Svátek svatého Štěpána na Primě: Švejk, Nicole Kidman a několik klasických českých filmů

Sice nás ještě čeká volná neděle, ale proč si při druhém svátku vánočním trochu nezalenošit a nedopřát si pořádnou porci televizní zábavy?

V 7:50 na Primě začne pohádka O medvědu Ondřejovi. Princezna Blanka by se na přání svého tatínka krále měla provdat za jednoho z urozených nápadníků… Všechny ale odmítá, protože její srdce patří švarnému mysliveckému mládenci Ondřejovi. Král vyhlásí pro ženichy nebezpečnou zkoušku, ale je jasné, že vstup do tajné komnaty musí přece najít jenom Blančin vyvolený…

V hlavních rolích klasické pohádky uvidíme Jaroslava Marvana (král), Aglaiu Morávkovou (Blanka) a Jiřího Papeže (Ondřej). Pohádku natočil v roce 1959 režisér Jaroslav Mach (Jak se Franta naučil bát, Nahá pastýřka, Přehlídce velím já, Zlatá svatba).

Ve 8:45 by se k televizím měli odebrat milovníci filmů pro pamětníky, protože budeme vysílat komedii Martina Friče Valentin Dobrotivý.

Bezvýznamný úředník Valentin Plavec žije velice skromně, šetří po haléřích, aby měl se svou milou po svatbě něco do začátku. Povahou je dobrák od kosti, nedokázal by nikomu ublížit, a tak neumí ani prohlédnout cizí úklady. Stává se tedy ideálním terčem rozmanitých žertíků, a dva kolegové toho také s chutí využívají – na jeho účet si zpestřují kancelářskou nudu. Poslední recesi ale poněkud přehnali: pozměnili číslo hlavní výhry na tažební listině loterie. Výsledek předčil všechna očekávání vtipálků. Bezelstný Valentin nabyl přesvědčení, že ho čeká milion, a ihned začíná zgruntu měnit svůj život...

Nestárnoucí komedii podle scénáře Karla Steklého natočil v roce 1942 Martin Frič. V titulní roli uvidíte Oldřicha Nového, jeho snoubenku představuje Hana Vítová, dva zlomyslné žertéře hrají Ladislav Pešek a Eman Fiala.

V 10:30 se na Primu vrátí chůva McPhee v pokračování rodinného snímku Kouzelná chůva a Velký třesk.

Ve 12:25 si užijte Vlastu Buriana v dnes již klasickém filmu Katakomby. V budově pozemkového úřadu jsou v podzemí umístěny registratury a archiv. Je to království svérázných úředníků, kterým vládne ještě svéráznější oficiál Borman. I samotný prezident celého úřadu si s Bormanem rád zahraje karty. Co všechno se v takovém místě může stát – a to ve stylu „kocourkovském“ – je obsahem této zábavné klasiky, natočené podle divadelní hry Gustava Davise.

Ve 13:55 se těšte na oblíbenou pohádku Jak se budí princezny.

V 15:30 se s Primou vydejte do Strašidelného domu. Obchodníka s nemovitostmi Jima Everse a jeho ženu Saru jedné noci probudí telefonát od majitele luxusní vily Edwarda Graceyho, který chce své sídlo prodat. Jim se Sarou cítí, že to bude nejlepší obchod v jejich kariéře, a spolu se svými dětmi se ihned vydávají na návštěvu odlehlého domu. Rodinu však ve staré vile uvězní prudká bouře, která je nechá napospas výstřednímu Graceymu, jeho tajemnému sluhovi Ramsleymu a celé řadě dalších velmi zvláštních obyvatel domu. Jim se Graceyho duchařským historkám o strašidlech nejprve vysmívá – ale jen do chvíle, kdy odkryje tajemství vily a zjistí, že jeho ženu Saru pojí se strašidelnou minulostí domu nečekané souvislosti...

V 17:10 se na Primě Jiří Korn stane coby Honza málem králem v pohádce o tom, že neprohloupí, kdo srdce má a není skoupý. Honzu, kterému bylo nejlépe za pecí, vyšle máma do světa na zkušenou, kde ho možná čeká i princezna a půl království. Honza se však zakouká do krásné Mařenky, kvůli které začne sloužit u lakomých hospodářů. Ale princezně, která je nemocná a nemluví, se vyhnout nemůže. Řízením osudu se Honza dostává k princezně, zatímco Mařenka žije s jeho mámou, stýská se jí a málem přijde žalem o rozum. Honza přiměje pyšnou princeznu k řeči – políbí ji, ale nemá na to svědky, takže mu hrozí, že přijde o hlavu. Jeho poslední přání před popravou však vše v dobré obrátí…

Ve 20:15 se na Primu dostaví Rudolf Hrušínský s notoricky známým Poslušně hlásím!

Ve 21:50 vás na Primě bude bavit Nicole Kidman ve snímku Austrálie.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.