Celebrity

17. června 2021 23:59

Žaneta Dernerová

Lucie Benešová předvedla ve slavné show svoji fenomenální paměť

Máme rádi Česko VIII (8) - upoutávka

V pátečním díle zábavné show Máme rádi Česko nás svou pamětí uchvátí herečka Lucie Benešová, kterou diváci znají jako servírku Rózu v seriálu Slunečná. Ta prokáže nejen výjimečnou schopnost si věci zapamatovat, ale zaujme především skvělou paměťovou strategií. Bude lepší než její manžel Tomáš Matonoha? Podívejte se na ukázky už teď.

Trochu netradičně si v pořadu Máme rádi Česko zahrají soutěžící tichou poštu. Hra spočívá v přečtení příběhu jedním členem týmu a jeho následném převyprávěním dalším spoluhráčem. To se opakuje až ke kapitánům, kterými jsou jako obvykle Jakub Prachař a Vojta Kotek. Jejich úkolem je úryvek textu co nejpřesněji zopakovat a trefit se při tom do předem vybraných konkrétních slov, které byly v ukázce použity. Je proto velmi důležité, aby si jednotliví hráči obsah textu zapamatovali do co největších detailů.

Právě toho si byla Lucie Benešová, která září v seriálu Slunečná, dobře vědoma. Zatímco jí kolega Jakub Ondra četl text, snažila se si vše zapamatovat co nejpodrobněji. Na její tváři bylo vidět maximální soustředění. Jako by si již během poslechu vytipovávala jednotlivá důležitá slova. Ve druhé polovině příběhu si začala vypomáhat zajímavou paměťovou strategií. Nejenže si příběh vizualizovala, ale rovnou ho i herecky ztvárňovala. Když tedy Jakub četl, jak si „skejťák s velkými sluchátky vytáhl z pusy žvýkačku a nalepil ji moderní matce na čelo“, Lucie předváděla, jak má na hlavě velká sluchátka, poté jak si vytahuje z pusy žvýkačku a nalepuje si ji na čelo. Tak pokračovala až do konce čtení.

Stejným způsobem si pomáhala i při přeříkávání historky spoluhráčovi Antonínu Procházkovi. Názorně mu tak ukazuje, jak rozmazlené dítě rozhazuje po tramvaji bonbony, jaký tvar má skejt nebo již zmiňovanou část, kdy skejťák nalepí matce žvýkačku na čelo. Zřejmě právě díky ní byl tým Vojty Kotka tak úspěšný a podařilo se mu v této hře získat větší počet bodů než soupeřovi.

Těšit se můžete i na to, jak Lucie, která si s partnerem Tomášem zkusila rok žít na chalupě, nakreslila na skleněnou tabuli Dolní Věstonice, jak vidí kvalitu vína podávaného v televizi Jakub Prachař a Tomáš Matonoha nebo co je podle kapitánů týmů typický znak Čechů. Prachař se podělí i o to, jaký vtip týkající se Brna sám vymyslel.

Zábavnou show Máme rádi Česko sledujte v pátek od 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.