VIDEO: Koho Pavel z Prostřeno! nepohostí svou topinkou a česnečkou?

Poslední z tohoto týdne ukáže své kuchařské umění nástrojař Pavel. A protože není sám zrovna moc na sladké, rozhodne se kompletní menu udělat slané. Překnousnou to jeho hosté? Dívejte se v 18 hodin na závěrečný díl Prostřeno! na Primě.

Týden vyvrcholí u nástrojaře Pavla. Prostředí v přízemí jeho vesnického rodinného domu není moc vlídné, to ale nemusí nic znamenat, protože Pavel je zkušený kuchař. Hostitel je spíš na klasiku, jak se mu podaří česká pizza? „Češi mají dělat omáčky a ne pizzy,“ myslí si a plánuje hutné slané menu bez sladkého dezertu.

Začne ďábelskou topinkou, příjemnou změnou je hovězí vývar s játrovou zavářkou. Pro Pavlu moc slaný a její poznámky působí na Pavla jako červený hadr na býka. V průběhu večeře hosté odhalí vlastní taktiku. Jak moc jsou všichni upřímní? Možná brutálně, možná je to velká hra. V dostatečné blízkosti stolu stojí na zemi kýbl – Irena v tom případě prý okoštuje i maso. Jak se totiž ukáže, normálně nejí ani králíka… A Pavle prý nejde po přepepřené polévce odříhnout. A přestože jí králík chutná, přílohy jsou přemaštěné a jí se „jídlo vrací“. U stolu poněkud nevhodná konverzace, nebo závěrečná herecká etuda? Urazí se hostitel, který si v průběhu týdne také nebral servítky?

Hlavní chod přitom vypadá lákavě: králíček upečený pěkně dozlatova, zelí nasladko a ukázkový bramborový knedlík. Protože hostitel už netouží po sladkém a normálně nepeče, zariskuje se slaným štrúdlem se šunkou a sýrem. Ve vlastním zájmu potěší Irenu jablečným závinem, který jí holky závidí. Možná se měl překonat a nabídnout kousek také Pavle…

Podívejte se na videa:

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.