly zla ještě nesetkaly se svým nejhorším protivníkem – osmiletým Alexem!

Ten má, aniž to ovšem tuší, ve svém autíčku ukrytý počítačový čip, který je nutný k aktivaci zločineckých zbraní. Zatímco teroristické špičky se chystají k loupežnému útoku, opuštěný Alex si hoví v pohodlném bytě na okrají Chicaga a je pevně odhodlán i připraven svůj klid ubránit za každou cenu!

Sami doma určitě nejsou členové seriálové Rodinky, která na Primě začne v 9.20. Přečtěte si o ní více tady:

Jestli máte mlsný jazyk, pak se vám určitě zalíbí animovaná pohádka Ratatouille, která na Primě začíná v 9.40. Remy měl celý život dokonalý čich a na krysu také velice neobvyklý sen: vařit v luxusní restauraci. Nenechá se zviklat problémy, se kterými se krysa, toužící po kariéře v oboru, který hlodavce přímo nenávidí, nevyhnutelně setká. Nemluvě o výtkách ostatních členů rodiny, kteří se mu snaží domluvit, aby se spokojil s tradičním životem na skládce.

Remy své touhy uspokojuje skromným flambováním a smažením. Ale když ho okolnosti doslova vrhnou do restaurace, kterou proslavil jeho kuchařský vzor Auguste Gusteau (jehož heslo "vařit může každý" Remyho po celý život inspirovalo), brzy zjistí, že pokud jste krysa a někdo vás uvidí, může vám v kuchyni jít doslova o život...

Když už se zdá, že je se splněním Remyho snu konec, potká toho, koho potkat potřebuje – přítele, který mu věří: stydlivého a podřadného vynašeče odpadků, kterého z restaurace čeká vyhazov. Teď, kdy už oba nemají co ztratit, se z Remyho a Linguiniho stanou bizarní společníci, kteří převrátí Paříž vzhůru nohama na neuvěřitelné cestě plné humorných zápletek, působivých zážitků a těch nejnepravděpodobnějších triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili...

Oscarem oceněný režisér Brad Bird a vypravěčští mistři z Pixar Animation Studios natočili originální komedii o tak bizarním přátelství, jaké si jen lze představit...

Českou filmovou komedii Falešná kočička, jednu z typických předválečných lidových veseloher, jejichž účelem bylo diváka jen a pouze pobavit, vysílá Prima krátce před polednem, v 11.45. V roce 1937 tuto nenáročnou konverzační zábavu natočil režisér Vladimír Slavínský podle scénáře, na němž se podílel společně s Karlem Melíškem.

V hlavní roli uvidíte nejoblíbenější českou herečku třicátých let Věru Ferbasovou, která tu vytváří dalšího ze svých roztomilých baculatých diblíků, měnících se z uličnice v dobře vychovanou mladou dámu.

Tentokrát, coby Míla, dcera továrníka Janoty, ovšem jen coby součást plánu jak získat srdce milovaného doktora Přelouče, který se v podání Oldřicha Nového ženám zásadně vyhýbá.

Dodejme, že film je novou, značně přepracovanou verzí původního němého filmu, natočeného v roce 1926 Svatoplukem Innemanem podle námětu Josefa Skružného a významného dnes hlavně tím, že se v něm objevují Vlasta Burian a začínající Jaroslav Marvan.

Po falešné kočičce přichází na Primu drzý kočičák Garfield! Poblíž Londýna žil byl v blahobytu na zámku jeden kocour jménem Princ. Na druhém konci světa žil byl druhý, úplně stejně rozmazlený, jen o poznání menší „panství“ obhospodařující – Garfield. Garfieldův páníček Jon, který má kromě Garfielda ještě psa Odieho, plánuje požádat svou přítelkyní Liz o ruku. Garfield z té představy není ani trochu nadšený a nejradši by tomu zabránil.

Když chce Jon Liz překvapit tím, že za ní přijede do Londýna, Garfield spolu s Odiem uteče z útulku a jede do Londýna s ním. Tam pak prchne z hotelového pokoje a potuluje se po městě. Kocour Princ zatím po smrti své paničky lady Eleonor zdědil celé panství. Na to si však brousí zuby lord Dargis, synovec zesnulé hraběnky, který se chce nepohodlného kocoura zbavit.

Zavře ho proto do koše a pošle po řece. Komorník se ho vydá hledat a narazí na Garfielda. Protože jsou si kocouři k nerozeznání podobní, myslí si, že našel Prince, a odveze ho s sebou do zámku. Na Prince, který po řece připlul až do Londýna, zase narazí Jon a považuje ho za Garfielda. Tak se oba kocouři vymění... Garfield 2 sledujte na Primě od 13.40.

V 15.20 se na Prime zastaví Limonádový Joe, hlavní hrdina slavné westernové parodie, v níž hlavní roli hraje Kolalokova lihuprostá limonáda v nelítostném souboji s lihovinami. Přečtěte si o ní zde:

Po westernové komedii v 17.05 se na Primě otevřou brány Strašidelného domu. Obchodníka s nemovitostmi Jima Everse a jeho ženu Saru jedné noci probudí telefonát od majitele luxusní vily Edwarda Graceyho, který chce své sídlo prodat. Jim se Sarou cítí, že to bude nejlepší obchod v jejich kariéře, a spolu se svými dětmi se ihned vydávají na návštěvu odlehlého domu.

Rodinu však ve staré vile uvězní prudká bouře, která je nechá napospas výstřednímu Graceymu, jeho tajemnému sluhovi Ramsleymu a celé řadě dalších velmi zvláštních obyvatel domu. Jim se Graceyho duchařským historkám o strašidlech nejprve vysmívá – ale jen do chvíle, kdy odkryje tajemství vily a zjistí, že jeho ženu Saru pojí se strašidelnou minulostí domu nečekané souvislosti...

Po strašidelném domě možná budete mít náladu trošku se odreagovat. To vás tedy Prima potěší, protože od 20.15 vysílá tradiční českou pohádku Byl jednou jeden král. Přečtěte si o ní tady:

--------------Rabín, kněz a krásná blondýna--------------

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.