Seriály a filmy

10. října 2013 15:37

Markéta Zídková

Dopřejte si film Muž proti muži: Vousatý Pierce Brosnan versus Liam Neeson

Dva slavní herci stanou proti sobě v dramatu z období po americké občanské válce. Liam Neeson a Pierce Brosnan svými kamennými pohledy nedají druhému prostor k ústupu a my se tak můžeme těšit na souboj opravdu silně nesmiřitelných povah. V pátek večer ve 23.15 na Primě.

Krásná příroda Ruby Mountains v americkém státě Nevada se stane dějištěm kruté hry na kočku a myš. Ocitneme se totiž v období, kdy ještě v lidských myslích doznívají hrůzy známé americké války Severu proti Jihu.

Ústřední dvojice tvrdých mužů se postará nejen o dramatické chvíle, ale také o neuvěřitelnou dávku napětí.

Jednoho ze dvou rivalů – Gideona – představuje Pierce Brosnan. Velmi dobře jej známe z jeho mužně průbojné stylizace nezdolného, ale stále upraveného agenta 007.

O to pro vás bude možná větší překvapení, jak filmaři tuto hereckou hvězdu v thrillerovém westernu vymódili. Možná, že jej v prvním momentu ani nepoznáte.

Husté vousisko v trochu mušketýrském stylu z něj udělá tvrdého amerického horala prodchnutého bojovným duchem.

Trochu hořkého smyslu pro humor a ohnivě pronikavý pohled mu však zůstane, a tak si užijete známého herce i v tomto snímku se vším všudy.

Filmaři zprvu s Brosnanem nepočítali, původně byl jako představitel této role ohlášen Richard Gere.

Po několika měsících příprav se ale jako lepší volba ukázal slavný představitel chlapáků á la agent 007.

Charismatický Liam Neeson

Liam Neeson, který byl za své ztvárnění Oskara Schindlera v Schindlerově seznamu nominován na mnoho ocenění, odkryje v tomto westernu zcela jinou stránku svého hereckého umění. Zatímco ve filmu o odvážné záchraně mnoha Židů byl umírněný, přemýšlivý a jakoby uzavřený do sebe, v Muži proti muži rozhoří na jeho tvářích oheň. Rozevlátý, emocemi zmítaný plukovník Carver, který vidí už jedinou náplň svého života v pomstě za smrt své ženy a dětí, je dokonalým protipólem tvrdě strohého Brosnanova Gideona.

Napínavý historický příběh vás seznámí s neobvykle nádhernou přírodou nevadských hor. Krása tu ale bude spojena nejen s drsnými přírodními podmínkami, ale také se všudypřítomným nebezpečím smrti, která může přijít opravdu odkudkoli.

Boj na život a na smrt sledujte v pátek ve 23.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.