Seriály a filmy

5. dubna 2021 01:35

Nejlepší krimiseriály on-line v archivu iPrima.cz. Viděli jste celou desítku?

Přehrajte si nejlepší české kriminální seriály z produkce televize Prima a několik oblíbených ze zahraničí ON-LINE! V našem archivu na iPrima.cz pro vás máme například komplet Temný Kraj, seriál Polda, Mordparta, Cardinal, Expert na zločin nebo velmi populární Vraždy podle Agathy Christie!

Bojují proti lidem, kteří porušují zákon, a někdy i sami se sebou. Takoví jsou hrdinové moderních kriminálních příběhů nejen v Čechách, ale po celém světě.

Žánr kriminální je stále populárnější, prochází v posledních letech obrodou a neustále se zlepšuje. Proto se podívejte na ty nejlepší krimiseriály, které pro vás máme v archivu iPrima.cz.

1) Temný Kraj

Odborník na sériové vraždy Petr Kraj se ve svém zdravotním volnu na malebném venkově dostává společně s nalezeným psem a nezkušenou trojicí okresních policajtů k vyšetřování případů sériových vražd, ve kterých ožívá stejně temné zlo jako ze starých pověstí a strašidelných legend.

2) Polda

Krimiseriál Polda stojí především na svérázném komisaři. Michal Bříza (herec David Matásek) v hlavní roli, byl v roce 1995 při zásahu proti ruskojazyčné mafii postřelen do hlavy. Zázrakem se vrací do života i do práce jako superpolda z minulého století.

Za parťáka dostane absolventa policejní akademie, pětadvacetiletého zelenáče Andreje (Igor Orozovič). Michalova vizáž i chování drsňáka naráží na uhlazenost a postupy mladého kolegy a spory mezi touto nesourodou dvojicí, která v každém díle řeší vždy jeden případ, jsou zdrojem různých humorných situací. Se čtvrtou řadou pak Bříza fasuje parťáka nového – Juniora v podání Vladimíra Polívky.

Ženský prvek vnáší do děje Poldy atraktivní policejní psycholožka (Jana Kolesárová).

3) Vraždy podle Agathy Christie

Legendární detektivní příběhy spisovatelky Agathy Christie v neokoukané podobě. Vraždy podle Agathy Christie jsou důmyslné, vtipné, sexy a rozhodně neodolatelné! Čekají vás stylová auta ze 30. let, rozlehlá sídla francouzské smetánky s nádherně upravovanými zahradami i působivé dobové kostýmy.

Předlohou komisaře Larosiéra a inspektora Lampiona v první sérii byli Hercule Poirot a kapitán Hastings. Seriál byl následně prodloužen ještě o další dvě série, každá z nich je však zasazená do jiného časového období. Zatímco první série se odehrává ve 30. letech 20. století, druhá série představila nové postavy ve Francii na přelomu 50. a 60. let. V roce 2019 pak bylo oznámeno natáčení třetí série, ve které se opět nové postavy představí v letech 70.

4) Cardinal: Sbohem, lásko

Z českého temného kraje vás další charismatický detektiv John Cardinal přenese do mrazivé kanadské zimy.

Po tragické a šokující smrti manželky na konci předchozí druhé série je detektiv John Cardinal (Billy Campbell) otupělý zdrcujícím žalem. Z truchlení ho vytrhne až nenávistný anonymní vzkaz, který dává Johnovi tragickou smrt manželky za vinu. Smutek se mění ve vztek, který nutí Cardinala zpochybnit oficiální závěry vyšetřování, hlavně to, že jeho manželka spáchala sebevraždu. A tak tajně začíná soukromě pátrat, co se skutečně stalo!

Třetí série je adaptací čtvrtého a pátého románu – By the Time You Read This a Crime Machine. Kdyby někdo dostal chuť, porovnávat seriál s knihami.

5) Expert na zločin

Expert na zločin Thomas Meiberger (Fritz Karl) dokáže najít usvědčující důkazy, které ostatní přehlédli.

Neobvyklá kombinace znalostí z analytické psychologie a kouzel je Thomasovým skrytým esem v rukávu pokaždé, když se snaží dopadnout a usvědčit záludného pachatele. Ať už nechá zmizet sklenici, aby „zajistil důkaz”, nebo uhasí oheň, aby vyvedl z míry podezřelého, šarm a manýry veselého kouzelníka zůstávají v ideálním kontrastu ke kriminálním dramatům, se kterými se musí vyrovnávat v práci.

6) Kapitán Exner

Kapitán Exner je českou detektivní klasikou – jednou z nejznámějších postav české detektivkářské školy vůbec.

Uhlazený bonviván a lamač dívčích srdcí se vždy vymykal představě běžného kriminalisty, a to nejen v minulém režimu, kde šokoval svým veteránem-kabrioletem a kanárkově žlutým oblekem, ale také nahlíženo dnešní detektivkářskou optikou. Své případy řeší jaksi mimochodem, během svádění žen a dívek, nezřídka o mnoho mladších, než je on sám. Avšak nejen proto jsou Erbenovy romány čtenářsky mimořádně oblíbené.

7) Einstein – případy nesnesitelného génia

Český televizní i webový seriál televize Prima v hlavní roli s Vojtěchem Kotkem. Seriál vypráví o profesoru Filipu Koenigovi, který zdědil genialitu od svého prapradědečka Alberta Einsteina a nyní podporuje pražskou kriminální policii jako konzultant.

Předloha seriálu Einstein – případy nesnesitelného génia je německý seriál Einstein, v němž hlavní roli ztvárnil Tom Beck.

8) Mordparta

A opět Vojta Kotek v hlavní roli. Tentokrát vyšetřuje zločiny v mordpartě z krajského města.

Mordparta se zabývá příběhem čtyř detektivů, kteří neřeší pouze kriminální případy, ale i svoje vlastní lidské osudy. V hlavních rolích uvidíte Jiřího Bartošku, Vojtu Kotka, Markétu Plánkovou a Pavla Baťka.

9) V.I.P. vraždy

V.I.P. vraždy je další český seriál z produkce televize Prima. Krimi s vtipem a lehkou nadsázkou propojuje svět zločinu s prostředím VIP osobností.

Úspěšná autorka krimirománů Klaudie Wolfová si u policie sbírá materiály na svou novou knihu a u toho se nesmírně ráda plete do vyšetřování v terénu, mluví do případů a nabízí své bláznivé teorie. Na starost ji dostane nejmladší z týmu kriminalistů, vrchní komisař oddělení vražd detektiv Tomáš Beran, který jen marně doufá, že se jí co nejdřív zbaví, protože má svých problémů dost a hrozí mu vyhazov.

10) Námořní vyšetřovací služba

Slibuje pořádnou akci, o kterou se postará losangeleská Námořní vyšetřovací služba a členové jejího tajného Oddělení pro zvláštní úkoly. Tito agenti riskují životy při práci v utajení a snaží se dopadnout nepolapitelné zločince v těch nejsložitějších a nejnapínavějších případech.

Tým tvořili původně 4 terénní agenti: Šéf Leroy Jethro Gibbs (Mark Harmon), Anthony „Tony“ DiNozzo (Michael Weatherly), Timothy „Tim“ McGee (Sean Murray) a Ziva Davidová (Cote de Pablo), která ale na začátku 11. řady po smrti svého otce odešla zpět do Mossadu do Izraele a byla nahrazena agentkou Eleanor „Ellie“ Bishopovou (Emily Wickersham). Nepostradatelnou je rovněž laborantka Abigail „Abby“ Sciutová (Pauley Perrette).

Ještě více z žánru krimi vybírejte v bohatém archivu na iPrima.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.