V sobotu večer se v černé komedii dozvíte, jak Ulovit miliardáře

Česká komedie s Tomášem Matonohou v roli boháče nabídne humorný pohled na dnešní stav české společnosti. Režisér Tomáš Vorel st. sáhl po plejádě českých herců. Můžete se těšit na vtipné herecké kreace v trochu smyšlené realitě, která bude s tou skutečnou občas k nerozeznání. Primu zapněte ve 22.00.

Víte co to je PR? Po tomto filmu nejspíš pochopíte, co se za těmito dvěma písmeny skrývá a lesk vznešené zkratky dvou anglických slov ve vašich očích trochu povadne. Public relations umí jen málokdo přesně a jednoznačně popsat. Na čem se ale mnozí shodnou, je to, že se za pomocí PR dá výborně ovlivňovat společenské mínění. A jak, to naznačí česká komedie.

Autoři se na skryté fungování moderní civilizace včetně PR podívali s nadhledem a dovedli mnohé situace až do krajnosti. Známý režisér Tomáš Vorel st. si vybral knihu mladého českého prozaika Martina Nezvala, který se s gustem často pouští do přiblížení toho, jak funguje česká společnost. Příběh o miliardářovi založil na jednoduchém principu. Bohatý podnikatel je zákeřně mediálně očerněn a touží si znovu napravit reputaci. Naštěstí se v jeho hlavě zrodí nadějný plán na záchranu.

Tomáš Vorel st. ukázal už ve svých předešlých filmech, že má k humoru blízko (Pražská 5, Skřítek). Tentokrát neváhal a zkusil tnout do živého, doslova i obrazně. Ve filmu budou vystupovat postavy a organizace, které dozajista znáte. Jen se vám bude zdát, že jejich jména a názvy jsou poněkud zkomolené (např. „Komerciální banka“). Až se necháte unést příběhem, pochopíte, že to byl záměr. Ne vše by se totiž manažerům banky, která má k smyšlenému jménu velmi blízko, mohlo líbit. Sám český režisér označoval komedii za svůj dosud nejdrzejší film. Uvidíme, zda jeho nejnovější snímek v kinech onu dávku troufalosti ještě více nepřekoná.

Podívejte se na upoutávku:

V komedii se vám představí plejáda českých herců. Hlavní postavu ztvárnil Tomáš Matonoha, u nějž objevíte jeho zajímavou a trochu nezvyklou umírněnou polohu herectví, která dala postavě podnikatele silně reálnou podobu. Jakoby jediný měl v záplavě legračních a zkorumpovaných postaviček rozum. Až uvidíte např. Jiřího Mádla v roli lobisty, pochopíte, že to bude mít hlavní hrdina ve filmu těžké. I další herci si vtipně pohráli se svými charaktery. Stačí zmínit jména jako Milan Šteindler, Josef Carda, David Vávra, Bolek Polívka a určitě tušíte, že o legraci nebude nouze. Překvapí vás ale i nezvyklá role pro Ester Janečkovou nebo třeba Miroslava Etzlera, který exceluje ve zcela jiné poloze v seriálu Cesty domů.

Po vědomostní soutěži Máme rádi Česko vás tak v sobotu na Primě od 22.00 známé tváře pobaví v černo-humorném pohledu na současné poměry v naší zemi. Jde o komedii a veškerá podobnost může být čistě náhodná ...

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.