Seriály a filmy

6. dubna 2018 13:20

Gabriela Gabrielová

Můj soused zabiják – se srdcem a velkým charismatem

Skvělé herecké duo Bruce Willis a Matthew Perry, kteří své postavy vystihli naprosto přesně a s citem, a známý komediální režisér, jeden z tvůrců politické satiry Jistě, pane ministře. Tahle spolupráce se vydařila až nečekaně!

V domku na poklidném montrealském předměstí žije svůj neutěšený život lehce koktavý, roztržitý a neprůbojný zubař Oz (roztomilý Matthew Perry). Tiše trpí pod nadvládou své upištěné manželky Sophie a její matky, jež ho obě bez výčitek a špetky citu využívají, a ještě k tomu splácí dluhy za svého tchána, který spáchal sebevraždu a zanechal zubní praxi na pokraji bankrotu.

Jednoho dne se ovšem do domku vedle přistěhuje nový majitel a záhy se ukáže, že nejde o typického maloměšťáckého souseda, jakého byste u čekali. Z Jimmyho (ironický Bruce Willis) se vyklube známý nájemný zabiják Jimmy Tudesky, jinak taky přezdívaný Tulipán, a události naberou nečekaný spád.

Ozyho bezcitná ženuška přesvědčí svého manžela, aby souseda udal podsvětí, které vypsalo tučnou odměnu za vyzrazení jeho místa pobytu. Jimmy totiž poslal do basy mocného chicagského gangstera a jeho syn teď touží po odplatě. Jen co ale manžel neochotně odletí do Chicaga, aby svůj úkol splnil, udá ho Sophie Jimmymu v naději, že se ho zbaví a zinkasuje manželovu vysokou životní pojistku.

Do hry ovšem vstupují ještě další hráči: hromotlucký černoch Frankie, který si říká Frankie „bouchač“ a na bezcharakterního vraha je až moc sympatický (Michael Duncan alias nevinný vězeň obr ze Zelené míle), Ozova asistentka Jill, z níž se vyklube zapálená vražedkyně amatérka, a Jimmyho žena Cynthie, obě podobně vnadné a blonďaté, což diváka nutí svádět neustálý boj o to, je rozlišit.

Všichni, kromě nešťastníka Oze, jsou tu větší či menší křiváci, některým ovšem neschází nezanedbatelná porce noblesy a charakteru (ano, mluvíme o Jimmym). A ačkoli si slušňák Oz nepřeje ničí smrt a mermomocí se snaží nezkřivit nikomu ani vlas, nakonec je svědkem hned pěti vražd.

Možná jste o filmu Můj soused zabiják netušili, že…

  • Producentem snímku je Willisův bratr David a Bruce roli údajně přijal poté, co si při společné cestě letadlem přečetl prvních pár stránek scénáře. Jak se svěřil v jednom z rozhovoru, byl to pro něj oddechový job, za který přijal honorář podstatně nižší, než jaký si účtuje obvykle.
  • Je vidět, že roli Jimmyho si náramně užíval a poloha vraha sympaťáka mu dokonale sedla. Potměšilé úšklebky a aura pohodáře, která ho všudypřítomně obklopuje, způsobí, že nebudete mít absolutně žádný problém si ho zamilovat. Takový zralý, ironický Dexter s nadhledem pramenícím ze životních zkušeností, který je vždy o krok napřed. Zkrátka sympaťák každým coulem.

Režie: Jonathan Lynn Scénář: Mitchell Kapner Kamera: David Franco Hudba: Randy Edelman, Gary Gold Hrají: Bruce Willis, Matthew Perry, Rosanna Arquette, Michael Clarke Duncan, Natasha Henstridge, Amanda Peet, Kevin Pollak, Harland Williams, Rumer Willis Rok uvedení: 2000

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.