Seriály a filmy

17. května 2015 08:00

Gabriela Gabrielová

V Ostravě padl rekord - vítěz chytrého telefonu přinesl 63 kusů elektrozařízení

Novým majitelem chytrého telefonu je pan Karel Postawa za donesených 63 ks drobného elektrozařízení. Tzv. powerbanku za kuriózní elektrospotřebič získal Petr Kosiar.

Asekol postavil svůj červený kontejner i v Ostravě. Lidé mohli přinést do červeného kontejneru elektro odpad a vyhrát tak chytrý telefon. A pan Koiser byl v hledání nepotřebných elektrozařízení opravdu důsledný. přinesl 63 kusů a raduje se ze smart phonu.

Stojí za to najít i něco vskutku kuriózního. Kromě dobrého pocitu, že staré zařízení bude zlikvidováno správně si můžete odnést i výhru - powerbanku. Jako v tomto případě pan Petr Kosiar, který přinesl svůj první 25 let starý fotoaparát.

S Asekolem byla v ostravě prima zábava. Mohli jste si hodit mobilem nebo a děti si zaskákaly pytli

Soutěžit mohou i návštěvníci dalších roadshow. Prohlédněte tedy sklepy, skříně a garáže, protože chytrý telefon od společnosti LG může být právě váš.

"V rámci projektu Koruna za kilo si mohou návštěvníci i zasoutěžit a zároveň pomoci dobré věci. Chytrý telefon vyhrává ten, kdo odevzdá do červeného kontejneru umístěného na náměstí nejvíce drobného vysloužilého elektra. Navíc za každý odevzdaný kilogram elektrozařízení věnuje společnost ASEKOL rovných 10 Kč nadačnímu fondu Rovná šance, který pomáhá handicapovaným nalézt práci," dodává PR manažerka Martina Ďaďová.

A jaká byla atmosféra s Asekolem v Ostravě? Podívejte se na galerii:

HERNÍ ŘÁD Soutěže ve sběru vysloužilých drobných elektrozařízení „Koruna za kilo – soutěž měst s Primou“

Najdete se na fotkách z Ostravy?

Co je ASEKOL a proč má smysl třídit elektroASEKOL se stará o to, aby vysloužilé elektrospotřebiče nekončily na skládkách, ale byly ekologicky zlikvidovány a zrecyklovány. ASEKOL provozuje přes dva tisíce červených kontejnerů, ale pomáhá sbírat elektro i přes sběrné dvory. ASEKOL také provádí osvětu v oblasti sběru vysloužilého elektra. Češi ročně vyprodukují desítky tisíc tun elektroodpadu. U drobného elektra se ale podaří vysbírat a zrecyklovat jen čtvrtinu vysloužilých spotřebičů, zbytek končí mezi běžným odpadem. Staré elektrospotřebiče přitom obsahují nejen cenné suroviny, ale také nebezpečné látky, které by na skládkách končit neměly.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.