S akčním dramatem Smrtící Slunce vám bude pěkně teplo

Napínavý katastrofický snímek Smrtící Slunce o havárii soukromého raketoplánu ukáže nejen hvězdu seriálu JAG, ale nastíní budoucnost kosmonautiky. O tom, že se nejeví úplně růžově se přesvědčte s tímto dvoudílným sci-fi v sobotu ve 20.15 na Prima family.

Revoluce v soukromých cestách do kosmu přichází se startem nového, experimentálního raketoplánu. Jeho první cesta k Měsíci a zpět je však náhle přerušena nečekanou sluneční erupcí. Ta raketoplán vychýlí na dráhu mířící do Slunce. V sázce jsou však nejen životy jeho posádky, ale i samotných obyvatel Země. Jedině dvojice konstruktérů může ohrožené plavidlo zachránit.

Teprve měsíc po premiéře v zahraničí Prima Family odvysílá vzrušující mix dobývání vesmíru a katastrofických vizí jménem Smrtící Slunce. Snímek je rozdělen na dvě poloviny, v sobotním programu však dojde na odvysílání obou hned po sobě! V hlavních rolích se zde představí herci populárních seriálů i drahých velkofilmů.

První sortu zastupuje David James Elliot, který dříve propůjčil svůj um postavě kapitána Harmona Rabba v oblíbeném seriálu JAG. Naopak ze světa vysoké kinematografie si odskočila držitelka ceny Emmy Julia Ormond, jíž můžete znát z hollywoodských velkofilmů Legenda o vášni a Podivuhodný případ Benjamina Buttona.

Jádrem zápletky sobotního filmu je první let civilního raketoplánu, který se náhle dostane do úzkých. Co bylo ještě před pár lety obsahem pouze vizí, se však pomalu státá realitou i mimo svět filmu.

Mimo vládní programy Ruska či americké agentury NASA je totiž momentálně ve vývoji celá flotila civilních vesmírných lodí. Nejznámějším plavidlem je SpaceShip Two společnosti Virgin Galactic. Na záda ji však dýchá i firma Space X se svou lodí Dragon, a v záloze se oběma gigantům snaží konkurovat řada dalších menších subjektů.

Cíle soukromníků jsou nemalé. Elon Musk, šéf firmy Space X a muž stojící předlohou postavě Tonyho Starka z filmu Iron Man, například během několika desetiletí rovnou hodlá vyslat několik desítek tisíc lidí na Mars.

Vesmír se nám zkrátka stále více otevírá. Jednu z vizí toho, co může následovat, si skrze film Smrtící Slunce můžete vychutnat už v sobotu od 20.15 na Prima Family. A nezapomeňte, že o týden později pokračujeme dalším katastrofickým trhákem!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.