VIDEO: Originální způsob, jak díky vínu změřit objem plic, předvede Prostřeno!

Daniel překvapil ostatní soutěžící nejen tím, že je ženatý s Mexičankou, ale i originálně pojatou zábavou - odvede si je do vinného sklípku, kde se ovšem nebudou "napájet", ale studovat objem svých plic. Dívejte se v pátek v 18 hodin na Primě na závěrečný díl cyklu Prostřeno! z jižní Moravy.

Na Danielově domě je vidět, že tu bydlí všeuměl. Vaří u obrovského kuchyňského ostrůvku, jaký si kdysi vysnil za Velkou louží, odkud se po patnácti letech vrátil s rodinou do Čech. Hosté očekávají mexickou kuchyni, protože si vzal Mexičanku.

Daniel sice hosty uvítá v sombreru a s tequillou, jinak je ale večírek v Ratíškovicích spíš vzpomínkou na chicagské grilování se sousedem. Z Karibiku pochází jen recept na kubánský salát z manga. Bruschetta bude už podruhé, polévka nebude, ale budou vepřové hody! Doma uzená žebra, celé selátko na grilu a grilovaná zelenina a brambory nazvané po sousedovi z Ameriky.

Jde o bezlepkové prase a Dan na to má dokonce důkaz. Je vůbec nějaký důvod ke stížnostem? Snad jen ten křen, hořčice nebo okurčička k žebírkům, kdyby byly... V rámci povinného zadání Dan upeče škvarkové placky a Hanka si je odnese jako výslužku domů.

„U Dana se cítím velmi dobře,“ říká, nadšená z toho, že se u stolu porcuje celé grilované selátko. „Jsem překvapená, že Dan stíhá a vypadá u toho velmi pohodově.“ I poslední hostitel miluje víno. Kdo nejlépe ovládá obtížnou disciplínu s koštýřem? Kdo má největší kapacitu plic a kdo to nakonec celé vyhraje?

Podívejte se na video, jak soutěžící "nasávali":

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.