Odreagujte se v neděli večer u (ne)romantické komedie Nestyda

Za „neromantickou komedii“ označuje snímek natočený na motivy své povídkové sbírky spisovatel Michal Viewegh. Je fakt, že moc romantiky si tu neužijete, zatímco ironie, černého humoru i komických scének se vám dostane vrchovatě. Primu si pusťte v neděli ve 20.15!

Krize středního věku jak vyšitá! Jiří Macháček se tentokrát představuje v roli dobře zajištěného čtyřicátníka, milujícího manžela, laskavého otce a muže s dobře rozjetou kariérou televizního moderátora oblíbené předpovědi počasí, který má zdánlivě všechno. Jenže k čemu mu to všechno je, když se mu do mysli vkrádá neodbytný pocit, že mu ujíždí vlak. Že má poslední šanci si užít a dohnat všechno to, o co ho tenhle spořádaný, fádní život okrádá. A tak se rozhodne jednat.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Když manželka Zuzana se synem Jakubem odjedou na hory, vrhne se do milostné aférky s vášnivou, ale poněkud prostou Maďarkou, která jim občas hlídá syna. Vír vášně ho pohltí na tolik, že v obavě, aby se žena se synem nevrátila z hor dřív, odvysílá špatnou předpověď počasí. Na horách krásně, stojí v ní. Jenže realita je zcela opačná. Manželka se z hor vrací, jeho nevěru odhalí a vyhodí ho.

Věděli jste o filmu Nestyda, že Macháček přispěl vlastními zážitky a Kerekes při natáčení trpěla? Přečtěte si více!

A následky jeho neuváženého chování na sebe nenechají dlouho čekat ani v práci. Za upravenou předpověď dostává padáka i tam. Oscar se ocitá na počátku nového života – plného sexu, alkoholu a volnosti. Zaplétá se s postarší zpěvačkou Norou (Emília Vašáryová) a na chvilku se z něj stane celebrita plnící stránky bulváru. Zuzana se mezitím seznámí se sympatickým Matějem, ošetřovatelem v ZOO, a jejich vztah se pomalu prohlubuje.

Zajímavosti o českém filmu Nestyda

  • Snímek byl natočen podle knižní předlohy na motivy několika povídek Vieweghových Povídek o manželství a sexu. Na vytvoření scénáře spolupracoval s režisérem Janem Hřebejkem a Jiřím Macháčkem i sám Michal Viewegh.
  • Režie snímku se ujal Jan Hřebejk, který je ale podepsaný i pod scénářem. Je to již jeho čtvrtá spolupráce s Jiřím Macháčkem. V roce 2004 se herec objevil v jeho komediálním dramatu Horem pádem, o dva roky později si zahrál ve filmu Kráska v nesnázích a v roce 2007 herce obsadil do hlavní role filmu Medvídek.
  • Dvorní kameraman Jana Hřebejka, Jan Malíř, je podepsaný pod všemi jeho filmy a tento není výjimkou.

Nestyda

Režie: Jan Hřebejk

Předloha: Michal Viewegh (kniha)

Scénář: Michal Viewegh, Jan Hřebejk, Jiří Macháček

Kamera: Jan Malíř

Hrají: Jiří Macháček, Simona Babčáková, Pavel Liška, Emília Vášáryová, Nina Divíšková, Pavel Landovský, Vica Kerekes, Vojta Husa, Roman Luknár, Ady Hajdu, Martina Krátká, Miloš Pokorný, Roman Ondráček, Petr Kracík, Hana Seidlová


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.