VIDEO: Míra z Prostřeno! nedá pivo z ruky, ani když jí palačinky. Je to nezmar!

Čtvrteční hostitel Libor (42), táta tří kluků, má rád pivečko a pohodičku. Uvaří rodinný recept a hosty pozve na šipky. A zdá se, že se u něj ostatním bude líbit... Zejména Míra se v konzumaci alkoholu skutečně odváže. Sledujte Prostřeno! ve čtvrtek od 17.50 na Primě.

Druhého muže do soutěže přihlásila manželka, protože byť pohodář, ohledně kvality jídla prý doma rýpe, takže dnes může předvést, co v kuchyni sám dokáže. Libor tvrdí, že vaří většinu dní v roce.

I on má rád pivo: „Mám u vaření rád pohodičku a jedno dvě tři pivečka u toho klidně vypiju,“ říká zkušený kuchař Libor, který se nijak nestresuje a ještě u vaření sype moudra a lidové průpovídky. S Mírou je parťák, a dokonce má pro něj přichystanou v Třebíči basu piva. Je to ale dobrý nápad? Hned v úvodu čeká hosty překvapení – Libor, který zelenině vůbec nevěří, má jako první chod salát Caesar!

Sice ho dělá poprvé a nikdy na něj prý ani neměl chuť, ale zkusí to – a podle originální receptury a navíc s kuřetem. Možná to trochu přehnal s hořčicí. Kuře je i v hlavním chodu – à la bažant. Sice to není klasický recept se slaninou a kořením, ale oblíbený rodinný recept z jednoho pekáče, s gratinovanými brambory, bohužel moc mastnými.

Chlebová polévka se v pořadu Prostřeno! snad ještě nikdy nevařila, jak zachutná hostům? Není to polévka podávaná v chlebu, jak by si někdo mohl myslet, ale polévka z chleba. „Kdo se bojí sádla, ať se radši nedívá,“ varuje u její přípravy Libor. Je to risk, ale risk, který docela vyjde…

Smetanové pokušení je nepečený dezert s vaječným koňakem, ovocem a zakysanou smetanou, který mile překvapí. Mirek pokračuje ve stejném duchu jako včera, naštěstí už ale nemá takovou hladinku ani grády jako ve středu. Soustředí se hlavně na Gábinu, které chce oplatit včerejšek.

Ta se ale nedá…

Na zábavu se jde na šipky, s úkolem týdne si Libor, který je dělá i svým klukům, překvapivě docela vyhraje.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.